Özgür Satranç Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Kulüpler Ne İçin Kurayla Belirlendi?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
"Genel kurul tarihinden önce tamamlanmış, iki sezon üst üste alt lig veya benzeri kulüpler şampiyonası il-yöre yarışmalarına katılarak tamamlayan 99 kulüp arasından 15 kulüp kura ile belirlendi. Kura çekimi Ankara 36. Noterliği huzurunda 09 Ekim 2012 Salı günü saat 15.00'da Ankara Atatürk Satranç Merkezi Nevzat Süer Salonu'nda gerçekleştirildi. Kulüp isimlerinin eklendiği güncellenmiş genel kurul üye listesini genel kurul sayfasında bulabilirsiniz."
http://www.tsf.org.tr/component/content/...6109-noter

Arkadaşlar birisi bana bu kulüplerin ne için kuraya girdiklerini ve kura sonucunda ne olacağını anlatabilir mi?

Haberi defalarca okumama rağmen konuyu bir türlü anlayamadım. Biri beni bilgilendirirse kendisine müteşekkir olurum.
Sanırım 99 Kulübün hepsinin delege çıkarması durumunda Genel Kurul Delegasyonunu düzenleyen tüzük hükümleri ile bir çelişki doğacağı; delege fazlalılığı oluşacağı nedeniyle kura yoluna gidilmiştir.

Aslında delege fazlalığı fena olmazdı ama...Smile)
merhabalar,

15 delegenin 99 kulüpten kurayla seçilmesi tespitime göre federasyon başkanlık seçiminin de bir nevi kurayla seçilmesi demek değil midir? : :lol:

Saygılarımla,
Aydınlatan arkadaşlara teşekkür ederim. Meğer bu 15 kulübün federasyon seçiminde oy hakkı olacakmış. Bunu gerçekten yeni öğrendim.
Kura yöntemi seçime heyecan katmakla birlikte tuhaf. Madem ki kulüplerin diğer oy hakları başarı kriterine göre belirleniyor, bu kriterin benzeri kolaylıkla uygulanabilirdi. Örneğin, son iki yılda Kulüpler Şampiyonasında alınan puanların toplamı ya da benzeri bir kriterle kura yöntemine başvurmaya gerek kalmazdı sanki.
Bu konu 2 haftadan fazla bir süredir SatrançTR forumda şu linkte yer alıyor; http://satranctr.com/viewtopic.php?f=3&t=42

Merak eden satranç severler inceleyip akıllarına takılanları sorabilir. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız. Konuyla ilgili güncel haberler oldukça forumda paylaşıyoruz..

Saygılarımla