Özgür Satranç Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Sayın Başkan Ali Nihat YAZICI'ya Açık Mektup-1
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayın Başkan,

Siz, seçimi kazanınca her şey bitti sandınız.
Bir anda Tam Zamanı ekibinin tasfiye olacağını, muhaliflerin pek çoğunun sizin şemsiyeniz altına geleceğini, bir kısım 'kronik muhalif' olarak gördüğünüz kesimin de size zarar veremeyecek kadar küçük ve önemsiz olduğunu düşündünüz bana kalırsa.

Böyle düşünüyorsanız bilin ki yanılıyorsunuz Sayın Başkan!

Tam Zamanı ekibi dağılmamıştır ve siz, federasyonu böyle yönetmeye devam ettiğiniz sürece daha da güçlenerek yoluna devam edecektir.Uzunca bir süre, bizlerin yalnızca seçim için bir araya gelen bir topluluk olduğumuzu iddia ettiniz.Elbette aramızdan ayrılanlar olacaktır, ama aramıza katılanlar da olacaktır.Neticede genel olarak bunun böyle olmadığını görünce, sinirlerinize hakim olamayarak seçim öncesinde ve seçim esnasında takındığınız artık klasikleşen uslübunuzla yazılar yazdınız yine!

Bizde biat kültürü yoktur Sayın Başkan!
8 Kasım sabahı karşınıza dikilen muhalif hareketi ikna etmek için 9 Kasım'a kadar ne yaptınız da bizleri sizin yanınızda görmek istiyorsunuz?

Biz sizin tam olarak karşınızdayız!Elbette seçimden ötürü kutlarız, bu bir başarıdır, delegelerin çoğunluğunun takdirini kazandınız!

Eğer ki siz satranca ve hayata bakış açınızı önemli ölçüde değiştirmezseniz gittikçe çoğalacağız.Satrancı zengin sporu olmaktan çıkarıp herkesin oynayabileceği, kitlelere hitap eden bir spor haline dönüştürme konusunda etkin adımları atmadan gerçek bir muhalifi yanınıza alamazsınız.

Dilerseniz aşağıya dört kişilik bir ailenin yıllık satranç masrafını çıkaralım:

Çocuklar 8 ve 10 yaşlarındadır.Anne ve baba satranç bilmemektedir!
Bu çocuklar satranç dersi almak için, bakın çok cüzi bir rakam telaffuz ediyorum-sırf hatrınız için- ayda 50'şerden 100 YTL grup derslerine para ayırsınlar.

100x12=1200YTL

Satranç lisansı çıkarıp vize yaptırmak durumundadırlar.

10x2=20 YTL

Satranç takımları olsun mu bir tane?Olsun tabii!

30 YTL de takım diyelim de yuvarlak 50YTL olsun!

ne etti?

1250 YTL

Bu yıllık çok para değil.Ama ülkenin asgari ücretle geçinen insanlarının, çocuklarını satranca göndermemek için geçerli sebepleri olduğunu göstermeye yeter de artar bile.

Diyelim ki bu anne ev hanımı, baba asgari ücretle çalışıyor.

Çocuklar kursa gitmiyorlar, okullarında ne kadar şanslılar ki, bir satranç dersi var ve ona katılıyorlar!

O zaman masraflar bitiverdi değil mi?

Bitmedi!

Bu çocuklar yetenekli Başkan Amcası!
Milli Takım Havuzu'na girmek istiyorlar.Yetenekleri de var!

Milli Takım Havuzu'na nereden girilir?
Özellikle Yaş Grupları Turnuvasından!
Nasıl girilir o turnuvaya?

Eğer asgari ücretle geçinen ailenin kıyıda köşede 1-2 milyarlık satranç için ayırabileceği bütçesi varsa, turnuvadan üç ay evvel başlatmış olduğunuz rezervasyonlara katılarak yüzde 7 az para vererek yaklaşık 450'şer YTL civarı bir parayla(öyle hatırlıyorum yanlışım varsa düzeltin) konaklama sağlayabilir çocuklarına!
Bu çocukların başında anneleri falan da gitmesin, bir hoca bulup yollasınlar!!
Hem de kalabilecekleri en ucuz odada kalsınlar.

Gerçekçi olup da bu çocukların babalarının bu çocukları ya göndermeyeceğini, ya da kredi çekip göndereceğini düşünürsek,

Ne etti?
En az 1000YTL
En az
En!

O zaman ne yapacaklar?Birini gönderip birini göndermeseler olmaz, ikisi de gitse hiç olmaz!

Satranç bize göre değil diyecekler.
Bu iş de burada bitecek.

Kasparov'un sözünü hatırlatıyorum: "Dünya Şampiyonu olabilecek yetenekler yeryüzüne demokratik olarak dağıtılmıştır, mühim olan o yetenekleri keşfetmektir, o yeteneklerini geliştirmektir!"

Yani
Ülkede o kadar asgari ücretle çalışan,
O kadar çok asgari ücreti bile bulamadığı için sigortasızlıktan yeşil kart almaya çalışan veya yeşil kart sahibi olarak sağlık hizmetlerinden yararlanmaya çalışan insan varken,
Siz kalkıp da orta sınıf ve zenginlere hitap ederseniz,

Karşınızda her zaman muhalefet bulursunuz.
En azından, acizane, beni bulursunuz.

Not:Önümüzdeki dönem çalışmalarınızda başarılar diliyorum.Dileğim o ki, camiamız açısından en güzel işleri yaparsınız, muhalefet de o zaman sizinle birlik olur.Bunun başka yolu yoktur..

Saygılarımla...
Sayın Başkan'ın bu yazıyı okumama ihtimalini minimalize etmek için kendisine bu linki mail yoluyla göndermiş bulunmaktayım.

Hayırlısı..

Not: Sayın Başkan böyle şeyleri yanıtlamaz da, okusun da yanıtlamasın bari!Ah tıpkı eski günlerdeki gibi!Tsf Forum'u insan bu yüzden seviyormuş.

Bu kadar kötü yönetilen bir forumu sevmemizin başka bir nedeni olamazdı tabii ki!

Saygılarımla
Ben de Başkanıma ulaşmak istiyorum, ulaşamıyorum.
sesimiz etimizden budumuzdan dolayı pek duyulmaz, ancak bir yolunu bulup ben duyurtacam, kafaya koydum..

Belki başkan senin yazını okursa diye senin başlığa bende kaynak yaptım.
Kusura kalma İbrahim kardeş.

DİKKAYYYYYYYYYYYT! BAŞKAN!

http://akhisarsatranc.4forum.biz/tuncay-...n-t162.htm