Özgür Satranç Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Avrupa birincisi 2
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Malum dün 17 ağustos. Yıkıcı depremin yıl dönümü.SKY tv nin ekonomi haberlerini izliyorum.Bir gazetemizin ekonomi haberleri sayfasından alıntı yapıyorlar.Haber şöyle,"Türkiye çimento üretiminde Avrupa birincisi" . Devam ediyor, ama üretilen çimentonun yarısından fazlasının kalitesi standartların çok altında.. Kara mizah bu olsa gerek !
Geçtiğimiz ay Flaş tv nin sabah haberlerini dinlemeye çalışıyorum.Evde Eren le" kumandan" savaşları yapıyoruz! Konuk Doç.Dr. Niyazi Kahveci. Şöyle diyor; Bizdeki Prof. sayısı Almanya'dan fazladır.( İngiltere de olabilir.Erenin elinden kumandayı kurtarabildiğim anlarda dinliyebiliyordum.) Devamında öyle şeyler söylüyor ki, ben burada yazmayayım.Federasyonumuzun yönetim kurullarındaki akdemisyenleri darıltmıyalım.Ama kısaca , çimento üretimindeki gibi yarısından fazlası standartların çok altında imiş.Vallahi, Sayın Niyazi Kahvecinin yalancısıyım.Doç,Dr,ve de Prof. larımızın durumu böyle imiş.
Biz ekmek üretiminde de birinci sıralardayız.Ama ürettiğimiz ekmeğin büyük bir çoğunluğunun kalitesi "gerçek ekmek" standartlarının çok çok altında.
Şimdilerde satranç ta yeni GM lerimizin haberlerini TSF nin sitesinden okuyoruz. İnşallah ilerde Prof. için , çimentomuz için, ekmeğimiz için söylenen "standarların çok altında" söylemini GM lerimiz içinde duymayız.
Yapabiliyorsanız GM lerin sayısının yanında oynanan satrancın kalitesini de arttırın.
Tabiiki çok zor. İlkokulda öğrendiğimiz "birleşik kaplar" kanunu varya. İşte o burada da geçerli. Çimentonuzu kaliteli yapamıyorsanız, Profunuz,doçentiniz,doktorunuz böyleyse ... Satrançcınız da öyle olacaktır.
Selçuk Aydın Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Malum dün 17 ağustos. Yıkıcı depremin yıl dönümü.SKY tv nin ekonomi haberlerini izliyorum.Bir gazetemizin ekonomi haberleri sayfasından alıntı yapıyorlar.Haber şöyle,"Türkiye çimento üretiminde Avrupa birincisi" . Devam ediyor, ama üretilen çimentonun yarısından fazlasının kalitesi standartların çok altında.. Kara mizah bu olsa gerek !
Geçtiğimiz ay Flaş tv nin sabah haberlerini dinlemeye çalışıyorum.Evde Eren le" kumandan" savaşları yapıyoruz! Konuk Doç.Dr. Niyazi Kahveci. Şöyle diyor; Bizdeki Prof. sayısı Almanya'dan fazladır.( İngiltere de olabilir.Erenin elinden kumandayı kurtarabildiğim anlarda dinliyebiliyordum.) Devamında öyle şeyler söylüyor ki, ben burada yazmayayım.Federasyonumuzun yönetim kurullarındaki akdemisyenleri darıltmıyalım.Ama kısaca , çimento üretimindeki gibi yarısından fazlası standartların çok altında imiş.Vallahi, Sayın Niyazi Kahvecinin yalancısıyım.Doç,Dr,ve de Prof. larımızın durumu böyle imiş.
Biz ekmek üretiminde de birinci sıralardayız.Ama ürettiğimiz ekmeğin büyük bir çoğunluğunun kalitesi "gerçek ekmek" standartlarının çok çok altında.
Şimdilerde satranç ta yeni GM lerimizin haberlerini TSF nin sitesinden okuyoruz. İnşallah ilerde Prof. için , çimentomuz için, ekmeğimiz için söylenen "standarların çok altında" söylemini GM lerimiz içinde duymayız.
Yapabiliyorsanız GM lerin sayısının yanında oynanan satrancın kalitesini de arttırın.
Tabiiki çok zor. İlkokulda öğrendiğimiz "birleşik kaplar" kanunu varya. İşte o burada da geçerli. Çimentonuzu kaliteli yapamıyorsanız, Profunuz,doçentiniz,doktorunuz böyleyse ... Satrançcınız da öyle olacaktır.

Almanya'da profesör sayısı: 40 000 civarında (2009)

İngiltere'de (tam zamanlı) profesör sayısı : 16 000 civarında (2007)

Türkiye'deki profesör sayısı : 13 480 (2008)

kg,
Sayın Harun Taner sayıları yazmış da konunun ana fikrine hiç değinmemiş.Şimdi ben de baktım.2008-2009 yılı verilerine göre Prof.sayısı 13.494 ten 13.662 ye çıkmış. İngiltere ve Almanya ya hiç bakmadım.Sn Harun Tanerin yazdıkları doğru olsa ne olur olmasa ne olur.Burada önemli olan bu 2009 verilerine göre 13 662 olan prof.ve 70 000 in üstünde bir sayıya ulaşan öğretim üyeleri ne üretmiş ? Kumaşın kalitesi ne ? Anlatılmak istenen ana fikir üzerine de bir araştırma yapamazmısınız ? Daha ilerisini görmek neden bu kadar zor ?
Bakın ben size bir link vereyim,birde orayı oukuyun.Anlatmak istediğimi belki anlarsınız.(http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/S...id=7917417)
Selçuk Aydın Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Sayın Harun Taner sayıları yazmış da konunun ana fikrine hiç değinmemiş.Şimdi ben de baktım.2008-2009 yılı verilerine göre Prof.sayısı 13.494 ten 13.662 ye çıkmış. İngiltere ve Almanya ya hiç bakmadım.Sn Harun Tanerin yazdıkları doğru olsa ne olur olmasa ne olur.Burada önemli olan bu 2009 verilerine göre 13 662 olan prof.ve 70 000 in üstünde bir sayıya ulaşan öğretim üyeleri ne üretmiş ? Kumaşın kalitesi ne ? Anlatılmak istenen ana fikir üzerine de bir araştırma yapamazmısınız ? Daha ilerisini görmek neden bu kadar zor ?
Bakın ben size bir link vereyim,birde orayı oukuyun.Anlatmak istediğimi belki anlarsınız.(http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/S...id=7917417)

Meselenin esasına gireyim: Türkiyedeki tüm doçları bila istisna prof
yapıyoruz. Böylece prof sayısı 20 bini geçiyor. Yeni proflara taşra görevi
şartı koyuyoruz. Böylece taşra ünivlerindeki üretim potansiyelinde bir
artış oluyor. Dolaylı sonucu olarak üretimde de.

Bilmem anlatabildim mi?

kg,