Özgür Satranç Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: TSF EĞİTİM KURULU.
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Değerli camiamızın saygıdeğer üyeleri,
ÖSF' da ülkemizin satranç sporuyla ilgili olarak kurulan ve görevlendirilen TSF' nun alt kurullarından olan Eğitim Kurulu, yine aynı federasyon yönetimince oluşturulmuş sorumlulukları yasa ve yönetmeliklerle belirlenmiş fahri bir kuruldur.
Kurulun görevleri yine aynı yasa ve yönetmeliklerle belirlenmiştir.
Kurula seçilen tüm üyeler, satranç bilgi deneyimi ve toplum içi saygınlıkları tartışılmaz, meslek sahibi insanlardan oluşmuştur.
Görevlendirilen hiçbir kimse de bir başkasına rağmen görevlendirilmemiştir.
Kurulun bu anlamda iç işleyişi kendi görev alanında olup TSF yönetimince ilgili kurul koordinasyon görevli üyesine karşı sorumludur.
Kurulumuzda akademisyenler, öğretim görevlilerinin yanı sıra, ülke satrancının geçmişten günümüze en önemli mihenk taşı niteliğindeki satranççılar da mevcuttur.
Kurul kendi görev ve sorumluluk alanını içeren konularda etkinliklerini sürdürüp ilgili koordinatör YK üyesinin bulunduğu toplantılarda raporlarını, etkinliklerini YK ya sunar.
Kurulumuz göreve geldiğinden beri dördüncü defa 3.KASIM.2013 tarihinde Ankara'da toplanacaktır.
Ancak kurulumuz yine aynı süreç içinde sayısını artık veremeyeceğimiz kadar da elektronik ortamda iletişimde ve çalışma birliğindedir.

Kurulumuz görev süreci içinde hiçbir kişi ya da kurum- kuruluş ile herhangi bir polemiğe girmemiştir. Bundan sonra da aynı kararlılıkla ve görev bilinciyle de çalışmalarına devam edecektir.

Aynı kurulun 2000 li yılların başından itibaren bir üyesi ve zamanla da başkanı olarak, görev bana verildiği süre içinde hiçbir sabote edici etki altında kalmadan görevime devam edeceğimi bildirmek isterim.

Kişi ya da kişilerle polemiğe dönüştürülen iletişimim, başlangıcından itibaren
bu görevi kabul etmemdeki kutsal saydığım ilke ve görüşlere, aynı zamanda ÖSF' nda bireysel olarak yazma kararım ile ilgilidir.
Bu fikirlerim ve amaçlarımın başlıcası camiadan bir üye olarak 1980 li yıllardan beri hedeflediğim ve hayata geçmesine omuz verdiğim "SATRANCIN TOPLUMSALLAŞABİLMESİ ve EĞİTİM SİSTEMİMİZİN İÇİNDE YER ALABİLMESİDİR."

Ancak, nitelikli örgütlenme olmadan bu hedeflere varılmasının mümkün olamayacağı bilincindeyim.

SAYGILARIMLA...