Özgür Satranç Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: TSF'YE AÇIK ÖNERİM !
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
[size=large][font=Wingdings] [/font][/size][size=large][font=Times New Roman]Birinci Kademe Yardımcı Antrenörlük kurslarına başvurularda en öncelikli koşulun aktif lisanslı sporcu olmasının yanı sıra 1400 UKD barajı,  ya da en az 2 dönem UKD listelerinde (...) adet turnuvada  yer alma koşulu aranması konusu acilen (!!) uygulamaya konmalıdır.
UKD puanında ısrarcı değilim. Sonuçta geliştirme şansı da verilmelidir.

Ancak,
[/font][/size]

[size=large][font=Times New Roman]Bu konuda 1. kademeye başvurularda KALİTENİN ARTACAĞI göz önünde bulundurulmalıdır.

İkinci Kademe Antrenörlük başvuru ve terfi maddelerine en az 1600 UKD barajına ulaşma şartı da eklenmelidir.
Bu konuda yıllarca turnuvalara katılan ve tarafımızdan antrenör olma yeterlilikleri gözlenen sporcularımız vardır.

[size=x-large]Bu konuda da KALİTENİN ARTACAĞI göz önünde bulundurulmalıdır.[/size]

TSF EĞİTİM KURULUNUN BU KONUYA EL ATMASINI BEKLİYOR VE AÇIKÇA DESTEKLİYORUM !

Saygı ve selamlarımla
[/font][/size]
(03-07-2017, 23:51)Aşkın Hocam 1600 Akademiden alınan UKD ye eşdeğer. En az 1601 diyelim ki o UKD sahibi en az 1 maç yapmış olsun (1 turnuva demiyorum) 1600 UKD sini 1 puan bile artıramayacak akademiden 1600 puanı ALDIRMIŞ ve 2. kademe Antrenörlük belgesi VERİLMİŞ kişiler var mıdır sizce de? M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ][size=large][font=Wingdings] [/font][/size][size=large][font=Times New Roman]Birinci Kademe Yardımcı Antrenörlük kurslarına başvurularda en öncelikli koşulun aktif lisanslı sporcu olmasının yanı sıra 1400 UKD barajı,  ya da en az 2 dönem UKD listelerinde (...) adet turnuvada  yer alma koşulu aranması konusu acilen (!!) uygulamaya konmalıdır.

Ancak,
[/font][/size]

[size=large][font=Times New Roman]Bu konuda 1. kademeye başvurularda KALİTENİN ARTACAĞI göz önünde bulundurulmalıdır.

İkinci Kademe Antrenörlük başvuru ve terfi maddelerine en az 1600 UKD barajına ulaşma şartı da eklenmelidir.
Bu konuda yıllarca turnuvalara katılan ve tarafımızdan antrenör olma yeterlilikleri gözlenen sporcularımız vardır.

[size=x-large]Bu konuda da KALİTENİN ARTACAĞI göz önünde bulundurulmalıdır.[/size]

Saygı ve selamlarımla
[/font][/size]
(07-07-2017, 01:07)Kayseri Satranç Nickli Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(03-07-2017, 23:51)Aşkın Hocam 1600 Akademiden alınan UKD ye eşdeğer. En az 1601 diyelim ki o UKD sahibi en az 1 maç yapmış olsun (1 turnuva demiyorum) 1600 UKD sini 1 puan bile artıramayacak akademiden 1600 puanı ALDIRMIŞ ve 2. kademe Antrenörlük belgesi VERİLMİŞ kişiler var mıdır sizce de? M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ][size=large][font=Wingdings] [/font][/size][size=large][font=Times New Roman]Birinci Kademe Yardımcı Antrenörlük kurslarına başvurularda en öncelikli koşulun aktif lisanslı sporcu olmasının yanı sıra 1400 UKD barajı,  ya da en az 2 dönem UKD listelerinde (...) adet turnuvada  yer alma koşulu aranması konusu acilen (!!) uygulamaya konmalıdır.

Ancak,
[/font][/size]

Saygı ve selamlarımla
[/font][/size]

Ben akademiden alınan UKD ile antrenörlüğü de oyunculuğu da benimsemem.
 Kabul edemem! Kursa katılacak, gözlemlerden geçecek, konu ve konular sunacak ve sınav olacak...
Aktif lisanslı Sporcudan kastım turnuvalara katılan sporculardır.
Selamlarımla
Aşkın Hocam henüz birkaç hafta önce Kayseri' de yapılan 2. Kademe Antrenörlük Kursunda başarılı ilan edilen çiçeği burnunda 2. kademelerin hemen hemen birçoğu Akademi 1600 puanlı (Bir çoğu da Akademiden aldığı 1600 puanını katıldığı birkaç turnuvada 1300 lere düşüren kişiler ki bunlar turnuva salonuna girdiğinde 1100 lük diğer sporcular dua ediyor ki ne olur bana rakip olsun diye. Onlar salona girdiğinde bizim UKD ağacımız geldi diye sevinç çığlıkları atıyorlar ve o 1100 lükler bunlardan 20-24 UKD kazanıyorlar.). Bu grup arasına 1100 veya hiç UKD siz minik birkaç sporcuyu dahil edip bir turnuva yaptırılabilse ilk sıralar kimlerden oluşur net görebiliriz.
(07-07-2017, 12:35)Kayseri Satranç Nickli Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Aşkın Hocam henüz birkaç hafta önce Kayseri' de yapılan 2. Kademe Antrenörlük Kursunda başarılı ilan edilen çiçeği burnunda 2. kademelerin hemen hemen birçoğu Akademi 1600 puanlı (Bir çoğu da Akademiden aldığı 1600 puanını katıldığı birkaç turnuvada 1300 lere düşüren kişiler ki bunlar turnuva salonuna girdiğinde 1100 lük diğer sporcular dua ediyor ki ne olur bana rakip olsun diye. Onlar salona girdiğinde bizim UKD ağacımız geldi diye sevinç çığlıkları atıyorlar ve o 1100 lükler bunlardan 20-24 UKD kazanıyorlar.). Bu grup arasına 1100 veya hiç UKD siz minik birkaç sporcuyu dahil edip bir turnuva yaptırılabilse ilk sıralar kimlerden oluşur net görebiliriz.

Bunun da farkındayım.

Antrenör, sporcu kökenli olmalıdır. Bunu yıllardır söylerim. Yolunu yöntemini de önerdim bu sayfalarda...

Mustafa Bey son derece açık ve kesin olarak söylemeliyim ki, 1. KADEME YARDIMCI ANTRENÖRLER KATILDIKLARI KURS SÜRECİNDE VE KAPSAMINDA BAŞARILI İSELER ANTRENÖRLÜK BELGELERİNİ BİR ŞARTLA ALMALIDIRLAR. O ŞART İSE MUTLAKA BİR ÜST KADEME ANTRENÖR YANINDA ÇALIŞMA GEREĞİDİR.
 Bu şartı 2005 den bu yana oyuncu kökenli olmayan, ancak mesleği gereği elindeki 28-30 öğrenciye satrancın en temel bilgilerini verebilecek olanaklara sahip öğretmenler için ekstra düşündüm.

Onlara bir şans tanınarak ilerlemeleri için...

Ama 2. kademe Antrenörlükte iş değişir. Adı üzerinde ANTRENÖR !

O düzeye ulaşamayan ve hak etmeyene verilemez!
Bu kadar kesindir!

Şunu da belirtmek gerekir ki gerek 1. Kademe Yardımcı Antrenörlüğe ve gerekse özellikle 2. Kademe Antrenörlük kurslarına başvuru şartları kesinlikle yeniden düzenlenmeli ve GSGM tarafından onaylanmalıdır.

Düzenleme konusunda 2012 de ilk EK ve AK toplantımızda bu konuları düzenlemiş ve yönetime sunmuştuk.
Ancak GSGM mevzuatı yüzünden kararın üst makamlarda olduğunu da burada defalarca yazmıştım.

Benim üzerinde çok çalıştığım ve zaman zaman buraya taşımış olduğum bir konudur.

Saygılarımla