Özgür Satranç Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: İYİ BİR OYUNCU OLMAK İÇİN KULÜP ŞART MI ???
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
:?Bu konu sürekli kafama takılıyor.
Kulübe gitmemek eksiklik mi?
Derece yapan arkadaşlara bakıyorum, hepsi bir kulübe gidiyor,
kulübe gitmeyipte iyi bir şeyler yapan bir isim tanıyo musunuz?
Gitmem gerekiyosa da nereyi önerirsiniz?
Evet bunu ben de düşünüyorum hep,
kendim evde çalışsam da kulüp gibi olmaz diyorum kendi kendime.
Bence gitmelisin, ama ben de gitmediğin için,
artık başka arkadaşlar bize özelden kulüp önersinler
Ne kadar güzel bir konu bu böyle!
Üzerinde gevezelik yapmadan edemeyeceğim!

İyi oyuncu olmak için kulübün şart olmadığına kendim hariç herkesi ikna edebilirim!Kulüpte farklı oyuncularla maç yapmak yerine evinizde lisansınızı öpe öpe playchess e girip maçlar yapabilirsiniz:)
Kulüpteki bir antrenör yerine pek çok online dersten faydalanabilirsiniz.
Ve bunun gibi kulüpte yapabileceğiniz pek çok şeyi artık evde bilgisayar başında gerçekleştirebilirsiniz dostlar; ama kulüp şart!
Antalya'da benim ara sıra uğradığım kulüpler var.
Çocukluğumda önemli yer tutan Antalya Çallı Spor Kulübü ve çok sevdiğim İlyas Ümit Hoca'm!Sizlere böyle bir başlığın altında değinmeden geçersem vicdanım sızlayacak.Sizden ve kulübe her girişimde beni etkileyen o sıcak ortamdan, değerli arkadaşlarımdan ne kadar çok şey öğrendim; ne kadar güzel günler geçti o kulüpte.Herkesi seviyorum!
Antalya Deniz Gençlik Spor Kulübü ve Tayfun Hoca'm!
Çallıspor'a nazaran yeni bir kulüp olmanıza rağmen şöyle ardıma dönüp bakınca görüyorum ki 6 sene olmuş bu kulüp için oynamaya başlayalı...Tamamen ve hatta sadece alt yapıya dayalı, gerçek dostlukların ve arkadaşlıkların oluşturduğu bir takım..Tayfun Hoca'm, size ve o kulüpteki arkadaşlarıma da çok teşekkür ederim her şey için!
Bu iki kulüple kıyaslayamayacağım kadar az uğradığım ama o kulüplerde beraber büyüdüğüm arkadaşlarımla şu sıralar en çok karşılaştığım yer ise ASEM.
ASEM'i gün geçtikçe daha çok sevmeye başladım..Daha çok uğramak isteyip de uğrayamadığım bir mekan ASEM..Özellikle içerde sigara içmek yasaklandığından beri çok daha harika bir yer oldu, herkesi davet ediyorum:)
Son olarak da Antalya'nın çiçeği burnunda satranç merkezi olarak çok sevdiğim Bülent (Erşahin) Abi'min çalıştığı NET Satranç Merkezi var.
Bülent Abi'm her gittiğimde kendimi evimde hissetmemi sağlıyor, harika bir ortam.Eminim pek yakında orası daha da şenlenecektir.

İşte dostlar..
Kulüp şart..
Bana bu satırları yazdıran ve her girdiğimde birçok hatıra ile yüzleşmemi sağlayan bu merkezler benim için o kadar önemli ki bunun gibi kaç yazı yazsam anlatamam.
İyi günler..
İbrahim Ethem abinin yazısını okuyunca kararım kesinleşti Smile (zaten gitmek istiyordum).
Şunları da sorayım o zaman,
Kulüp nasıl bir yer, mesela dersane gibi mi, gitme saatlari belli mi?
yoksa biraz daha bağımsız, rastgele mi?
yani sadece maç mı yapılıyor, yoksa belirli günlerde dersler mi veriliyor?
Bu konuda bildiklerinizi anlatırsanız sevinirim...
çallı spor , deniz gençlik ve ramazan savaş dışında sanırım hiç bir kulüpde çalışma ortamı yok...

ayrıca turnuvalarda ilk 3 dereceye girenlerin bu başarıyı yakalamalarının sebebi kulüp değil bence. onlar bu başarıyı yakaladıktan sonra ister istemez bi kulübe giriolar.
Evet Yusuf Mert, belki de senin dediğin gibidir,
ama sonuçta gidiyor ve faydalanıyorlar
bu açıdan gitmek gerek gibi geliyor bana