Özgür Satranç Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: turnuva
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
federasyonun 90+30 turnuvalarda 1 günde arka arkaya 3 mac yaptırma yetkisi var mı cevaplarsanız sevinirim
Yetki olsa bile çok fazla olur,90 dakika oyunun tamamı ve 30 saniye hamle başına eklenen süre değil mi? Şunu anlamak istedim: 40 hamleden sonra 30 dk ekleme ile karıştırılabilir yazınız.
FIDE Handbook :: B. Permanent Commissions

FIDE Rating Regulations effective from 1 July 2014

3.1
Bir günde 12 saatten fazla oyun oynanamaz. Hesaplamada; hamle başına eklenen saniye, 60 hamle baz alınarak toplam süre hesaplanır.

Bu hesaba göre, 90 dak + 30 sn tempolu bir turnuvada organizasyonu yapanlar günde 3 tur oynatabilirler.
http://www.fide.com/fide/handbook.html?i...ew=article

burada yazana göre de 12 saatten fazla oyun oynanamaz yazıyor.
yanlışsam düzeltin. eskiden sanki 90+30 süreli , günde 2 turdan fazla tur oynatılırsa elo gitmez diye birşey hatıylıroyum. yanlış hatırlıyor olabilirim. su an günde 3 mac 90+30 eloya gidebiliyor mu?
FIDE Handbook'ta yazana göre, bu tip bir turnuvanın ELO hesaplamalarında kullanılmasında bir sakınca yoktur. Organizatör yönergeye günde 3 tur maddesini yazmış ve sonuçlar ELO hesaplarında kullanılacaktır maddesini eklemiş ise ortada bir sıkıntı görülmemektedir.
Tur aralarını da düşünürsek Sabah 8 de başlayan turnuva gece 22:00 de bitermi?
Böyle turnuva olmaz,olsa da oynanmaz tabii ki kişisel fikrim.
Oynayan olursa da takdir ederim.
Oluyor,iki yıldır Aydın İl Birinciliği turnuvası böyle yapıldı.Gerçekten çok yorucu olmuştu ve ELO'ya gönderilmedi.
süre 90+30 ekleme yok konyada 2 sene önce yapılmıştı ben ara vermeden 10 saat satranc oynamıstım rakibim son oyun 4 saat surmeden evvel terk etti
simdi yine aynı sıkıntı var. peki bu turnuvada mac aralarında 1 saat veya 2 saat gibi oyuncuların dinlenme hakkı yokmu?
tur saatleri 1tur 10.00 2tur 14.00 3tur 18.00 teorik olarak bi kisinin 12 saat kesintisiz satrnc oynama durumu var
(12-12-2014, 20:42)bbektess Nickli Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]süre 90+30 ekleme yok konyada 2 sene önce yapılmıştı ben ara vermeden 10 saat satranc oynamıstım rakibim son oyun 4 saat surmeden evvel terk etti
simdi yine aynı sıkıntı var. peki bu turnuvada mac aralarında 1 saat veya 2 saat gibi oyuncuların dinlenme hakkı yokmu?
tur saatleri 1tur 10.00 2tur 14.00 3tur 18.00 teorik olarak bi kisinin 12 saat kesintisiz satrnc oynama durumu var

FIDE'ye göre yok demek ki. yukarıda linki attım. isterseniz siz de bakabilirsiniz.