Özgür Satranç Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Olimpiyat Başarımız
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
İstanbul 2012 Olimpiyadını öyle ya da böyle bitirdik. Sonuçlar güzel durmuyor. Oyunlar ve sonuçlar üzerinden oyuncuları eleştirmek, onları sorumlu tutmak, olsa olsa "kızgın kedi" tepkisi göstermek olur ki, memnun değilsek gerçek sebepler üzerinde durmak gerekir.

Sonuçlar üzerindeki analiz ve yorumlarımı seçimle ilgili ilan ettiğim web sitemde yarına kadar yazacağım.

A takımlarıyla neredeyse aynı sonuçları elde eden B takımlarını yürekten kutlarım.

Selamlarımla
Olimpiyat sonucu ile önceki yılların kıyaslaması ve yorumum
http://www.cengizkeles.com/default.asp?p=99
adresinde yer almaktadır.
Yer işgali yapmamak adına link veriyorum
Saygılarımla
Başkan Ali Nihat Yazıcı'nın, olimpiyatlardan sonra camiaya karşı bir savunma dahi yapmaya çalışacağını sanmıyorum. Çünkü sözünde duracak olursa, aday olmayacağı ortadadır. Kendisi muhtemelen "aday olmadığıma göre amaaaan" diyerek, köşesinde belirttiği üzere "bundan sonra kazanacağı paraların" hesabını yapıyordur...

İlle de bir şey yazmak isterse, "efendim 'bizim de az da olsa hatamız olması ihtimali yok değil' desek yalan söylemiş sayılır mıyız emin değilim" gibisinden bir sözde özeleştiri yapacak, yazının geri kalanında 12 yıldır satrancın tek hakimi olmasına rağmen yönetimin tüm başarısızlıklarını yine "hain, kötü niyetli, kendisinin başarılarını çekemeyen" muhalefete yükleyecektir.

Saygılarımla..
TSF'nin sitesine girdiğim zaman; iki gün önce yazdığım, bir üstteki yazımda söylediklerim konusunda haklı çıkacağıma olan inancım iyice arttı. Federasyon Başkanımız Ali Nihat Yazıcı'nın, başarısızlığını kabullenmek yerine, "bu işten nasıl sıyrılırım" düşüncesinde olduğu iyice su yüzüne çıkmaya başladı.

Yeni Normlar Haberi
http://tsf.org.tr/component/content/arti...ni-normlar

Yeni Unvanlar Haberi
http://tsf.org.tr/component/content/arti...i-unvanlar

Özellikle "Yeni Unvanlar" Haberi, sanki müthiş bir şey olmuş gibi bir de ünlem işaretiyle "Olimpiyatın Ardından Yeni Unvanlar!" şeklinde verilmiş ki gözlerime inanamadım. "Yeni Normlar" yine Batuhan Daştan'ın GM normu gibi önemli bireysel başarılar içerdiği için bir derece anlayabiliyorum..

Selen Sop'un WFM unvanı dışında, diğer unvanların ne anlama geldiğini de hepimiz biliyoruz. 3 WCM bir de CM unvanı.. Şimdi bunu yazdım diye "çocuklara düşmanlık yaptığımı" iddia edenler de olacaktır. Onlara şimdiden yazıklar olsun diyeyim de, bir daha bu konuda yazı yazmak zorunda kalmayayım..

Hangi normu, hangi unvanı alırlarsa alsınlar; isterlerse "aday adayı adayı" unvanı alsınlar, sporcu kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Madem böyle bir unvan var, öyleyse bunu elde etmek de bir başarıdır. Burada konu onlar değiller..

Buradaki konu, birilerinin beceriksizliğini gizlemeye çalışmasıdır.. Tekrar tekrar söyleyelim de, ilerde bu çocuklardan bazıları usta oldukları zaman " Ethem Ay, küçükken bu çocuklara düşmandı" diyemesinler, derler çünkü..

Saygılarımla..
"Yeni Normlar, Yeni Unvanlar, İki Bronz Bir Gümüş Madalya..."

http://tsf.org.tr/component/content/arti...tur-raporu

"Olimpiyatlarda biz neler yapmışız" dedirtiyor insana :)

Tabii Betül Cemre Yıldız'ı ve diğer kategorilerde madalya alan sporcularımızı kutlamak gerek..

Zaten Türkiye'de yetenekli pek çok oyuncu var. Mesele, bu oyunculardan üst sıralara oynayan bir takım yaratamayan bir yönetime sahip olmamızda...

Kübra Öztürkler, Betül Cemre Yıldızlar derece yaptığı zaman günü gününe tebrik yazıları yazmakla başkan olunmuyor! Sporcularımız bizleri sevindirirken, bakıyoruz en önde Ali Nihat Yazıcı var, kürsüyü kimseye bırakmıyor. Kendisi başarıyı paylaşma konusunda oldukça usta..

Peki ya başarısızlıkta?

Başarısızlıkta ortalarda görünmeyen bir başkanın kimseye yararı yoktur.. Dürüstseniz, mertseniz, gerçek bir liderseniz sizin anlayacağınız dilden soruyorum: Hodri Meydan Sayın Başkan!

Gemi batıyor. Neredesiniz?

Saygılarımla..
internetten canlı video yayınını tam izleymedim (işlerim vardı. )
ulkemizde yapılan video yayınını ingilizce olarakmı verdiler.
yoksa benmi turkce yayını gözden kaçırdım?
Turkiyede yapılan yayını ingilizcemi verdiler?
Ne Türkçe yayını abim

Açılış yaparken bi iki dilde yayın yaptılar o kadar
Onu da beceremediler zaten

Gerisi hep İngilizce hep İngilizce

Ben dediydim, bu arkadaş kimseyi iplemez ama bipler diye
Dediklerim oldu bak
Daha da bipleyecek ben dediydim oluyum şimdiden
Son dakkada ortalık pislenmezse adam deilim ben
durun daha ne dümenler dönecek

Bina almışlar da caka satıyormuş
sanki kendi cebinden aldı

Ya Ali Nihat Yazıcı arkadaşım 67 adam bina alalım demiş 3 adam yok almıyalım demiş
aradan aylar geçmiş yıllar geçmiş sen hala o 3 adamı biplemenin derdindesin
burda gemi batmış sen neye kızıyosun
ne garip işler peşindesin sen
seni üniversitelerde araştırmak lazım vallahi
Kusura bakma ama böylesin işte
Delikanlı gibi çıkıp "ya abiler ablalar ettik bi kabahat özür dileriz" demek yerine ne hallere giriyosun kendi kendine

Olimpikler bitti, Tahsin beyefendi bir iki cümle yazdı, oldu da bitti maaşallaaaah
yetkili başkasından ses soluk yok
millet mal ya anlamaz sanki

Bu mudur yani
Ayıp ayıp

(Benim işler yogun bi orda bi burdayım seyahat bitmiyor
sık sık yazamıyorum kusuruma bakmasın cevap isteyen olursa)
kendi ulkemizde yapilan spor karsilasmasinin yayini turkce vermek icin spiker olarak bir tane im yada fm bulamadilarmi bukadar zor mu?