Özgür Satranç Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Türkiye Şampiyonası PGN arşivi
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhaba

Bir konuda yardıma ihtiyacım var.. 1962 den bu yana yapılan Türkiye şampiyonası maçlarının Pgn lerini ayrı ayrı arıyorum.. örneğin 1962.pgn 1963.pgn ....2008.pgn gibi..

elinde böyle bir arşivi bulunan kişi [email protected] mail adresimden bunları paylaşabilirmi ?

Yardımcı olursanız sevinirim..
PGN ler elime ulaştığı zaman satranç camiasına hoş bir de süprizim olacak

Kolay gelsin
Değerli Satrançseverler

Ajlan arkadaşımız gerçekten güzel bir çalışma planlamış. Benim şöyle bir katkım olabilir. Bildiğim kadarıyla Türkiye Birinciliklerinde oynanan tüm oyunları içeren turnuva bülteni ilk defa 1987 de yapılan ve Suat Atalık'ın 13p/15 ile kazandığı 22.Türkiye Satranç Birinciliği sonrası benim tarafımdan yayınlandı (1987 öncesine rastlamadım).Atalık bu turnuvada sadece Ali İpek'e yenilmiş,Rıza Öney ve Adanalı oyuncu Abdullah Kıratlı ile berabere kalmış,diğer 12 maçını kazanmıştı.Bundan sonraki yıllarda oynanan Türkiye şampiyonalarının tümünün bülteni çıkarıldı. Turnuvada oynanan 120 oyunun (3'ü hükmen) tamamı (bazıları analizli) bu bültende yer almaktadır. Doğal olarak o zamanın şartlarında bu oyunları defalarca kontrol edip hataları düzelttikten sonra daktilo ile hazırlamıştım. Dileyenler bunları pgn dosyası şekline dönüştürebilirler.

İlgilenen arkadaşlarımızın [email protected] 'a adresleri ile talepte bulunmaları durumunda sadece kargo bedelini ödemeleri karşılığında bu bülteni bedelsiz olarak gönderebilirim.

Saygılarımla

Dr.Murat Akdağ
Murat bey,

Normal posta ile yollamak isterseniz, posta adresim:

Dr Harun Taner
PTT Dokuma Şubesi
PK 15
07050 Antalya

Herhalde bir - iki liradan fazla tutmaz.

yü,
Değerli Murat bey,

Gönderdiğiniz 22. Türkiye Birinciliği bültenini bugün aldım.

Çok teşekkürler. İzninizle oyunları ve analizlerinizi

bilgisayara aktarıp forumdaşlarımızla paylaşmak isterim.

Eksik olan altı oyun ile ilgili araştırma yapmaya başladım.

Bilgisayarlar teklemeleri ve programımın yoğunluğu

nedeniyle oyunları elektronik ortama aktarmak biraz sürecek.

yeniden teşekkür ederim.

yü,
Sayın forumdaşlar,

22. Türkiye Birinciliğinden, 1987, İstanbul, şu oyunları aramaktayım:

1. tur

Yılmaz - Güleç
Sel - Mutlu
Öztürk - Atalık

2. tur

Bulca - Sel
Yılmaz - Taşan

15. tur

Bulca - Taşan

Ayrıca, databaselerinde 22. Türkiye Birinciliğinden
oyunlar bulunanlar bunları bana iletebilirlerse veya
burada yazabilirlerse işim az da olsa kolaylaşacak.

yü,