Özgür Satranç Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Murat Kul Vallahi Çok Haklı
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Saygıdeğer Satranç Camiasına

Seçim sürecine girdiğimiz şu sıralarda forum veya benzeri ortamlarda yazılan bazı yazıların Federasyonda sıkıntı yarattığını görmekteyiz. Herkes şunu bilmelidir ki , Bu demokratik bir seçim herkes bu seçimde aday olabilir.Suat Atalık adaylığını açıkladı anda şahsına bir saldırı başladı.Ben aslında federasyon başkanının tüm adaylara bol şans dilemesini beklerdim.Ama ne yazık ki Murat Kul tarafından kaleme alınan yazıda Suat beyin düğününde ve çocuğu doğduğu zaman takılan altınlar bile konuşulmaya başlandı .Bunlar gerçekten üzücü şeyler.Şimdi birisi çıkıp Murat Kul’a sünnet olurken bende altın taktım derse ne yapacağız.Seçimi bırakıp bu altınlarımı konuşacağız.Ben merak etmeye başladım acaba Federasyon Başkanımız Suat Atalık’a düğününde ve çocuğunun doğumunda çeyrek altın mı yoksa Cumhuriyet altını mı taktı?Eğer olaylar buraya doğru giderek Satranç Camiası zarar görür. Bırakın herkes seçim için plan ve projelerini ortaya koysun.
Unutulmamalı Murat KUL Eski spor Bakanının Danışmanı olup Spor ve sporcunun yanında olması gerekirken , yöneticilerin yanında yer almaktadır.
Ancak biz ekip olarak bir süredir hazırladığımız bazı soru önergelerini zaten federasyona bilgi edinme yasası kapsamında soracağız. Suat Atalık bizim soracağımız bazı soruları bizden önce forum ortamında sordu. Biz bu soruları bilgi edinme yasası ile öğrendikten sonra bütün satranç camiasını bilgilendirecektik. Ben bütün satranç camiasının bu soruları bilmesi için buradan soruyorum.

1-Murat Kul’a Federasyon tarafından tahsis edilen araba varmı?
2-Murat Kul’a Federasyon tarafından tahsis edilen arabanın markası nedir ve kaç modeldir?
3- Murat Kul’a Federasyon tarafından tahsis edilen bu arabayı özel işlerinde kullanıyormu?
4- Murat Kul’a Federasyon tarafından tahsis edilen arabanın benzin parası kim tarafından ödeniyor?
5-Murat Kul , Ali Nihat Yazıcı ve Özgür Solakoğlu’nun 2005 ,2006 ,2007 ve 2008 yıllarında almış olduğu toplam harcırah ve maaş ne kadardır?
6-2006 yılında 40 Euro olan harcırahlar neden 100 euro ya çıkartıldı?
7-Halen faal olan Vakfa(TUSGEV) Federasyon tarafından para aktarılıyormu ya da borçları ödeniyor mu?
8-Başkan ve Başkan vekiline araba almak için ne kadar kredi çekildi. Federasyon borçlarını kapamak için İş Bankasından ne kadar kredi çekti?

Satranç camiasına bir öneride bulunmak istiyorum. Ekip olarak uzun süren araştırmalara sonucunda bazı düşündürücü bir olayla karşılaştık. Tüm Federasyonlar içinde kaç tanesinde Başkan ve Başkan vekiline makam aracı tahsis edilmiş. Bunu araştırırlarsa çok ilginç bir durumla karşılaşacaklar. Zaten biz önümüzdeki günlerde federasyondan bir açıklama gelmezse bunu herkese buradan duyuracağız. Bu konu neden önemli diye düşünülebilir.Bir federasyon Hakem ücretlerini ödemekte zorlanıyor ama 2 tane makam aracı almakta zorlanmıyor.Bu gerçekten çok düşündürücü.

Federasyon yönetimi tarafından bu sorulara cevap verilmesini bekliyoruz.Bu sorular zaten 1 ay içersinde bilgi edinme yasası ile federasyona sorulacak.Herkese saygılarımı sunarım

Ferruh Kangöz
FIDE Hakemi
federasyonun daha araştırılacak çok işleri oldugunu düşünüyorum.olumlu işlerini de olumsuz işlerini de araştırmalısınız.araba sorunu basit bir iştir . sporculardan para kazanma işleride özellikle araştırılmalıdır saygılarımla.