Bakü Open 20-30 Eylül tarihleri arasında yapılıyor. Azerbaycanın Bağımsızlık günü anısına düzenlenen turnuvayı
http://www.chess-results.com/tnr25499.aspx?lan=1
http://www.chess.az/default.html
http://livegames.chess.az/tfd.htm
adreslerinden takip edebilirsiniz.
Alfabetik Liste
Alphabetical list of players
No. Name Rtg FED
1 Abbasov (Abbasli) Javid Vidadi O 2011 AZE
2 GM Abbasov Farid 2552 AZE
3 Abbasov Mehman 0 AZE
4 Abbasov Vusal 2174 AZE
5 Abdulla Khayala Mardan Qizi 2165 AZE
6 Abdullayev Azer 2043 AZE
7 Abdulov Gulamhuseyn Ozbay Oglu 2001 AZE
8 Abdulov Orkhan 2343 AZE
9 FM Agaragimov Djakhangir 2313 AZE
10 Agasiyeva Fidan Aydin Qizi 2112 AZE
11 Agayev Nazim 2126 AZE
12 Agayev Nidjat 2288 AZE
13 Agayeva Aytan 1973 AZE
14 Agayeva Dilara Mazahir Qizi 1919 AZE
15 Agayeva Gulshan Qabil Qizi 1948 AZE
16 Ahmadov Hidayat 0 AZE
17 Ahmadov Vusal Karimkhan Oglu 1927 AZE
18 Akhmadzade Fuad Vidadi Oglu 1935 AZE
19 Akhmedov Fariz Khatir Oglu 2261 AZE
20 Aliakbarov Anar Samir Oglu 2048 AZE
21 Alipanahli Zaur 1992 AZE
22 Allahverdiev Elchin 2119 AZE
23 Allahverdiyev Araz 2002 AZE
24 Asgarov Mushfig Nizami Oglu 2203 AZE
25 Asgarova Turan Nizami Qizi 1944 AZE
26 Aslanov Elnur Jahangir oglu 2013 AZE
27 Atababayev Khalid Zahid oglu 2002 AZE
28 IM Azaladze Shota 2423 GEO
29 Babazade Jale 1902 AZE
30 Babazade Javidan Elnur Oglu 1985 AZE
31 Bahari Rad Alireza 2092 IRI
32 WFM Bayat Shohreh 1978 IRI
33 Bayramov Vugar 2290 AZE
34 IM Benidze Davit 2422 GEO
35 IM Can Emre 2455 TUR
36 Ceceloglu Hudaver 1852 TUR
37 IM Chighladze Iveri 2420 GEO
38 Chubenko Gennadiy 2194 AZE
39 FM Citak Selim 2343 TUR
40 Dadashov Zamig Aydin Oglu 0 AZE
41 Damirbayli Tabriz Aslan oglu 2026 AZE
42 Djafarov Mahir 2165 AZE
43 Djavadov Ramil 2158 AZE
44 Dobbs William 0 USA
45 IM Durarbeyli Vasif 2443 AZE
46 Dyakonov Vladimir Vasilyevich 0 AZE
47 IM Erdogdu Mert 2467 TUR
48 WCM Fataliyeva Ulviyya Hasil Qizi 1992 AZE
49 Garakhanbeyli Ramiz 2022 AZE
50 Gasimov Elmar Zahid Oglu 1909 AZE
51 Gasimov Elshan 2074 AZE
52 WIM Gavasheli Ana 2182 GEO
53 GM Gelashvili Tamaz 2615 GEO
54 IM Guliev Logman 2426 AZE
55 Guliyev Hasan Alipasha Oglu 1934 AZE
56 GM Guliyev Namig 2525 AZE
57 Guliyev Raul Vilayat Oglu 2052 AZE
58 Guliyeva Sabina 1991 AZE
59 Gurbanov Fuad 2081 AZE
60 Gurbanzade Erkin 2180 AZE
61 GM Guseinov Gadir 2667 AZE
62 Hajiyev Kanan Zahir Oglu 1978 AZE
63 Hajiyev Shahin Qabil oglu 2065 AZE
64 Hasanli Sirus Ibarat Oglu 2017 AZE
65 Hasanov Mirmusa 0 AZE
66 Hasanov Shakhriyar 2232 AZE
67 Hasanova Turkan Zakir Qizi 1920 AZE
68 Heydarli Kanan Beyukkishi Oglu 2143 AZE
69 Hummatov Hummat Hidayat Oglu 2186 AZE
70 Huseyn Orkhan Samir Oglu 2121 AZE
71 GM Ibrahimov Rasul 2553 AZE
72 Ibrahimova Sabina Oqtay Qizi 1975 AZE
73 WIM Isgandarova Khayala 2212 AZE
74 Iskandarov Shakhin Gyunduz Ogl 1971 AZE
75 WFM Ismailova Parvana 2145 AZE
76 Ismayilov Vugar 2039 AZE
77 Izzat Kanan Azar Oglu 2062 AZE
78 Jafarli Alizamin 2258 AZE
79 GM Jojua Davit 2531 GEO
80 Joussifov Nariman 2270 AZE
81 GM Kamsky Gata 2692 USA
82 Karimov Joshqun Telman Oglu 1523 AZE
83 WIM Kazimova Narmin Nizami Qizi 2228 AZE
84 GM Kekelidze Mikheil 2451 GEO
85 Khalafova Narmin Ilgar Qizi 1985 AZE
86 Khalilova Khadija Gyunduz qizi 1700 AZE
87 IM Khotenashvili Bela 2438 GEO
88 IM Khurtsidze Nino 2420 GEO
89 Koohestani Sh. 2129 IRI
90 Likholay Aleksandr Vasilyevich 0 AZE
91 Lomsadze Davit 2355 GEO
92 IM Maghalashvili Davit 2481 GEO
93 Mahmudov Allahverdi 0 AZE
94 Mahmudov Islam Farman Oglu 1855 AZE
95 WGM Mamedjarova Turkan 2233 AZE
96 WGM Mamedjarova Zeinab 2285 AZE
97 GM Mamedov Nidjat 2620 AZE
98 GM Mamedyarov Shakhriyar 2721 AZE
99 Mammadbayova Farida 2005 AZE
100 FM Mammadov Ayaz 2331 AZE
Saygılarımla
Abidin Ünal
Rank after Round 2
Rk. Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 GM Ibrahimov Rasul AZE 2553 2,0 2,5 0,0 2,00
IM Benidze Davit GEO 2422 2,0 2,5 0,0 2,00
3 GM Mamedyarov Shakhriyar AZE 2721 2,0 2,0 0,0 2,00
GM Kamsky Gata USA 2692 2,0 2,0 0,0 2,00
GM Smirin Ilia ISR 2648 2,0 2,0 0,0 2,00
GM Savchenko Boris RUS 2638 2,0 2,0 0,0 2,00
GM Gelashvili Tamaz GEO 2615 2,0 2,0 0,0 2,00
GM Pantsulaia Levan GEO 2600 2,0 2,0 0,0 2,00
GM Shanava Konstantine GEO 2525 2,0 2,0 0,0 2,00
IM Maghalashvili Davit GEO 2481 2,0 2,0 0,0 2,00
IM Sulashvili Malkhaz GEO 2476 2,0 2,0 0,0 2,00
IM Erdogdu Mert TUR 2467 2,0 2,0 0,0 2,00
IM Nigalidze Gaioz GEO 2453 2,0 2,0 0,0 2,00
IM Durarbeyli Vasif AZE 2443 2,0 2,0 0,0 2,00
IM Guliev Logman AZE 2426 2,0 2,0 0,0 2,00
16 GM Mamedov Nidjat AZE 2620 2,0 1,5 0,0 1,50
GM Jojua Davit GEO 2531 2,0 1,5 0,0 1,50
GM Kekelidze Mikheil GEO 2451 2,0 1,5 0,0 1,50
IM Azaladze Shota GEO 2423 2,0 1,5 0,0 1,50
IM Chighladze Iveri GEO 2420 2,0 1,5 0,0 1,50
FM Zeynalov Farid AZE 2312 2,0 1,5 0,0 1,50
Gasimov Elshan AZE 2074 2,0 1,5 0,0 1,50
23 IM Yilmaz Turhan TUR 2286 2,0 1,5 0,0 1,00
24 GM Mikhalevski Victor ISR 2625 2,0 1,0 0,0 1,00
GM Sanikidze Tornike GEO 2600 2,0 1,0 0,0 1,00
IM Khurtsidze Nino GEO 2420 2,0 1,0 0,0 1,00
IM Morchiashvili Bachana GEO 2414 2,0 1,0 0,0 1,00
Abdulov Orkhan AZE 2343 2,0 1,0 0,0 1,00
Bayramov Vugar AZE 2290 2,0 1,0 0,0 1,00
WGM Mamedjarova Zeinab AZE 2285 2,0 1,0 0,0 1,00
Musayev Eldar Elman Oglu AZE 2171 2,0 1,0 0,0 1,00
Djavadov Ramil AZE 2158 2,0 1,0 0,0 1,00
Heydarli Kanan Beyukkishi Oglu AZE 2143 2,0 1,0 0,0 1,00
34 FM Mammadov Ayaz AZE 2331 2,0 0,5 0,0 0,50
Pourramezanali Amirreza IRI 2279 2,0 0,5 0,0 0,50
36 Rzayev Bahruz AZE 2238 1,5 2,0 0,0 1,25
Agayev Nazim AZE 2126 1,5 2,0 0,0 1,25
38 IM Purtseladze Maka GEO 2380 1,5 1,5 0,0 1,00
39 IM Rasulov Vugar AZE 2474 1,5 1,0 0,0 0,75
IM Can Emre TUR 2455 1,5 1,0 0,0 0,75
Abbasov Vusal AZE 2174 1,5 1,0 0,0 0,75
42 GM Guliyev Namig AZE 2525 1,0 3,0 0,0 1,00
FM Yilmaz Mustafa TUR 2475 1,0 3,0 0,0 1,00
IM Khotenashvili Bela GEO 2438 1,0 3,0 0,0 1,00
Rahmanov Shakhiyar AZE 2235 1,0 3,0 0,0 1,00
WIM Isgandarova Khayala AZE 2212 1,0 3,0 0,0 1,00
Talishzada Orkhan Rovshan Oglu AZE 2071 1,0 3,0 0,0 1,00
Hasanli Sirus Ibarat Oglu AZE 2017 1,0 3,0 0,0 1,00
Guliyev Hasan Alipasha Oglu AZE 1934 1,0 3,0 0,0 1,00
Orujov Azar AZE 1905 1,0 3,0 0,0 1,00
51 Shabanov Nurlan Mammad Oglu AZE 1947 1,0 2,5 0,0 1,25
52 WIM Umudova Nargiz AZE 2254 1,0 2,5 0,0 1,00
Djafarov Mahir AZE 2165 1,0 2,5 0,0 1,00
Mammadov Farid Yediyar Oglu AZE 2137 1,0 2,5 0,0 1,00
Agayeva Gulshan Qabil Qizi AZE 1948 1,0 2,5 0,0 1,00
Asgarova Turan Nizami Qizi AZE 1944 1,0 2,5 0,0 1,00
Agayeva Dilara Mazahir Qizi AZE 1919 1,0 2,5 0,0 1,00
Shukurov Fazil AZE 0 1,0 2,5 0,0 1,00
59 WIM Kazimova Narmin Nizami Qizi AZE 2228 1,0 2,5 0,0 0,50
WFM Ismailova Parvana AZE 2145 1,0 2,5 0,0 0,50
Agasiyeva Fidan Aydin Qizi AZE 2112 1,0 2,5 0,0 0,50
Mammadov Mehdi Namiq Oglu AZE 1769 1,0 2,5 0,0 0,50
63 McBride Timothy USA 0 1,0 2,0 0,0 1,00
64 FM Agaragimov Djakhangir AZE 2313 1,0 2,0 0,0 0,00
FM Soozankar A.M. IRI 2270 1,0 2,0 0,0 0,00
Akhmedov Fariz Khatir Oglu AZE 2261 1,0 2,0 0,0 0,00
Jafarli Alizamin AZE 2258 1,0 2,0 0,0 0,00
Hasanov Shakhriyar AZE 2232 1,0 2,0 0,0 0,00
WFM Mammadova Gulnar AZE 2209 1,0 2,0 0,0 0,00
Asgarov Mushfig Nizami Oglu AZE 2203 1,0 2,0 0,0 0,00
Orujov Elshad AZE 2190 1,0 2,0 0,0 0,00
Vakhania Alexandra GEO 2182 1,0 2,0 0,0 0,00
Abdulla Khayala Mardan Qizi AZE 2165 1,0 2,0 0,0 0,00
Koohestani Sh. IRI 2129 1,0 2,0 0,0 0,00
Huseyn Orkhan Samir Oglu AZE 2121 1,0 2,0 0,0 0,00
Allahverdiev Elchin AZE 2119 1,0 2,0 0,0 0,00
WFM Tsalughelashvili Lile GEO 2086 1,0 2,0 0,0 0,00
Gurbanov Fuad AZE 2081 1,0 2,0 0,0 0,00
Hajiyev Shahin Qabil oglu AZE 2065 1,0 2,0 0,0 0,00
Izzat Kanan Azar Oglu AZE 2062 1,0 2,0 0,0 0,00
Aliakbarov Anar Samir Oglu AZE 2048 1,0 2,0 0,0 0,00
Abdullayev Azer AZE 2043 1,0 2,0 0,0 0,00
Ismayilov Vugar AZE 2039 1,0 2,0 0,0 0,00
Abdulov Gulamhuseyn Ozbay Oglu AZE 2001 1,0 2,0 0,0 0,00
Rzayev Chingiz Qafar Oglu AZE 2000 1,0 2,0 0,0 0,00
WCM Fataliyeva Ulviyya Hasil Qizi AZE 1992 1,0 2,0 0,0 0,00
Babazade Javidan Elnur Oglu AZE 1985 1,0 2,0 0,0 0,00
Hajiyev Kanan Zahir Oglu AZE 1978 1,0 2,0 0,0 0,00
WFM Bayat Shohreh IRI 1978 1,0 2,0 0,0 0,00
Sevdimaliev Urfan AZE 1976 1,0 2,0 0,0 0,00
Agayeva Aytan AZE 1973 1,0 2,0 0,0 0,00
Rzayev Telman Bahadur Oglu AZE 1960 1,0 2,0 0,0 0,00
93 Mehdiyev Suad AZE 0 1,0 1,5 0,0 1,00
94 FM Pavlenko Oleg AZE 2154 1,0 1,5 0,0 0,75
95 Gurbanzade Erkin AZE 2180 1,0 1,5 0,0 0,00
96 GM Guseinov Gadir AZE 2667 1,0 1,0 0,0 0,00
GM Abbasov Farid AZE 2552 1,0 1,0 0,0 0,00
FM Sharbaf Mohsen IRI 2407 1,0 1,0 0,0 0,00
FM Citak Selim TUR 2343 1,0 1,0 0,0 0,00
Agayev Nidjat AZE 2288 1,0 1,0 0,0 0,00
Mert Erdoğdu 7 puanda 4. oldu. Emre Can 6,5 puan ile 7. oldu.
Final Ranking after 9 Rounds
Rk. Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 GM Savchenko Boris RUS 2638 7,5 1200 7 0,0
2 GM Kamsky Gata USA 2692 7,5 1200 6 1,0
3 IM Guliev Logman AZE 2426 7,0 1491 6 0,0
4 IM Erdogdu Mert TUR 2467 7,0 1290 6 0,0
5 GM Sanikidze Tornike GEO 2600 7,0 1200 6 0,0
6 GM Smirin Ilia ISR 2648 7,0 1200 5 0,0
7 IM Can Emre TUR 2455 6,5 1492 5 0,0
8 GM Shanava Konstantine GEO 2525 6,5 1328 6 0,0
9 GM Mamedov Nidjat AZE 2620 6,5 1328 5 0,0
10 GM Gelashvili Tamaz GEO 2615 6,5 1328 4 0,0
11 IM Maghalashvili Davit GEO 2481 6,5 1296 5 0,0
12 GM Guliyev Namig AZE 2525 6,5 1293 6 0,0
13 GM Mamedyarov Shakhriyar AZE 2721 6,5 1200 5 0,0
14 IM Durarbeyli Vasif AZE 2443 6,5 1200 5 0,0
15 GM Ibrahimov Rasul AZE 2553 6,5 1200 4 0,0
IM Benidze Davit GEO 2422 6,5 1200 4 0,0
17 WIM Kazimova Narmin Nizami Qizi AZE 2228 6,0 1640 6 0,0
18 GM Abbasov Farid AZE 2552 6,0 1521 6 0,0
19 FM Yilmaz Mustafa TUR 2475 6,0 1389 5 0,0
20 WGM Mamedjarova Zeinab AZE 2285 6,0 1389 5 0,0
21 GM Jojua Davit GEO 2531 6,0 1301 4 0,0
22 Rahmanov Shakhiyar AZE 2235 6,0 1299 6 0,0
23 IM Morchiashvili Bachana GEO 2414 6,0 1299 4 0,0
24 FM Agaragimov Djakhangir AZE 2313 6,0 1297 5 0,0
25 IM Azaladze Shota GEO 2423 6,0 1287 4 0,0
26 IM Khotenashvili Bela GEO 2438 6,0 1200 6 0,0
27 IM Sulashvili Malkhaz GEO 2476 6,0 1200 5 0,0
28 GM Mikhalevski Victor ISR 2625 6,0 1200 5 0,0
29 GM Guseinov Gadir AZE 2667 6,0 1200 5 0,0
30 Gurbanzade Erkin AZE 2180 5,5 1513 5 0,0
31 Asgarov Mushfig Nizami Oglu AZE 2203 5,5 1512 5 0,0
32 GM Kekelidze Mikheil GEO 2451 5,5 1507 5 0,0
33 Abdulla Khayala Mardan Qizi AZE 2165 5,5 1377 5 0,0
34 IM Khurtsidze Nino GEO 2420 5,5 1336 4 0,0
35 IM Yilmaz Turhan TUR 2286 5,5 1302 5 0,0
36 Pourramezanali Amirreza IRI 2279 5,5 1301 5 0,0
37 FM Soozankar A.M. IRI 2270 5,5 1293 5 0,0
38 Hasanov Shakhriyar AZE 2232 5,5 1290 5 0,0
39 Agayev Nidjat AZE 2288 5,5 1290 5 0,0
40 Heydarli Kanan Beyukkishi Oglu AZE 2143 5,5 1284 5 0,0
41 IM Nigalidze Gaioz GEO 2453 5,5 1284 4 0,0
42 GM Pantsulaia Levan GEO 2600 5,5 1200 5 0,0
43 IM Chighladze Iveri GEO 2420 5,5 1200 5 0,0
44 FM Citak Selim TUR 2343 5,5 1200 5 0,0
45 WFM Mammadova Gulnar Marfat qizi AZE 2209 5,0 1598 4 0,0
46 Orujov Elshad AZE 2190 5,0 1595 5 0,0
47 Musayev Eldar Elman Oglu AZE 2171 5,0 1481 5 0,0
48 Allahverdiyev Araz AZE 2002 5,0 1471 4 0,0
49 Vakhania Alexandra GEO 2182 5,0 1463 4 0,0
50 Abbasov Vusal AZE 2174 5,0 1461 4 0,0
51 Abdullayev Azer AZE 2043 5,0 1426 4 0,0
52 WIM Umudova Nargiz AZE 2254 5,0 1411 4 0,0
53 Jafarli Alizamin AZE 2258 5,0 1408 5 0,0
54 Djavadov Ramil AZE 2158 5,0 1394 4 0,0
55 Akhmedov Fariz Khatir Oglu AZE 2261 5,0 1389 4 0,0
56 Huseyn Orkhan Samir Oglu AZE 2121 5,0 1301 4 0,0
57 FM Zeynalov Farid Fariz oglu AZE 2312 5,0 1290 3 0,0
58 FM Mammadov Ayaz AZE 2331 5,0 1287 4 0,0
59 Orujov Shujaat AZE 1955 5,0 1284 4 0,0
60 WFM Tsalughelashvili Lile GEO 2086 5,0 1280 5 0,0
61 Guliyeva Sabina AZE 1991 5,0 1256 4 0,0
62 Abdulov Orkhan AZE 2343 5,0 1200 5 0,0
63 Gasimov Elshan AZE 2074 5,0 1200 5 0,0
64 FM Sharbaf Mohsen IRI 2407 5,0 1200 5 0,0
65 WGM Mamedjarova Turkan AZE 2233 4,5 1676 3 0,0
66 Atababayev Khalid Zahid oglu AZE 2002 4,5 1655 4 0,0
67 Guliyev Raul Vilayat Oglu AZE 2052 4,5 1653 4 0,0
68 Aliakbarov Anar Samir Oglu AZE 2048 4,5 1591 4 0,0
69 Rzayev Bahruz Iqbal oglu AZE 2238 4,5 1565 4 0,0
70 Djafarov Mahir AZE 2165 4,5 1512 4 0,0
71 Allahverdiev Elchin AZE 2119 4,5 1489 4 0,0
72 Rzayev Chingiz Qafar Oglu AZE 2000 4,5 1469 4 0,0
73 FM Pavlenko Oleg AZE 2154 4,5 1403 2 0,0
74 Zeynalov Rashad Hamza Oglu AZE 1990 4,5 1370 4 0,0
75 Koohestani Sh. IRI 2129 4,5 1328 4 0,0
76 Orujov Azar AZE 1905 4,5 1309 4 0,0
77 IM Purtseladze Maka GEO 2380 4,5 1301 4 0,0
78 Hajiyev Shahin Qabil oglu AZE 2065 4,5 1296 4 0,0
79 Aslanov Elnur Jahangir oglu AZE 2013 4,5 1290 4 0,0
80 WIM Isgandarova Khayala AZE 2212 4,5 1289 4 0,0
81 Hasanova Turkan Zakir Qizi AZE 1920 4,5 1256 4 0,0
82 Hajiyev Kanan Zahir Oglu AZE 1978 4,5 1200 4 0,0
83 Rustamzada Dargah Ahmad Oglu AZE 2088 4,5 1200 3 0,0
84 Talishzada Orkhan Rovshan Oglu AZE 2071 4,0 1608 3 0,0
85 WFM Ismailova Parvana AZE 2145 4,0 1580 4 0,0
86 Akhmadzade Fuad Vidadi Oglu AZE 1935 4,0 1555 4 0,0
87 Damirbayli Tabriz Aslan oglu AZE 2026 4,0 1541 3 0,0
88 Aghasiyeva Fidan Aydin Qizi AZE 2112 4,0 1513 3 0,0
89 Izzat Kanan Azar Oglu AZE 2062 4,0 1438 4 0,0
90 WCM Fataliyeva Ulviyya Hasil Qizi AZE 1992 4,0 1429 4 0,0
91 Pirverdiyev Aqil Kamran Oglu AZE 1905 4,0 1412 3 0,0
92 Salayev Teymur Shahveran Oglu AZE 1958 4,0 1398 4 0,0
93 Asgarova Turan Nizami Qizi AZE 1944 4,0 1396 3 0,0
94 Khalafova Narmin Ilgar Qizi AZE 1985 4,0 1390 2 0,0
95 Mammadbayova Farida AZE 2005 4,0 1389 4 0,0
96 IM Rasulov Vugar Ural oglu AZE 2474 4,0 1384 3 0,0
97 Shabanov Nurlan Mammad Oglu AZE 1947 4,0 1357 2 0,0
98 Ibrahimova Sabina Oqtay Qizi AZE 1975 4,0 1310 4 0,0
99 Agayeva Dilara Mazahir Qizi AZE 1919 4,0 1297 3 0,0
100 Hasanli Sirus Ibarat Oglu AZE 2017 4,0 1290 3 0,0