Özgür Satranç Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: MathAndChess Hakkında
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
[color=black][font=Arial, sans-serif]MathAndChess [/font][/color]
[color=black][font=Arial, sans-serif] [/font][/color]
[color=black][font=Arial, sans-serif]Satranç, öğrencilerin problem çözme yeteneklerini, kritik düşünme özelliklerini geliştirmek için Mantık, Algılama, Desen, Koordinasyon, Mekansal İlişki, Karar Verme ve Görselleştirme gibi alanlarda öğrenim tekniği olarak kullanılmaktadır. Bütün bu yetenekler satranç öğrenilmesi ile bağlantılıdır.[/font][/color]
[color=#333333][font=Arial, sans-serif] [/font][/color]
[color=black][font=Arial, sans-serif]MathAndChess Satranç ve Matematik sınıflarımızda, öğrencilere birçok matematik ve satranç entegre  edilmiş egzersiz çalışmaları sunulmaktadır ve öğrenilen satranç bilgisi çalışma kitapçığındaki problemin çözümünde kullanılmaktadır. Ayrıca bu eğitimle öğrenciler örüntü tanıma, mantıksal düşünme, semboller kullanarak hesaplama ve matematiksel bulmacalar gibi ek materyallerle desteklenmektedir.[/font][/color]
[color=black][font=Arial, sans-serif]Geleneksel anlamda bir oyun olarak görülen satrancın matematik öğreniminde kullanılması yaratıcı ve eğlenceli bir yöntemdir. Çocuklarda öğrenme isteğine ilişkin daha fazla ilgi uyandırır ve edinilen bilginin matematiksel problemlerin çözümünde kullanımını teşvik eder. Eğitimde çocuklar eğlenceli vakit geçirirler.[/font][/color]
[color=black][font=Arial, sans-serif]Eğitim, 4-12 yaş çocuklara özeldir. Eğitimde özel bir satranç seti kullanılmaktadır. [/font][/color]
[color=black][font=Arial, sans-serif]
Temel Amaç; "Bir dizi matematik ve bulmaca egzersizleri ve problem çözme materyalleri kullanarak, her öğrencinin matematiğe olan ilgisini tetiklemek ve kendi potansiyellerine ulaşmasına yardımcı olmaktır. "[/font][/color]
[color=black][font=Arial, sans-serif]Bu eğitim özellikle, satranç eğitim merkezi olan ve/veya satranç eğitimi veren kişilerin, çocuklara satrancın farklı yönlerini sunmalarında bir araç olarak değerlendirilmelidir[/font][/color]
[color=black][font=Arial, sans-serif] [/font][/color]
[color=black][font=Arial, sans-serif]Detaylı bilgi için;  www.mathandchessturkey.com[/font][/color]
[color=black][font=Arial, sans-serif]Ayrıca android oyun uygulamamıza, Google Play'de "MathAndChess" kelime araması ile ulaşabilirsiniz.[/font][/color]
[font=Arial, sans-serif] [/font]
Hocam yazıya font vereyim derken ağzını burnunu bükmüşsünüz. Bir bok okuyamadım. Teşekkürler.