Özgür Satranç Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Toplumsal farkındalık
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Yakın zamanda yaşamış olduğumuz Özgecan Aslan cinayeti ülkemizdeki kadına bakış açısının sakatlığını gözler önüne sermektedir. Yakın zamanda Türkiye Bayanlar Satranç şampiyonasının düzenleneceği bu günlerde Türkiye Satranç Federasyonuna önerim bu yıl Mart ayında yapılacak olan şampiyonanın toplumsal farkındalık yaratmak adına Özgecan kardeşimize ithaf edilmesidir. Ayrıca turnuvaya katılacak tüm bayan sporcularımızın da turnuva boyunca siyah kıyafetler giyerek yaşanan olaya tepki göstermelerini önemle rica ediyorum. Saygılarımla.
Çok güzel bir öneri. Nasıl ki futbolda bu sezon Süleyman Seba sezonu adını aldıysa, bu seneki Türkiye Kadınlar Şampiyonası'na da "2015 Özgecan Aslan Türkiye Kadınlar Şampiyonası" adı verilebilir. Toplumsal farkındalığa ek olarak, benim çok önemli olduğunu düşündüğüm bir konu olan satrancın tanıtımı adına da önemli bir adım olacaktır. Her ne kadar kısa bir süre sonra bu olay unutulacak olsa da, bu aşamada bir çok medya kuruluşu böyle bir organizasyonu gündeme taşıyacaktır.
https://www.change.org/p/t%C3%BCrkiye-sa...af-edilsin

Üstteki linkten kampanyaya hızlı destek bekliyorum, lütfen sosyal medya üzerinden hızlıca paylaşalım
Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Sayın Gülkız Tülay, 2015 Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonasının Özgecan Aslan'a ithaf edilmesi konusunda ki görüşlerimi paylaştığını, kampanyayı desteklediklerini ve bunun için gerekli çalışmaları başlattığını belirtmiştir. Kendisine gösterdiği duyarlılıktan ötürü çok teşekkür ediyorum.
Gereken yapılmıştır. Gülkız hanıma, federasyon çalışanlarına ve sponsorlara teşekkür ediyorum
http://www.tsf.org.tr/guncel-haberler/81...ampiyonasi
Tabii ben yorumu yazarken unuttuğum birşey oldu, bu şampiyonanın zaten bir adı var: Arzum Türkiye Kadınlar Şampiyonası. Kendileri de bu anmaya karşı çıkmayıp, aksine destekledikleri için teşekkürü hakediyorlar.
Evrensel Bilgin'in öldürülen genç kızımızın acısı için Toplumda farkındalık yaratma düşüncesini destekliyorum.Projeyi siyah giysiler giyme,fotograflarını cekete takma gibi eylemlerle geliştirmek mümkündür.Yer ve zaman uygundur.Bu şekilde Satrancın tamamen içinde olmayanlara da bu acı olay hatırlatılmış olacaktır.Olayın unutulmaması ve hatırlatılması önemlidir.
Çok iyi olmuş. Tebrikler.