Özgür Satranç Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: SON ULUSAL HAKEMLİK KURSU
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Selam arkadaşlar,
Son olarak Ankara'da yapılan hakemlik kursuyla ilgili bir şeyler söylemek istedim.Hakemlere organizasyonun anlatıldığı bir organizasyon bence anlatılanlar kadar başarılı değildi.
Organizatörlere sesleniyorum.Çoğunluğu eğitimci olan hakemleri oraya toplayıp bağırıp çağırarak bu işi yürüttüğününzü sanıyorsanız yanılıyorsunuz.Bir eğitim sonunda katılımcıların %75 i başarısız sayılıyorsa eğiticilerinde kendini yada uyguladıkları eğitim sistemini sorgulamları gereklidir.Başarısız oldunuz diyerek katılımcılara bağırıp çağırmaları iş değildir.Eşitlik Bozmayı anlatan hocanın adını hatırlamıyorum ama Sanki arkadaşı oraya zorla getirip eğitim verdiriyorlardı.Şunu asla unutmayın bir insan her şeyi bilemez.Halil Hilmi Bey'i eğitimdeki başarısından dolayı kutlarım..Satarnç hakemliği bir gönül işidir lütfen insanların gönlünü daha fazla kırmayın derim...
TSF'ye bağlı hakemlerin Gelişmesi ve Eğitilmesi ve seminerlerin TSF'ye hizmet eden hakemlere ücretsiz olarak verilmesi gerektiği kanaatindeyim.