Özgür Satranç Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Aynı gün iki farklı turnuvada oynamak
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Bu forumu izleyenler içinde, hiç aynı gün iki farklı (normal zaman tempolu) turnuvada oynayan var mı?

Bugün eski notasyon kağıtlarımı ve turnuva kayıtlarımı inceleyip, bilgisayara aktarırken, bu durumu birkaç kere yaşadığımı fark ettim.

ODTÜ'de 1970'lerde turnuvalar, katılımcı sayısının çokluğu ve derslerin ağırlığı yüzünden her hafta sonu bir tur oynanırdı.
Her tur, maçların bir kısmı cumartesi ve diğer kısmı pazar günü olmak üzere, iki günde tamamlanırdı.
Örneğin 9 turluk bir turnuva, her hafta sonu bir tur olmak üzere, 9 haftada (toplam 18 oyun gününde) yapılırdı.

29/01/1977 günü sabah ODTÜ Birinciliğinde 4. tur maçımı yapmışım, öğleden sonra (akşam?) 1977 Ankara Birinciliğindeki 3. tur maçımı oynamışım.
Bir hafta sonra 06/02/1977 günü sabah ODTÜ Birinciliği 5. tur maçımı oynayıp, öğleden sonra (akşam?) 1977 Ankara Birinciliğindeki 8. tur maçımı oynamışım.

Sonuçlar? İlkinde iki oyunu da (Kürşat Karataş ve Sadullah Öktem) berabere yapıp, 2. çakışmada, iki oyunumu da (Gündüz Erdaş ve Metin Kayaman'a) kaybetmişim.

Bana aynı gün iki farklı turnuvada oynamak ilginç geldi, paylaştım.
Fransada festival kapsamında turnuvalar düzenleniyor.Geçen sene bir arkadaşım Fransa da aynı gün iki turnuvada oynadığını söyledi.Çok hoş olmalı Smile