Özgür Satranç Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Sabah Gazetesi Satranç Köşesi
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Herkese Merhaba,

Az önce aldığım haberi buradan duyurayım istedim. Sabah Gazetesi Hafta Sonu eklerinde yaklaşık 7 yıldır devam eden satranç köşesi eklerdeki yönetim değişikliği ve yeni yönetimin aldığı içerik değişikliği kararı sebebiyle yayından kaldırılmıştır.

Bir süredir haftalık yayınlanmıyordu, ama bundan böyle satranç köşesinin yayımlanmayacağı tebliğ edildi. HayırlısıSmile

Satranç camiasının bilgisine.
Sabah Gazetesini pazar günleri dışında almıyordum, bundan sonra hiç mi hiç işim olmaz...
Çok yazık olmuş !

Çokta şaşırmamak lazım aslında konu ''Sabah'' olunca. Daha ne diyelim ki buna...!

Bu kafayla satranç bu ülkede nereye oturur ona da bakmak gerek !

Endişeli olmamak elde değil ! Hayırlısı !

VELİBABA
Ozgur_Akman Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Herkese Merhaba,

Az önce aldığım haberi buradan duyurayım istedim. Sabah Gazetesi Hafta Sonu eklerinde yaklaşık 7 yıldır devam eden satranç köşesi eklerdeki yönetim değişikliği ve yeni yönetimin aldığı içerik değişikliği kararı sebebiyle yayından kaldırılmıştır.

Bir süredir haftalık yayınlanmıyordu, ama bundan böyle satranç köşesinin yayımlanmayacağı tebliğ edildi. HayırlısıSmile

Satranç camiasının bilgisine.

Özgür, merhaba,

Üzüldüm ama şaşırmadım. Emre Aköz'ün kişisel çabası mı demeli,
Sabah gazetesindeki satranç köşesi için, bilmem ki?

Satranç haberlerini duyurmak için veya söylemek istediklerini söyleyebilmek için en iyi çözüm bence, kendi blogunda yazmak.
Forumlar, artık serbestçe düşüncelerin ifade edilebildiği yerler
olmaktan çıktı.

Sen o kadar yıldır, şeffaflıktan, serbest tartışmadan dem vur, bir de
ne göresin, bir arpa boyu bile yol alamamışsın. Aldığını sandığın
yol da hayalden ibaretmiş. (Size değil kendime söylüyorum.
Anlamayanlar varsa şu metni okusunlar:
http://inet-tr.org.tr/inetconf3/tr-obek/taslak3.html)

7 yıl Sabah satranç, bir bakıyorsun uçup gitmiş.
Milliyet ve Hürriyet gazetelerinde de aynısı olmadı mıydı?

Görüyorum, forumda daha önceden hiç yazmazdın, şimdi
maşallahın var yani. En kısa zamanda blogunu bekliyorum.
Dediğime kulak ver.
Bu başlığı sadece duyuru olsun diye açmıştım. Yine de yanıtlayayım.

Tespitiniz doğru. Gazetede yazarken forumda yazmam etik değildi. Olabildiğince yazmamaya özen gösteriyordum. Artık bir kısıtım yok.

Sabah'ta köşenin yayınlanmaya başlaması bilinenin aksine benim kişisel çabamla olmuştur gazete yönetimiyle bağlantıyı kuran kişi de gizli saklı değil: Salih Memecan. Bir tesadüf de o dönem gazetenin genel yayın yönetmeni olan Fatih Altaylı'nın bir sohbette satranç köşesi fikrine sıcak bakması olmuştu. Emre Aköz'ün rolü bir tür "mentorluk-abiliktir".

Blog dışından pek çok fikrim var ama vakit ve motivasyon sıkıntı. Federasyonda üyesi olduğum kurul bu konularda bir çalışma yaparsa tabii ki katılmaya çalışırım.
Ozgur_Akman Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Bu başlığı sadece duyuru olsun diye açmıştım. Yine de yanıtlayayım.

Tespitiniz doğru. Gazetede yazarken forumda yazmam etik değildi. Olabildiğince yazmamaya özen gösteriyordum. Artık bir kısıtım yok.

Sabah'ta köşenin yayınlanmaya başlaması bilinenin aksine benim kişisel çabamla olmuştur gazete yönetimiyle bağlantıyı kuran kişi de gizli saklı değil: Salih Memecan. Bir tesadüf de o dönem gazetenin genel yayın yönetmeni olan Fatih Altaylı'nın bir sohbette satranç köşesi fikrine sıcak bakması olmuştu. Emre Aköz'ün rolü bir tür "mentorluk-abiliktir".

Blog dışından pek çok fikrim var ama vakit ve motivasyon sıkıntı. Federasyonda üyesi olduğum kurul bu konularda bir çalışma yaparsa tabii ki katılmaya çalışırım.

Sabah gazetesindeki satranç köşesi için size ve emeği geçenlere
ne kadar teşekkür etsek azdır. Bende bütün küpürler olmasa da
en azından 3 yılın küpürleri, yani yarıya yakını mevcuttur. Esasında
gazeteden izin alıp bu yedi yılın özetini (bana kalsa tamamı da olur,
çünkü hafta sonu sütununun dışında röportajlar ve haberler de var.)
bir kitapta toplasanız ne güzel olur.

Bildiğiniz gibi dünyanın her yanından satranç periyodiklerini topluyorum.
Bunlara gazeteleri de ekledim. Örneğin Los Angeles Times gazetesinin
on yıllık satranç sütunu elektronik kitaplığımda mevcut. Kolleksiyonuma
Sabah'ı da eklemek isterdim!