Özgür Satranç Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Ey Satranca Zarar Veren Zihniyet...
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Ey Satranca zarar veren zihniyet yine çıktınız ortaya. Belden aşağı  yazılarınızla ne kazanacağınızı umuyorsunuz. TSF Başkanımız Gülkız Tulay hanımefendiyi eleştireceğiniz zamanı satranca hizmet için kullanın da sizleri alkışlayalım olur mu. Geçmişte ne yapıldığını bu camia bilmiyor mu sanıyorsunuz. Seçimden seçime mi gözünüz açılıyor.Dört sene yat son sene uyan. Günaydın arkadaş. Ülkenin dört bir yanına satranç tohumları ekilmiş her bölgede satranç, her ilde satranç. Türkiye'de en çok lisanslı sporcusu bulunan bir federasyonun neyini eleştiriyorsunuz. Dünya markası olma yolunda çalışmalarını yürüten, Ülkenin dört bir yanında ödüle layık görülen ve bunun için fedakarlıklarla gece gündüz demeden çalışanları,  sizler yok etmek için elinizden geleni yapacaksınız öyle mi.
       Oturduğun yerden ahkam kesmek ne güzel değil mi. Hizmet etmek  yok , ama konuşma  çok. Hadi oradan arkadaş.  Elinizden alan mı var. Sahte isimlerle her türlü hakareti yapma hakkını kendinde bulacaksın sonra pişmiş kelle gibi kenara çekilp seyredeceksin. Yok ya.    
       Buradan satranç sever dostlarıma sesleniyorum.  Camiamızı lekeleyerek  hakarete varan yazıları ile  Satranca Zarar Veren Zihniyet hakkında hukuki sürecin başlatılması gerektiğini düşünüyorum. Satranç sporcuları, satranç aileleri, hakem ve antrenörler eğitimciler, satranç kulüpleri bu çirkin saldırıya göz yumamayız. , . Hepinizi bu çirkin saldırıyı yapanlara karşı birlik olmaya davet ediyorum.[color=#333333][size=small][color=#ffffff]Overlokçu mu Satranç Eğitmeni mi? Başkan mı?[/color]
[/size][/color][color=#333333][size=small] Çirkin Yazı metni aşağıdadır.[/size][/color]
[color=#333333][size=small]

[color=#333333][size=small][size=medium][color=#0072bc]Mojo Jojo (Takma adı)[/color][/size][/size][/color]

Tövbeliydim ama sinirim tövbemi 1 yazı kadarlık ezdi, yazmadan duramadım, kendi köşemde de daha ağırını yazacağım.

Türk satrancının başına tepeden inme oturtulan bir ev hanımı, bugün Sözcü gazetesine verdiği röportajda şu ifadelere yer vermiş ve Türk satrancını, kurulduğu günden bu güne en rezil ve aşağı seviyeye indirmeyi başarmıştır:
[color=#000099][font=Calibri, sans-serif]Satranç antrenörü olmak kolay mı?[/font][/color][color=#000099]

Kadınlar federasyona, il temsilciklerine müracaat ederek antrenörlük belgesi alacak ve çeşitli kurumlarda antrenörlük yapmaya başlayacaklar. Bir meslek edinecekler ve para kazanacaklar. Yani kısaca istihdam oluşturan bir spor dalıdır aynı zamanda satranç. Antrenörlük belgesini almak için sadece beş gününüzü veriyorsunuz.[/color]
[color=#000099][font=Calibri, sans-serif]---------[/font][/color]
[color=#0072bc]http://www.sozcu.com.tr/hayatim/yasam-ha...eni-meslek[/color] 

Hoş, ben de ev hanımlığından kurallarını bilmediğim ve öğrenemediğim bir işin tepesine böyle bedavadan otursaydım (ve altımda gıkı çıkmayan, tepkisiz, ezik, hakkını hukukunu bilmeyen böyle bir zümre olsaydı) bir de sinkaflı küfür ederdim.  

O da ediyor zaten. Ve o kadar cahil ki, bu aşağılayıcı sözlerini TSF sitesinden bir maharetmiş gibi baş manşetle duyuruyor.

Çünkü satranç adi bir iştir. Dolmanın altını kapatıp sokağa fırladınız mı, 5 günde eğitimcisi olursunuz. O kadar adidir.

5 günde dantel örmeyi bile öğrenemezsiniz, bir lokantaya bulaşıkçı girmek  isteseniz en az 6 ay çalışmışlığınızı ararlar, iyi bir langırt oyuncusu olmak için hafiften 3-4 ay, kahvahanede maça kızı oynamak için 9-10 gün sürtmeniz lazım. 

Ama satranç oynamak değil. Antrenör olmak için, bunu meslek edinmek için, bundan para kazanmak için bir ev hanımına 5 gün yeterli. Sen 4 yıldır oturduğun koltukta 3 hamle sormadan oynamayı öğrenebildin mi derler adam olana?

Valla özür dilerim, bu yaşta cinsiyet değiştirip fahişe olmak istesem bu sürede başaramam gibi geliyor.

5 günde bu ülkede başarılacak tek şey satranç öğretmeni olmakmış. Ol o zaman.

Çünkü siz, 5 günlük eğitime bile ihtiyaç duymadan, bu cehaletinizle bu güzel ülkede, bu camianın başına başkan olabildiniz. Hadsizliğiniz, boşboğazlığınız, cehaletiniz ve kifayetsiz muhterisliğiniz buradan geliyor. Sizin için satranç, Ali Ağaoğlu'nun ortanca hanımı gibi. Arada keyifle işinizi görüyorsunuz.

Çünkü bu ülke Nevzat Süer'i, Suat Atalık'ı, İlhan Onat'ı, İsmail Doğantuğ'u kaldıramayacak kadar cahilleşti. Ağzı dolu dolu küfredeni Uşak iline, koca Türk satrancını overlokçu kursuna gönderenleri federasyonun başına  getirdi.

Bu ülkede bir oyuncunun, antrenörün, hocanın, amatörün, satrançseverin bir gram satranç gururu varsa, bu rezil söylemin hesabı sorulmalıdır. 

Profesyonel oyuncusu istifa etmeli, duayeni korkmaktan vazgeçip kafasını kaldırmalı, gerçek eğitimcisi her ortamda bu hadsizliği, sahibine sormalıdır.

Satrancı dantel kursları ile eşdeğer gören zavallı zihniyet hesap vermelidir. Verdirilmelidir.

Yoksa hepimiz overlokçuyuz. Overlokçu. 

Overlokçu.[/size][/color]