Özgür Satranç Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Şaka Değil Gerçek
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Turkish Chess Federation proposes throwing out many of FIDE's biggest nations

From: Ali Nihat YAZICI [mailto:[email protected]]
Sent: Thursday, June 07, 2012 11:57 AM
To: 'Nigel Freeman'
Cc: 'FIDE Secretariat'
Subject: TSF Proposal for court CASES

Maalesef güzel olmayan şeyler yazıyor metinde. Türkiye adı başlığında geçmesi üzüntü verici...

Alıntı:Yönetici Notu: Sayın Sanlı'nın linkleri sayfada taşma yaptığı için yeniden düzenlenmiştir. - a.arik
Bu mail şayet gerçekse tam anlamıyla bir skandaldır.

Anlamayanlar için kısaca tercüme edelim:
ABD, Fransa, İsviçre, Ukrayna ve Almanya federasyonları, FIDE'ye dava açmışlar. İngiltere ve Gürcistan federasyonları da önceki davalarına istinaden tahkim kuruluna gitmişler. Bu işlemlerin sonucunda FIDE avukatlık ücreti olarak 1000000 dolar masraf etmiş.
TSF Başkanı Sayın Ali Nihat Yazıcı, bu yedi federasyonun, yol açtıkları masraflardan dolayı FIDE Genelr Kurulu tarafından cezalandırılarak olimpiyat oyunlarından men edilmesini istiyor. Ceza talebi bununla kalmıyor, oyuncuların reytinglerinin dondurulmasına kadar varıyor.

Biri bunun şaka olduğunu söylesin lütfen.
1 ağustosa (pardon 1 nisan olacak) daha çoook var Smile

yü,

PS: FIDE genel kurulu gündeminde bu konular gerçekten var:

http://www.fide.com/component/content/ar...genda.html

Alıntı:83rd FIDE Congress Agenda

Friday, 27 July 2012 14:11

FIDE is publishing the Agenda and Annexes for the 83rd FIDE Congress scheduled from 1 to 10 September 2012 in Istanbul, Turkey.

Please download the Agenda.

List of Annexes

1. Accounts for 2011 and certificate from Auditors.
2. Notes to the accounts 2011.
3. Income and expenditure for 2012 (to follow).
4. Permanent Fund report.
5. Verification Commission report from the meeting held in Athens in June 2012.
6. Application from Togo Chess Federation.
7. Application from Gambia Chess Federation.
8. Application from Lesotho Chess Federation.
9. Request from Kara Heritage Institute to become an affiliate.
10A. Proposed FIDE Statutes.
10B. Proposed FIDE Electoral Regulations.
10C. Proposals regarding Commissions.
10D. Proposal regarding financial regulations.
10E. Proposal regarding official languages.
10F. Letter from Bulgarian, English and US Chess Federations.
11. Agreement between FIDE and Agon.
12. Appeal of the Bulgarian Chess Federation in respect of the bidding procedure for the Candidates matches 2012.
13. Agenda for the Technical Committee meeting.
14. Appendix 1 to Technical Committee Agenda.
15. Agenda for the RTR Committee meeting.
16. Final draft of the Laws of Chess.
17. Agenda for the SPP Committee meeting.
18. Appendix 1 to SPP Committee Agenda.
19. Minutes of the QC Councillors’ meeting held in Warsaw, 11-12 April 2012.
20. List of over-the-board-play titles to be approved by the General Assembly.
21. Agenda for the Arbiters’ Commission meeting.
22. Minutes of the Councillors’ meeting held in Athens, June 30 2012.
23. List of Arbiters’ titles to be approved by the General Assembly.
24. Letter from the Royal Dutch Chess Federation in respect of the licence fees.
25. Proposals in respect of the classification of the Arbiters.
26. Trainers’ Commission report and Minutes of the meeting of June 7 2012.
27. Titles to be approved by the General Assembly.
28. Rules for Trainers Awards 2011.
29. List of Trainers’ Awards 2011.
30. Exchange of correspondence in respect of Trainers’ seminar in Caldas Novas.
31. Minutes of the Development Commission meeting held in Athens in March 2012.
32. CIS Commission Chairman A-N.Yazici’s report.
33. Proposals from WOM Commission.
34. Minutes of the Constitutional Commission meeting in Lausanne, June 2012.
35. Report of Ms. B. Marinello on Social Chess.
36. Agenda for the Medical Commission meeting.
37. Agenda for the Events Commission meeting.
38. Minutes of the Events Commission meeting held in Zaozhuang, China, May 2012.
39. Proposal of the Philippines Chess Federation regarding registration, transfer and rules of eligibility for participation in FIDE events.
40. Proposal of Mr. I. Leong on FIDE Chess Oscar Awards.
41. FIDE Calendar planner update.
42. FIDE Calendar 2012-2013.
43. FIDE Calendar 2014-2016.
44. Proposal of Mr. S. Reuben regarding guidelines for events for inexperienced players.
45. Proposal of the Turkish Chess Federation regarding players suspended in their respective countries.
46. WCM Chief Arbiter’s report.
47. WCM Appeals Committee Chairman report.
48. Chief Arbiter’s and Appeals Committee Chairman reports on World Rapid and Blitz Championships 2012.
49. Bid from the Estonian Chess Federation to organise the event in Tallinn, October-November 2016.
50. Bid from the Bulgarian Chess Federation to organise the event in Albena, September-October 2016.
51. Bid from the Azerbaijan Chess Federation to organise the event in Baku, 3-18 September 2016, and the World Cup 2015.
52. Bid from All India Chess Federation to organise the event in Chennai/Mumbai/New Delhi, during the dates decided by FIDE.
53. Bid from Turkish Chess Federation to organise the event in Antalya, 1-12 November 2015.
54. Bid from Bulgarian Chess Federation to organise the event in Albena, October 2015.
55. Bid from Greek Chess Federation to organise the event in Porto Carras, Halkidiki, from 24 October to 5 November 2015.
56. Comparison table of the bids.
57. Report of the FIDE Observer M. Petrucci.
58. Letter from the Argentinean Chess Federation.
59. Proposed Statutes for the African Continent.
60. Proposal of the Turkish Chess Federation to ban the five FIDE Federations (French, USCF, Ukrainian, German and Swiss) till they reimburse legal expenses of FIDE in respect of the legal case 5 Federations vs. FIDE.
61. Arbitration Award in respect of the legal case English and Georgian Chess Federations vs. FIDE.
62. Exchange of correspondence in respect of the organisation of their Championship in Quito, Ecuador, 13-22 April 2012.
63. Proposal of the Iranian Chess Federation to add Farsi language to the list of the official FIDE languages.
64. Proposal of the Turkish Chess Federation to add Turkish language to the list of the official FIDE languages.
Bu kritik bilgi için teşekkür ederim Harun Bey.
Böylesi bir talebin Genel Kurul gündemine alınması beni şaşkınlığa uğrattı.

Yorumum şudur: TSF Başkanı, çok büyük bir sürpriz olmazsa olimpiyatlarda bizden daha iyi sıralama elde edecek olan olan takımları yapay bir gündemle ekarte ederek turnuvayı birkaç basamak üstte bitirmemizi hedeflemektedir. Hedeflenen başarı, elde edilse bile balondur. Aklı selim olan her satranççı bu gerçeğin farkında olacaktır.
Oktay ERTAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Bu kritik bilgi için teşekkür ederim Harun Bey.
Böylesi bir talebin Genel Kurul gündemine alınması beni şaşkınlığa uğrattı.

Yorumum şudur: TSF Başkanı, çok büyük bir sürpriz olmazsa olimpiyatlarda bizden daha iyi sıralama elde edecek olan olan takımları yapay bir gündemle ekarte ederek turnuvayı birkaç basamak üstte bitirmemizi hedeflemektedir. Hedeflenen başarı, elde edilse bile balondur. Aklı selim olan her satranççı bu gerçeğin farkında olacaktır.

Başarıya giden yolda her araç mübahtır Smile Ancak genel kurulun 1-10 eylül
tarihlerinde olması, en azından bu olimpiyat için 5-7 takımı ekarte etme
fırsatı tanımamaktadır. Büyük olasılıkla bu ülkeler, Türkiye takımlarına
karşı daha bilenmiş oynayacaklardır.
HarunTaner Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
Alıntı:83rd FIDE Congress Agenda

Friday, 27 July 2012 14:11

FIDE is publishing the Agenda and Annexes for the 83rd FIDE Congress scheduled from 1 to 10 September 2012 in Istanbul, Turkey.

Please download the Agenda.

List of Annexes

45. Proposal of the Turkish Chess Federation regarding players suspended in their respective countries.

Bu da tatsız. http://www.fide.com/images/stories/NEWS_...ntries.pdf. Özetle federasyonundan ceza alan bir oyuncu dünyanın hiçbir yerinde oynayamayacak. Yerel mahkeme kararlarının ülke sınırları dışında geçerli olamayacağını ben bile biliyorum.

Yönetici takılanlar oyunculara hizmet etmek için görevlendirildiklerini, oyuncular olmadan kıymetlerinin olmayacağını ama yöneticiler olmadan da oyuncuların bu muhteşem oyunu oynamaya devam edeceklerini ne zaman ANLAYACAKLAR?
Adam oğlunun odasının önünden geçerken hayretle bakakaldı. Yatağı güzelce toplanmıştı ve odası hiç olmadığı kadar derli toplu görünüyordu. Sonra adam yastığın üzerine bırakılmış mektup zarfını farketti. Üzerinde "Babama" yazıyordu. Aklından geçen bin bir kötü düşünceyle mektup zarfını açtı ve titreyen elleriyle mektubu okudu:
-Sevgili baba; Sana bu satırları derin bir pişmanlık ve üzüntü içinde yazıyorum. Kız arkadaşımla kaçmak zorundaydım çünkü seni ve annemi yaşanacak rezaletten uzak tutmak istedim. Gerçek tutku ve aşkı ben jale ile buldum ve o öyle tatlı ki anlatamam... Şunu biliyordum siz onun vücudunun her yerine taktığı küpeleri,derisine işlettiği dövmeleri, kendine has o çılgın giyim tarzını asla ama asla onaylamayacaktınız ve tabi benden çok büyük olmasıda bir sorundu. Fakat benim için bunlar değildi gerçek tutku ve gerçek aşk... Baba jale hamile! jalenin dediğine göre çok mutlu olacağız. Ormanda kendine ait bir karavanı ve tüm kış yetecek kadarda yakacağı var.Bir sürü çocuğa sahip olma düşüncesi rüyalarımızı süslüyor. Jale benim gözlerimi esrar gerçeğine açtı ve artık biliyorum ki esrar kimseye zarar vermez. Esrar yetiştirecek ve insanlara pazarlayacağız ve yine bu sayede ihtiyacımız olan kokoin ve ekstaziye ulaşacağız. Artık tam anlamıyla bilime yalvarıyoruz dualar ediyoruz şu AIDS'in çaresi bulunsun ve Jale sağlığına kavuşsun diye... O kesinlikle iyileşmeyi hakediyor. Endişelenmeyi bırak baba ben 15 yaşındayım ve kendi başımın çaresine bakabilirim. Eminim birgün geri döneceğiz ve sen kendi torunlarını tanıyacak, seveceksin Oğlun cihan NOT: "Baba yazdığım mektubun tek kelimesi bile doğru değil. Ben Mehmet'lerdeyim. Sadece sana; masamın üzerinde seni bekleyen karneden daha kötü şeylerin olduğunu hatırlatmak istedim."

(Yakında federasyonun seçimleri varmış, bu fıkrayla ben de geyiğe katılayım dedim. ...)
Hangi "geyik"?
Yani haberlerin aslı yok mu demek istediniz?
Başlık "geyik" için açılan bir başlık değil. Başlığın içerdiği haberler "geyik" için yapılan haberler ise açıklayın...
arkadaş o maili yazdıysa geyik yapıyor olmalı
aklı başında adam öle bir maili yazarken azıcık düşünür
ya da o esnada maili yazan arkadaşa "satranç ve alkol" yazısındaki test yapılıyor olabilir.

bana komik geldi ben de geyie katıldım nolur ki???

baktım seçim var. ve o arkadaş seçime katılmayacakmış
bir de kendi adayı varmış hatta,
aklıma bu fıkra geldi arayıp buldum ve burya koydum.

yanışsa bir daha yazmıyalım. pardon. bi mana çıkartmayın yani.
İstediğiniz yere katılırsınız. Bir şey olmaz...

Ben yalnızca "size komik gelen" ve bu yüzden "geyik" olarak değerlendirdiğiniz haberin gerçek olmadığını ya da söz konusu mailin "geyik" yapmak amacıyla yazılıp yazılmadığını "bilip-bilmediğinizi" sormuş olayım. Yoksa bazı "boynuzlu yalanlar" insana gerçek görünür, bazı gerçekler de "boynuzlu yalan" görünür. Görüneni gerçeğin yerine koymak ise herkesin harcı değil...

Niye bir "mana" çıkarmayalım?
Manası olmayan ne var ki?
Ağzında balı olan sözcüğün ardında iğnesi vardır!
Önünde geyiği olanın ardında gerçeği vardır, önünde gerçeği olanın ardında geyiği vardır... "falan-filan"...
HarunTaner Nickli Kullanıcıdan Alıntı:genel kurulun 1-10 eylül
tarihlerinde olması, en azından bu olimpiyat için 5-7 takımı ekarte etme
fırsatı tanımamaktadır.

Dikkatsizliğimi düzelttiğiniz için teşekkür ederim Harun Bey. O da benim hatam olsun. Demek ki ortada böylesi bir hamle yok.

O halde neden antipati toplamaya çalışıyoruz, ortada fol yok yumurta yokken?