Özgür Satranç Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Özgür Satranç Forum bitkisel hayata girmiştir.
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Özgür Satranç Forum yanlışı ve hatayı göremeyen veya yanlışı ve hatayı görüp de susan ve umursuz davranan veya yanlışı ve hatayı görüp de dile getirmeye korkan insanlar (istisnalar elbette var) topluluğu olmuş.

Yahu, satrancı katletmişim, sekiz sütunluk tahtayı iki sütuna indirmişim. Önceki yazımda h diyeceğime b demişim. Hiç mi bi Allahın kulu yok bunu düzeltecek !

Görünen köy kılavuz istemez. B yi h olarak düzeltmeyenin, düzeltemeyenin diğer konularda söyleyeceği hiçbir söz olamaz. Susan topluluklar her yanlışa, her yanlış davranışa layıktır.

Bir düşünür “Bilgi cesarettir.” demiş. Demek ki Özgür Satranç Forum üyelerinin bilgileri de yok. Bilgileri de yok ki ; susuyorlar.

Özgür Satranç Forum suskun. Yorum yok, düşünce paylaşımı yok, yazan yok, okuyan yok.

Bilgi, görüş, yorum yazmak için İletmek İstedikleriniz kısmı şart değil. Özgür Satranç Forum’un diğer çok önemli ve değerli kısımları var. Oralarda yazın. İletmek İstedikleriniz kısmını kavgacılara bırakın, okumayın ama diğer kısımlara yazın, bre !

Ona da mı bilginiz, cesaretiniz, gücünüz yok ?!
muhalefet bitti.. cepheleşmek kalmadı..
Çoğunluk sessizdir.İstisnalar vardır.Ben Özgür Satranç Forumu yakın zaman öncesine kadar hemen hergün izledim.Öte yandan Facebook'da yazılanları da ilgi ile okuyorum.Söylediğiniz gibi hareket azdır.Öneri azdır.Bu durum yeni değildir."Bana dokunmayan herşey yaşasın"mantığı satranççıların kusurudur.Bu alışkanlıklarından vazgeçmeleri zordur.Birgün belki sendika kurmaya karar verecekler.Ne yazık ki biz bu defa sendikanın sarı renkli olup olmadığını sormaya başlayacağız.Düzelmesi gereken yanlışları defalarca söyledim.Nasıl olması gerektiğini de açıkladım.Ben de artık yorulmaya başladım.Jübile yapma zamanım geldi.Benim yerime bir başkasını hazırlamak gerekiyor.
Muhalefet ve cepheleşmek.

Türk Dil Krumu’nun (TDK) iki kelimeye verdiği anlamlar aşağıdadır.

Muhalefet :
-Bir tutuma, bir görüşe, bir davranışa karşı olma durumu, aykırılık
-Karşı görüşte, tutumda olan kimseler topluluğu
-Demokraside iktidarın dışında olan parti veya partiler

Cepheleşmek :
-Farklı düşünce ve istekler çerçevesinde zıt birlikler oluşturmak

İlk önce şunu söyleyeyim. Tepedeki ilk yazımı yazarken muhalefet kavramını, düşüncesini hiç düşünmedim.
Muhalefet yapmanın şartlarının ne olduğunu bilmiyorum. TDK'nun anlamları esas alındığında ben muhalif değilim. Benzer şekilde, cepheleşmek için de aynı cümlelerimi tekrarlıyorum.

Benim düşünce dünyam farklı tutum, görüş, davranışa, aykırılıklara daima açıktır. Bırakınız onları itmek, dışlamak, tam aksine onları kucaklarım. Ben (ben derken herhangi bir insanı kastediyorum) gelişmek istiyorsam farklılıklara, aykırılıklara açık olmalıyım. Ben tek başıma tüm düşüncelere, tüm metodlara, tüm iyiliklere, tüm güzelliklere, tüm bilgilere, vb. sahip ve hakim değilim. Farklılıklardır, aykırılıklardır benim gelişme ve mutluluğumu sağlayacak olan. Bir başka ben benim düşünemediğimi, benim göremediğimi, benim uygulayamadığımı sahiplenip gerçekleştiriyorsa ve bunların gerçekleşmesi benim iyiliğimi ve mutluluğumu sağlayacaksa onları ben de sahiplenirim, sahiplenmem gerekir.

İsteyen muhalif olsun, isteyen cepheleşsin veya muhalefet ve cepheleşmek biterse bitsin. Umurumda değil.

Birisi diyorsa ki ; “ben her şeye sahip ve hakimim, her şeyi ben planlar ve uygularım, ben her şeye yeterim”, işte ben ona karşıyım. Çünkü o ben her zaman hata ve yanlış yapmaya, adaletli davranmamaya, insana değer vermemeye, gelişememeye açıktır ve müstahaktır. Ben ona karşı her zaman mücadele etmeye devam derim.
(16-12-2017, 15:27)Feti Nickli Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Muhalefet ve cepheleşmek.

Muhalefet :

Cepheleşmek :

İlk önce şunu söyleyeyim. Tepedeki ilk yazımı yazarken muhalefet kavramını, düşüncesini hiç düşünmedim.
Muhalefet yapmanın şartlarının ne olduğunu bilmiyorum. TDK'nun anlamları esas alındığında ben muhalif değilim. Benzer şekilde, cepheleşmek için de aynı cümlelerimi tekrarlıyorum.

Benim düşünce dünyam farklı tutum, görüş, davranışa, aykırılıklara daima açıktır. Bırakınız onları itmek, dışlamak, tam aksine onları kucaklarım. Ben (ben derken herhangi bir insanı kastediyorum) gelişmek istiyorsam farklılıklara, aykırılıklara açık olmalıyım. Ben tek başıma tüm düşüncelere, tüm metodlara, tüm iyiliklere, tüm güzelliklere, tüm bilgilere, vb. sahip ve hakim değilim. Farklılıklardır, aykırılıklardır benim gelişme ve mutluluğumu sağlayacak olan. Bir başka ben benim düşünemediğimi, benim göremediğimi, benim uygulayamadığımı sahiplenip gerçekleştiriyorsa ve bunların gerçekleşmesi benim iyiliğimi ve mutluluğumu sağlayacaksa onları ben de sahiplenirim, sahiplenmem gerekir.

İsteyen muhalif olsun, isteyen cepheleşsin veya muhalefet ve cepheleşmek biterse bitsin. Umurumda değil.

Birisi diyorsa ki ; “ben her şeye sahip ve hakimim, her şeyi ben planlar ve uygularım, ben her şeye yeterim”, işte ben ona karşıyım. Çünkü o ben her zaman hata ve yanlış yapmaya, adaletli davranmamaya, insana değer vermemeye, gelişememeye açıktır ve müstahaktır. Ben ona karşı her zaman mücadele etmeye devam derim.

Sn.Feti,
Bizim Yarımca'da dev marketler açılınca, küçük bakkalımızın cazibesini kaybedip sıkıntıya girmesi çok doğal.

İnsanlar okumuyor, Kısa özlü yazıları da, benim padişah fermanı gibi yazılarımı da...

Artık görseli çok cazip sosyal paylaşım siteleri, bloglar geldi. Tartışmalar orada ve 'ben' merkezli. İsteyen istediğini habersizce de olsa üye yapıyor. İstediğini yargısızca üyelikten atıyor.
Mesela ben!
Haberim bile olmadan yapıldığım üç ayrı platformdan muhalif kaldığım fikirlerim sebebiyle bu sefer haber verilerek çıkarıldım iyi mi?
İnsanların deşarz olup doyuma ulaşma modelleri değişti artık!

Bunun da etkisi var sanırım. Ama ben buraya hiç ihanet etmedim. Yazıları okuyorum.

Selamlar.
(20-12-2017, 22:34)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(16-12-2017, 15:27)Feti Nickli Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Muhalefet ve cepheleşmek.

Muhalefet :

Cepheleşmek :

Sn.Feti,
Bizim Yarımca'da dev marketler açılınca, küçük bakkalımızın cazibesini kaybedip sıkıntıya girmesi çok doğal.

İnsanlar okumuyor, Kısa özlü yazıları da, benim padişah fermanı gibi yazılarımı da...

Artık görseli çok cazip sosyal paylaşım siteleri, bloglar geldi. Tartışmalar orada ve 'ben' merkezli. İsteyen istediğini habersizce de olsa üye yapıyor. İstediğini yargısızca üyelikten atıyor.
Mesela ben!
Haberim bile olmadan yapıldığım üç ayrı platformdan muhalif kaldığım fikirlerim sebebiyle bu sefer haber verilerek çıkarıldım iyi mi?
İnsanların deşarz olup doyuma ulaşma modelleri değişti artık!

Bunun da etkisi var sanırım. Ama ben buraya hiç ihanet etmedim. Yazıları okuyorum.

Selamlar.

Ateş Bey,
Sizin bahsettiğiniz konuda emekli olacağınızı hiç sanmıyorum.
Satrancı bıraktığınız gün buna inanırım ancak.

Saygı ve selamlarımla.