Özgür Satranç Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: ANKARA M.E.B. TURNUVASINDA NELER OLMUŞ NELER
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Ankara'da yapılan M.E.B. turnuvasında almış olduğum bilgiler ışığında yaşananlar ibret verici bir durum oluşturuyor. Almış olduğum ve teyit ettiğim bilgilere göre Ankara'da yapılan M.E.B. Turnuvasında 1-2 kasım tarihlerinde yapılan terfi ve gelişim seminerine katılmış bir aday hakemimiz 7 Kasım - 16 Kasım tarihleri arasında yapılan bu turnuvada henüz sınav sonuçları açıklanmadığı halde bordro da kendisini İL Hakemi olarak göstermek suretiyle aday hakem ücreti alması gerekirken İL Hakemi ücreti almış. İlginç olan bu yazıyı yazdığım tarihte halen sınav sonuçları açıklanmamıştır. Ben bu hakemin kim olduğunuda biliyorum. 10 günlük bir turnuvada Aday Hakem ile İl hakemi arasında fark edecek ücret yaklaşık olarak 3,00 YTL civarındadır. Bu hakemimiz Sayın diyemeyeceğim ve hiç bir zamanda saymayacağım Bölge Temsilcisi ve İl temsilcisinin tayfasından. Acaba bunu yapan ve alacağı fazladan 3,00 YTL ye ihtiyacı olduğu için usulsüzlük yapan hakemimiz vicdanı rahat uyuyabiliyormu? Vicdanı rahat bir şekilde arkadaşlarının yüzüne bakabiliyormu? Eğer maddi durumu 3,00 YTL ye tenezzül edecek kadar kötüyse ben bu abimiz için yardım ve bağış kampanyası açmayı düşünüyorum? Bu konuyu iki kelime ile bitirmek istiyorum. YAZIKLAR OLSUN
N'olmuş ki?
"Ufak İşler" bunlar...
Amma da ufak işlerle uğraşıyorsun be kardeşim?!
Adam parasında değil
Aşkındadır işin...
Allahaşkına sen de!...

Hah gel hadi oyun oynayalım:
Elim sende!
Olmaz mı ?
Peki top sende?!
O da mı olmaz?
Niye?
Peki gönder topumu geri!
O damı yok?
Peki
Top kimde?!...
Sevgili Hüseyin Abi top top toplayıcılarda. Fakat bütün topları kendileri topluyorlar sonrada kendi istediklerine verip geri alıyorlar. Fakat burada sorun artık bütün topları toplama çabasında olmaları ve topsuz alanda çok açık faul yapacak kadar ileri gitmeleri. Ama ben umut ediyorumki birgün bütün topları patlayacak ve etrafında topla oynamak isteyenlerde artık top oynayamayacak hale gelecek. İşte o zaman TOPİTOP olacaklar Big Grin
Big Grin

Koş Tayfun koş!
Tayfun topu tut!
Tayfun yat uyu!
Uyu uyu yat!
Yat yat uyu!