Özgür Satranç Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Özgür (!) Satranç Forum
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhaba,

Özgür olduğu iddiası ile yola çıkan forum.satranc.biz adresli satranç forumu, bugüne kadar çeşitli kereler yazmış olduğum yazıları haberim olmadan yayından kaldırmış ve bunun üzerine tarafımdan eleştirilmiş idi.

Son dönemde, teknik nedenlerle yayınına ara vermek zorunda kalmadan kısa bir süre önce, "Emeğe saygı, gerçek satranç emekçisi kim" konu başlıklı yazım, alışılageldiği gibi yine tarafıma danışılmadan ve anlattığım fıkrayı türlü nedenlerle kasıtlı olarak başka yönlere çekmeye çalışan kişilere yanıt vermeme fırsat tanınmadan yayından kaldırılmıştır.

Üstelik, sadece içindeki fıkra dolayısı ile eleştirilere konu olan yazım değil, hatta ve hatta yazımın içindeki bu fıkra değil, tüm konu başlığı, cevap veren tüm forum üyelerinin değerli zaman ve emekleri yok sayılırcasına tümden silinmiştir. Öyle ki, Sn. Sabri Koçak'ın, bu konu başlığını açmama neden olan önceki yazışmaları da biliyor olması ve konuya tarafsız bakabilmesi sonucu yaptığı çok güzel analizi; Sn Mojo Jojo'nun fıkramı uygunsuz bulup eleştirmekle birlikte bir anda avukatlığa soyunan kişileri eleştiren yazısı ve diğer üyelerin müspet ve menfi yazıları ile birlikte konuya yazan ve yazmamakla birlikte konuyu takip eden tüm forum üyelerine saygısızlıkta bulunulmuştur.

İlk olmayan bu durum, bu satranç forumunun artık özgür ve demokrat olmadığını, tek taraflı olduğunu ortaya koymuştur.

Bu nedenle, bundan sonra bu forumda yazı yazmayacağımı belirtir, yazılarıma www.turksatranc.net adresinde yayın hayatına başlayan "Türkiye'de Satranç" forumunda devam edeceğimi bilgilerinize sunarım.

Süreçte beni arayarak veya bizzat yazdıkları yazılarla iddia edildiği gibi belirli bir kişi veya kuruma hakaret etme kastım bulunmadığını ifade ederek destek olan herkese teşekkürlerimi sunarım.

Saygılarımla,
Gökhan Demir
ÖSF Yönetimine:
Forum yönetiminden bu yazıya cevap gelmesini bekledim, ancak öyle bir cevap gelmeyecek gibi görünüyor.
Onun yerine başlığı forumun en altına, okunmayacak yere taşımayı uygun görmüşler.

"Sükut ikrardandır." derler. Yani iddiaya karşı sessiz kalmak, kabullenmek anlamına gelir.
İddia, bir üyenin açtığı bazı başlıkların keyfiyete tabi silinmesi ve bu konuda açıklama yapılmaması.

Sadece bir kişi değil, herkes bu konuda cevap bekliyor...

Gökhan Demir'e:
Sayın Demir, açılan diğer forum hayırlı uğurlu olsun.
Farklı bir platform, farklı bilgileri ve paylaşımları beraberinde getirecektir.

Ne var ki ÖSF'de yazmayı bırakma kararınıza üzüldüm.
Kararınıza saygı duymakla birlikte yazılarınızdan birçok fikir edindim, birşeyler öğrendim.
Üslubunuz zaman zaman sert olmakla birlikte sessiz çoğunluğun sesi oldunuz bence.
Soramadığımız birçok soruyu siz yönelttiniz, yeri geldi satrancın ne kadar bilgisiz yetkililer tarafından yönetildiğini cümle aleme gösterdiniz.

Emin olun ki benim gibi düşünen birçok insan vardır.
Gördüğüm kadarıyla başlıklar arasında eksik yok.
Taşıma işleminden dolayı geç gelen başlıklar oldu sadece.
Sansür benzeri bir durum olacağına ihtimal vermiyordum zaten, sadece sessizlik kafalarda soru işareti yaratmıştı.
Kendi adıma soru işaretleri ortadan kalktı.
ÖSF her zamanki güvenirliği ile gönül rahatlığıyla paylaşımlarımızı yaptığımız yer olmaya devam edecektir.

Saygılarımla.
(01-07-2014, 23:28)Oktay ERTAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]ÖSF Yönetimine:
Forum yönetiminden bu yazıya cevap gelmesini bekledim, ancak öyle bir cevap gelmeyecek gibi görünüyor.
Onun yerine başlığı forumun en altına, okunmayacak yere taşımayı uygun görmüşler.

Sn Oktay Ertan, doğruyu vurgulamış. Orijinalinde, en çok okunan 'İletmek İstedikleriniz' başlığı altına yazmış olduğum makaleyi, forum yöneticileri, benim bilgim ve onayım olmaksızın, başka bir başlık altına taşımışlardır.

Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz. Sayın (!) forum yöneticilerine.

Saygılarımla,
Gökhan Demir