Özgür Satranç Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Asem Yıldırım Turnuvaları
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Asem Kuvvet derecesinin çıkarıldığını Abidin Bey'in sitesinden öğrendim.Benim bu konudaki önerim play chess deki ya da bizim form sayfasındaki gibi belirli bir kuvvet derecesine ulaşan sporculara rütbe verelim (piyon,At,Fil...)
bana kalırsa
1500'e kadar piyon
1501-1700 At
1701-1800 Fil
1801-2000 Kale
2001-2200 Vezir
2201 ve üzeri Şah

Hasan ve Abidin Bey'in bu çalışmasından dolayı tebrik ederim bize çok keyifli turnuvalar hazırlıyorlar.
tufan_1973 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Asem Kuvvet derecesinin çıkarıldığını Abidin Bey'in sitesinden öğrendim.Benim bu konudaki önerim play chess deki ya da bizim form sayfasındaki gibi belirli bir kuvvet derecesine ulaşan sporculara rütbe verelim (piyon,At,Fil...)
bana kalırsa
1500'e kadar piyon
1501-1700 At
1701-1800 Fil
1801-2000 Kale
2001-2200 Vezir
2201 ve üzeri Şah

Hasan ve Abidin beyin bu çalışmasından dolayı tebrik ederim bize çok keyifli turnuvalar hazırlıyorlar.

Abicim,

nefis bir fikir. bu bizi iyi motive eder. destekliyorum.

yü,
aslında briç uygulaması iyi bir motive getirmişti bize ama Wink
asem kuvvet dereceside iyi bir fikir.

şaka bir yana gerçektende hasan kara ve abidin ünal'a çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum.
Süleyman Abi,
Öneri için teşekkürler..

Ama ASEM'deki turnuvalara sadece bizim şehrimizdekiler katılıyor.Forumun üyeleri artık Antalya ile sınırlı değil.

Satrançoyna hizmetindeki puanlara göre unvan verilebilir.Ama satranç oyun gücü ile foruma yapılan katkı arasında bağlantı kurmak pek doğru değil bence.Yani bir GM foruma üye olunca hemen ŞAH diyeceğiz mesela, ama tek bir ileti yazmayacak..Harun Taner abimiz 500 e yakın ileti göndermiş ve hala vezir olamamışken, böyle emektarlar AT-FİL-KALE olacakken niye sırf oyun gücüne bakarak birilerine kıyak geçelim abi:)

Hem satrançoyna hizmetinden yararlanmayıp ICC'de çok yüksek puanı olanları ne yapacağız, ya da başka bir satranç sitesinde yüksek puan yapanları?

Bu forumun unvanlarını verirken, bu foruma katkıyı kendimize ölçü almalıyız.Öneri için samimi olarak teşekkürler abi, her şeyi konuşalım, yazalım-çizelim-değerlendirelim..

Saygılarımla..
asemdeki turnuvalara almanyadan bile katılan oldu (cristian)sen takip edemedin sanırım, bu fikir bana kalırsa iyi ve her katılan oyuncunun normal puanları göz ardı edilmiyor dediğin gibi bir gm gelince onun da puanına göre başlangıcı yapıiacak. Birgün seni de asem turnuvalarında görmek isteriz!