Özgür Satranç Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Unut(ul)mak üzerine yazılmış denemeler 1
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Ölüm ki unutmanın ilk adımıdır..Ve koskoca bir ömür ardı arkası kesilmez bu adımların..Bu adımlarla yürüdüğümüz caddelerden, sokaklardan 'hatıra' diye bahsediyoruz aslında..Ve her hatıra biraz da adımlarımızdan, ölümlerden ve kalımlardan muaftır!
Bir de unutulmak var elbet, unutmayla başlayan kimi zaman..
Hatırlanmamak değildir unutulmak..Hatta belki unutulmak, hatırlanmayarak da başlamaz..Fakat başlar bir yerlerde, bitişi ise nerede olur bilinmez..
Sonra milyon tabiri vardır bu malum ibarelerin..Halk ozanına göre eşekten düşmektir unutulmak, 'şiir yazan'ına göre bir sevdadan yalnızlığa düşmektir, kimbilir..
Ama kötü bir şeydir genel olarak..Kötüdür de çok da kötülememek gerekmektedir bu tür sözcükleri..Sonra bir şekilde bir yerden ya karşımıza çıkar, ya eşeğimizden düşerler de yapışırlar yakamıza..
Bence unutulmak ya da unutmak sadece yıpranmaktır..Ve biraz(!) da yıpratmak..
Beni unutmayın dostlar...
Ben geçip giderim yarım kalmış anılarınızdan, yarım kalmış veda(!)larınızdan..Bir hayal ki uyanınca eşekten düşürür adamı, bir bahar ki bir sabah kaptırmışım yakamı..

Saygılarımla....
Güzel bir yazı!Eline sağlık Ethem.Ölümün ilk adımının unutulmak olduğunu söylemişsin benim için unutulmak bir basamak değil merdivenin ta kendisi!Ölüm belki onun basamağı olmayı hakkediyor olabilir =) Yazılarının devamını sabırsızlıkla bekliyorum.