Özgür Satranç Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: SATRANÇ VE YAŞAM GAZETESİ
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Değerli Dostlarım,
1 Mart 2009 tarihinden itibaren " SATRANÇ ve YAŞAM GAZETESİ" yayın hayatına başladı. Evet bu forum ortamlarında kendi aramızda dertleşiyoruz. Bu oldukça iyi ama sesimizi üst makamlar ve kamuoyu duyabiliyormu? İşte bu önemli eksikliği gidermek ve satranç dünyamızın sesi olmak için bundan böyle bu gazete ile varız !! Zaman içinde aklınıza gelebilen pek çok sorunun yanıtlarını burada bulabileceksiniz. Gazetemiz üst makamlara, tüm gazetelerin istihbarat servisleri ve genel yayın müdürlüklerine, satranca bugüne kadar sponsor olmuş tüm kurumlara vs pek çok yere ücretsiz ulaştırılmaktadır. Yurt içi ve dışında zaman içinde gelecek tepkilerin ülke satrancına olumlu katkılar getireceği inancındayız.
Bu ilk sayımızın önemli haberi tabi ki Topalov- kampsky maçlarını saymazsak Kızılay çadırı oldu. Bu üzücü haberin yanırısa İş Bankası Uluslararası Bayanlar Turnuvasıda sevindirici haber olarak yer almakta. Bulgaristan Bayanlar Birincikiğinden hiç bir yerde yayınlanmamış maçlarıda burada görebileceksiniz. Gazetemizin ilk haberi olarak İSD'nin taşınma yazısı oldu. Bu yazı ile birlikte İSD'nin tarihi süreci içindeki tüm yaşadıkları mekanlar fotoğraflarla anlatıldı. Tarihten sayfalar kısmında ise bugüne kadar olimpiyatlarda aldığımız tüm sonuçlar yayınlandı.
Sevgi ve saygılarımla
H. Sertaç DALKIRAN
Değerli Dostlarım,
"Satranç ve Yaşam Gazetesi"nin ilk sayısını www.balkanchess.com da görebilirsiniz.
Sevgi ve saygılarımla
H. Sertaç DALKIRAN
Değerli Dostlarım,
İstanbul da bulunan satranççılar Avrupa yakasında İstanbul Satranç Derneğinden, Anadolu yakasında bulunanalar Kadıköy Nazım Hikmet Kültür Merkezinden gazetemizi temin edebilirler.
Şu anda İstanbul içinde bazı büyük kitapevleri ile de anlaşma yapılmış durumda bu kuruluşların adlarını diğer illerdeki örgütlenmelerimiz ile birlikte listesini yayınlacağız.
Sevgi ve saygılarımızla
H. Sertaç DALKIRAN
"Satranç ve Yaşam Gazetesi"nin ilk sayısını www.balkanchess.com da görebilirsiniz."
Ben sadece kapağını görebildim bu linkte.Kapaktaki fotoğraflar mikroskopik .
Devamı da varmış sori.
Değerli Dostlarım,
Gazeteye gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederim. Kadıköy yakasında oturan dostlarım gazetenin Nazım Hikmet Kültür Merkezinde tükendiğini söylediler, oraya tekrar bırakacağız ayrıca Kadıköy de ADA Kitapevinde de bulabilirsiniz. İstiklal Cad. Denizler Kitabevinden de temin etmeniz mümkün. Acil olduğu için bu isimleri öncelikle yayınladım. Tüm kitap evlerini daha sonra liste halinde yayınlayacağız.
Printer olarak A3 formatı kullanılması gerekmektedir.
Gelecek sayıdan itibaren çok farklı olumlu değişiklikler ve yeni eklemeler, bol analizler görebileceksiniz.
Hepinizin sesi olmaya devam edeceğiz.
Sevgi ve saygılarımla
H. Sertaç DALKIRAN
Değerli Dostlarım,

Maalesef toplumumuzda kraldan çok kralcılar mevcut ve bunlar hakikaten ne yaptıklarının farkında değiller. Mevcut yönetimin çıkan gazetemiz aleyhinde il temsilcilerine dağıtımının engellenmesi yönünde talimat verdiğini hiç sanmıyorum. Ama bu konuda illerinde gazetemizin dağıtımını üstlenmek ve temsilcimiz olmak isteyen bazı arkadaşlarımıza yönelik olumsuz davranışlar olduğunu üzülerek gözlemledik. Bu nedenle buradan 5187 sayılı basın kanunun 22. maddesini aynen yazarak ilk ve son kez hatırlatmak isterim:

" Kanuna uygun olarak basılmış eserleri, bunların yayımını veya dağıtımını veya satışını önlemek amacıyla tahrip eden veya bozan kimse, fiili ağır bir suç teşkil etmediği takdirde, bir yıla kadar hapis ve bir milyar liradan beş milyar liraya kadar ağır haips cezası ile cezalandırılır.
Kanunun aradığı şartlara uyulmasına rağmen süreli ve süresiz yayınların basılmasını, yayımını, dağıtımını veya satışını şiddet veya tehditle engelleyen kimse fiili daha ağır bir suç teşkil etmediği takdirde, iki yıla kadar hapis ve iki milyar liradan on milyar liraya kadar ağır para cezasıyla cezalandırılır.
Yukarıdaki fıkralarda öngörülen fiiller, umumi mahelde veya matbaanın veya umuma satış yapan veya dağıtım yapan yerlerde birden fazla kişi tarafından işlendiği takdirde verilecek ceza yarıya kadar arttırılır."

Kraldan çok kralcılara buradan önemle duyurulur. İnanıyorum ki mevcut yönetim de böyle bir olayın arkasında durmaz ve gerekli disiplin işlemlerini yapar. Bundan sonra bu gibi olayların tekrarlanmaması en büyük dileğimdir. Aksi halde gerekli yasal haklarımızı koruyacağımızı ve gerekli işlemleri derhal başlatacağımızı buradan ihtaren duyurmak isterim. Satranç dünyasının sesi olmaya devam edeceğimizden hiç kimsenin kuşkusu olmasın !!

Sevgi ve saygılarımla

H. Sertaç DALKIRAN
Değerli Dostlarım,

Satranç ve Yaşam Gazetesinin ikinci sayısı çıktı. İSD'den ve Nazım Hikmet Kültür Merkezi ( Kadıköy) den ve daha önce bildirdiğim kitapevlerinden, İzmir de Düşün Satranç Merkezinden temin edebilirsiniz. İllerde yaygınlaşmam içinde bulunduğum şartalar nedeni ile yavaş ilerlemektedir. Bu nedenle camiamızın sesi olan gazeteye destek olan dostlarımla daha çok abonelik sistemi ile ilteşimimizi sürdürmekte ve güçlendirmekteyiz. PTT hesabı gazetenin künyesinde mevcuttur. PK Suadiye-İstanbul adresine dekontun fotokopisini ve gazetenin gönderileceği adresi yazmanız yeterlidir.
Yörenizde düzenlenen haber ve fotoğrafları ulaştırabilirseniz bu haberlere de gazetemizde yer vereceğiz.

Sevgi ve saygılarımla
H. Sertaç DALKIRAN
Değerli Dostlarım,
Satranç ve Yaşam Gazetesini almak isteyenler Adana da Truva Satranç Merkezinden, KKTC de Magosa Türk Gücü Satranç Kulübünden temin edebilirler. Ayrıca satranç kulüpleri toplu olarak en az 10 adet almak istedikleri taktirde posta masrafı tarafımıza ait olmak üzere toplam 25 TL karşılığında indirimli temin edebilirler. Bedelini gazetemizin künyesinde belirtilen PTT hesabına havale edip, dekont fotokopisi ve adresi PK. 7 Suadiye-İstanbul adresine gönderebilirler.
Gazetemiz hep birlikte el ele verdiğimiz taktirde güçlenecek ve gelişecektir. Gazetemizde görmek istediğiniz konuları belirttiğiniz takdirde bunları zaman içinde sizlere sunmaya gayret edeceğiz.
Sevgi ve saygılarımla
H. Sertaç DALKIRAN
--------------------------------------------------------------------------------
Değerli Dostlarım,
Satranç ve Yaşam Gazetesini temin edebileceğiniz kulüplerimiz şimdilik aşağıdaki gibidir. Dağıtım konusunda bize destek verecek yeni dostlar ilave oldukça bunları da buradan yayınlayacağız.

İstanbul: İstanbul Satranç Derneği
Kadıköy Nazım Hikmet Kültür Merkezi
Adana Truva Satranç Kulübü
Antalya Deniz Kulübü
KKTC Magosa Türk Gücü

Sevgi ve saygılarımla
H. Sertaç DALKIRAN
Değerli Dostlarım,

Gazetemizin yaşaması ve gelişmesi için gösterdiğiniz manevi desteklerin yanısıra gerek abone olarak, gerekse dağıtım konusunda da imkanlar sağlayarak yardımcı olmanızdan ötürü çok teşekkür ederim. Temin edebileceğiniz dağıtım noktalarını güncellemek istedim:

1. İstanbul Satranç Derneği
2. Kadıköy Nazım Hikmet Kültür Merkezi
3. İzmir Düşün Satranç Merkezi
4. Adana Truva Satranç Kulübü
5. Antalya Deniz Satranç Kulübü
6. Çorlu Satranç Eğitim Merkezi
7. KKTC Magosa Türk Gücü Spor Kulubü
8. Samsun Suat Boztepe

Sevgi ve saygılarımla
H. Sertaç DALKIRAN
Kıbrıs'a kadar ulaşan bu dağıtım ağı Ankara'ya ulaşamıyor mu? Sad Dergiyi Ankara'dan da almak istiyoruz
Değerli Dostum,
İllerden gelen destek ile gönüllü kuruluş ya da arkadaşlarımız aracılığı ile gazetenin dağıtımı ancak satranç çevrelerinde yapabiliyoruz. Ankara daki arkadaşlarımızla henüz temasımız olamadı. Bunlar oluştukça buradan bildirmeye devam edeceğiz. Herkes bu konuda yardımcı olabilir. Doğrudan e-mail adresim : [email protected] veya [email protected] . Nisan sayımızdan itibaren bir sayfamızı da KKTC faaliyetlerine ayırdık. İl ya da ilçelerinde faaliyette bulunan satranç dostları bizlere haber ve fotoğraf gönderdikleri taktirde bunlarda yayınlanacaktır. El ele dayanışma içinde bu konunun ülkemizde ve yöremizde gelişmesi için çaba içinde olacağız.
Sevgi ve saygılarımla
H. Sertaç DALKIRAN
Değerli Dostlarım,
Satranç ve Yaşam Gazetesinin 3. sayısı çıktı.
Sevgi ve saygılarımla
H. Sertaç DALKIRAN
Değerli Dostlarım,
Satranç ve Yaşam Gazetesi'nin dördüncü sayısı çıktı. www.balkanchess.com da görebilirsiniz.
Sevgi ve saygılarımla
H. Sertaç DALKIRAN
Değerli Dostlarım,
Yörenizdeki satranç etkinliklerini fotoğrafları ile daha geniş kitlelere duyurmak arzusunda iseniz lütfen bana mail olarak haberlerinizi gönderin. [email protected]
Sevgi ve saygılarımla
H. Sertaç DALKIRAN
Değerli Dostlarım,
Satranç ve Yaşam Gazetesinin beşinci sayısı çıktı. Gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederim.
Sevgi ve saygılarımla
H. Sertaç DALKIRAN
Değerli Dostlarım,
Satranç ve Yaşam Gazetesinin 6. sayısı çıktı. Gazeteye ulaşmak için www.satrancveyasamgazetesi.com.tr ; www.balkanchess.com.tr ; www.balkanchess.com; www.balkanchess.net den ulaşabilirsiniz.
Sevgi ve saygılarımla
H. Sertaç DALKIRAN
Değerli Dostlarım,
Satranç ve Yaşam gazetesinin 7. sayısı çıkmış bulunuyor. www.satrancveyasamgazetesi.com.tr ; www.balkanchess.com.tr; www.balkanchess.com: www.balkanchess.net web adreslerinden ulaşabilirsiniz.
Sevgi ve saygılarımla
H. Sertaç DALKIRAN
Değerli Dostlarım,
Satranç ve Yaşam Gazetesinin 8. sayısı çıktı. www.satrancveyasamgazetesi.com.tr veya www.balkanchess.com dan izleyebilirsiniz.
Sevgi ve saygılarımla
H. Sertaç DALKIRAN
Sayfalar: 1 2