Özgür Satranç Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: TARİHTEN BİR YAPRAK
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Fatih Atakişi ağabeyin facebookta paylaştığı harika bir anı.Umarım izinsiz burada yayınladığım için bana kızmaz Smile

Sevgili Muhammed Taşkaya beni hep Türk Satranç Tarihini yazmak için yüreklendirmiştir ama bu proje bir türlü hayata geçememiştir.İyisi mi ben zaman zaman eskilerden size bahsedeyim içiniz açılsın biraz. Sene 1977 yanılmıyorsam Romanya ya Balkan Şampiyonasına gidiyoruz otobüsle. Gece saat 01,00 civarı ve otobüsün içi karanlık. Sevgili Adnan Şendur (IM) horul horul uyuyor çorapları da çıkarmış güzel bir koku etrafı sarmış ki
sormayın.O da ne oyunculardan biri Adnan'ın ayak parmaklarının arasına bir kibrit çöpü yerleştirip yakmaz mı ? Kopan vaveylayı düşünün artık . Saat 02.00 otobüsün içinde bir baykuş sesi...! Kafile başkanımız rahmetli TSF Başkanı Prof.Dr.Adnan Ziyalar'ın aynen şu sözü söylediğini hatırlıyorum. Tanrım kendimi klinikte hissediyorum !!> Gerçekten otel odasında gardrobun rafında yatanı mı anlatayım size yoksa geceleyin otelin koridorlarında üzerine beyaz çarşaf geçirerek hayalet gibi dolaşanları mı ? Biz keyifli bir nesildik üzülüyorum şimdiki çocuklara bakınca....Ellerinde birer telefon ömür tüketiyorlar..                                                                                                                                                                                    FATİH ATAKİŞİ