Özgür Satranç Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: FİDE ONLİNE ARENA
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
FİDE nin yeni uygulaması hayata geçti. Artık Yıldırım ve Hızlı satranç ELO larını internetten FİDE ONLİNE ARENA üstünden oyun oynayarak kazanabileceksiniz. Yıllık 25 Euro ücret karşılığında tabii Smile FİDE, hile konusunda çok üst düzey bir anti hile sistemi kurduğunu da sitesinde açıklamış. Ben şahsen üye oldum. Masa başında yapılan hileye yeterince çözüm üretemeyenler bakalım bu sistemi nasıl çalıştıracak. Hep birlikte göreceğiz
Evrensel merhaba,

Sistemi incelemedim. Ama ELO resmi bir şekilde mi kayda geçiyor? Yoksa sadece online a ait bir puanlama mıdır?

Aydınlatırsan sevinirim.

Selamlar...
GET OFFICIAL FIDE RATINGS PLAYING ONLINE: FIDE ONLINE ARENA is the newest member of the Premium Chess community of arenas. Thanks to Premium Chess? advanced anti-cheating technology, members are for the very first time able to obtain official FIDE online ratings, with a planned merging of online and over-the-board blitz and rapid ratings, revolutionising the way we think about and play chess.

Ratinglerimiz resmidir demiş Fide.
Burası önemlidir.
FİDE BELLİ BİR ÜCRET KARŞILIĞI ONLİNE OYNANAN OYUNLARA RESMİ OLARAK ELO VERİYOR. BU ELO PUANI DA SPORCUNUN BİLDİĞİMİZ STANDART YILDIRIM/HIZLI SATRANÇ ELO PUANI OLUYOR."
Bunu mu anlıyorum?

Yani bilindik klasik turnuva ortamı dışında; evinde ya da herhangi bir ortamda oynadığı oyun resmi turnuva değerlendirmesi gibi sayılacak, bu mudur?
Her ne kadar sahtekarlılara karşı önlemini aldığını ilan etse bile...

İleride bunun belli bir başarı puanına göre aşamaları, ünvanları olacak belki...

Durumu net anlamaya çalışıyorum.
Lütfen açıklamalarıyla arkadaşlar görüş belirtsinler.

Selamlar...
Acaba diyorum, hızlı oy birleştirilmesinden bahsediyor. Bu da aklıma KASPAROV- DÜNYA maçı gibi bir şey mi diye geliyor?
Açıklamaları yeterli bulmadım. Bireysel olarak eksik de araştırmış olabilirim.
Uygulama başladı mı?

Arkadaşlar...
..ve Evrensel neredesin?
"official fide ratings" demiyor,"official fide online ratings" diyor,aksi kabul edilemez zaten
Fide online arena'ya üye olmadığım için sistemi incelemedim. Araştırdığım kadarıyla bilgiler şu şekilde.

Öncelikle klasik elo ile bağlantısı yok. Bağlantı Rapid elo ve Blitz elo ile. Orada da denilmektedir ki FİDE için tahta üzerinde oynanan rapid ve blitz oyunlar ile Fide online arena üzerinden oynanan oyunlar için Fide Elo birbirinden ayrıdır.

Ancak teşvik ve üye sayısını arttırma amaçlı (bence öyle) şöyle denilmiş "Gelecekte Fide Genel Kurulu onaylarsa bu iki puan türü birleşecektir.

Benin anladığım bu yanlışta anlamış olabilirim.