Özgür Satranç Forum
Satrançsever / 4 Çok Yakında Sizlerle - Baskı Önizleme

+- Özgür Satranç Forum (http://forum.satranc.biz)
+-- Forum: Eğitim & Program & Yazılım (http://forum.satranc.biz/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Satranç Kitapları & Dergileri & Yazılar (http://forum.satranc.biz/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Konu Başlığı: Satrançsever / 4 Çok Yakında Sizlerle (/showthread.php?tid=4383)

Satrançsever / 4 Çok Yakında Sizlerle - AlperEfe - 14-11-2016

Merhaba,

Carlsen-Karjakin Unvan Maçı'nda ilk iki oyun beraberlikle sonuçlandı: 1-1. Heyecan içindeki satranç dünyasının kalbi, 20 gün boyunca New York'ta atacak.

Satrançsever ekibi olarak bizler biraz farklı bir heyecanın içindeyiz: Tam 96 sayfa olarak hazırlanan 4. sayı!

ss4.jpg

SATRANÇSEVER
Yıl: 1 / Sayı: 4
Kasım-Aralık 2016

Kısa-Kısa Haberler
Mark Dvoretsky (GM Jacob Aagaard ve GM Adrian Mikhalchishin)
Bakü 2016 (Erşan Gökerman ve Görkem Sivri)
Beş Büyükustanın Beş Hikayesi (GM Dragan Solak, GM Alexander Ipatov, GM Mustafa Yılmaz, GM Emre Can, GM Barış Esen) (Derleyenler FM Selim Çıtak, Özgür Akman, FM Alper Efe Ataman)
Bakü 2016'da Kadınlar (IM/WGM Ekaterina Atalık)
Bakü'deki Farklı Deneyim (GM Kıvanç Haznedaroğlu)
Dünya Şampiyonluğu Maçlarında Son Dönem (Erşan Gökerman)
Unvan Maçı'na Ön Bakış (GM Dragan Solak)
Riga Sihirbazının Anısına (FM Selim Çıtak)
Gençlerin Penceresinden (WFM Sıla Çağlar, FM Emre Emin Dedebaş, WCM Çağıl Irmak Arda, FM Bahadır Özen)
İzmir Açık'tan İki Oyun (IM Mert Yılmazyerli & IM Ufuk Sezen Arat)
Ayın Oyunu (IM Burak Fırat)
Kaleyi Yakalamak (IM Hasan Kılıçaslan)
Kitap İncelemesi - Önce Oyna, Sonra Düşün (Nazmi Can Doğan)
Dokunulmaz (IM Yakup Erturan)
Savunma (FM Ata Seçer)
Vezire Karşı 7'nci Yataydaki Piyon (FM Yasin Emrah Yağız)

Ülkemizin deneyimli satranççıları sizler için hazırladı. Çok yakında sizlerle!

Satrançsever dergisini temin etmek, ya da dergiye abone olmak için: Satrançsever

[size=x-small]Analiz Yayıncılık - Alper Efe Ataman (Analiz Satranç Merkezi)[/size]
[size=x-small]1789 Sokak No: 9/A Bostanlı - İzmir / TÜRKİYE[/size]
[size=x-small]Tel & Faks: +90 232 3301656[/size]
[size=x-small]GSM1: +90 536 3573156 (satranç hakkında FM Alper Efe Ataman)[/size]
[size=x-small]GSM2: +90 532 5748873 (siparişler için Ahmet Bey)[/size]
[size=x-small]E-mail: [email protected] / [email protected][/size]
[size=x-small]URL: [/size][size=x-small]www.analizsatranc.com[/size][size=x-small] / www.satrancsever.net[/size]
[size=x-small]@ Facebook: Analiz Satranç[/size]
[size=x-small]@ Twitter: AnalizSatranc[/size]
[size=x-small]@ Instagram: Analizsatranc[/size]

[size=x-small]tanitim.jpg[/size]

RE: Satrançsever / 4 Çok Yakında Sizlerle - Feti - 18-11-2016

Lise yıllarımdı. Değerli satranç büyüğümüz Nevzat Süer’in Satranç Dergisi’ni elime aldığımda su içer gibi okur, bir sonraki sayısını hasretle beklerdim.

Şimdilerde birkaç satranç dergisi var.
Var olanlar arasında Satrançsever’i geçenlerde elime aldığımda çok beğendim. Beğenmekle kalmadım, bayıldım.

Ufuk açıcı yazılarıyla, satranç oyun analizleriyle satranca yeni başlayana da, usta satranççıya da rahatlıkla hitap edebilecek zenginlikte ve seviyede.

Satranç benim hobim, satranç benim uğraşı alanım, satranç benim vazgeçilmezim diyenlere Satrançsever’i ellerine almalarını, sayfalarını çevirmelerini içtenlikle tavsiye eder, okurken ve ders kitabı gibi çalışırken faydalanmalarını dilerim.

RE: Satrançsever / 4 Çok Yakında Sizlerle - AlperEfe - 20-11-2016

(18-11-2016, 13:52)Feti Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Lise yıllarımdı. Değerli satranç büyüğümüz Nevzat Süer’in Satranç Dergisi’ni elime aldığımda su içer gibi okur, bir sonraki sayısını hasretle beklerdim.

Şimdilerde birkaç satranç dergisi var.
Var olanlar arasında Satrançsever’i geçenlerde elime aldığımda çok beğendim. Beğenmekle kalmadım, bayıldım.

Ufuk açıcı yazılarıyla, satranç oyun analizleriyle satranca yeni başlayana da, usta satranççıya da rahatlıkla hitap edebilecek zenginlikte ve seviyede.

Satranç benim hobim, satranç benim uğraşı alanım, satranç benim vazgeçilmezim diyenlere Satrançsever’i ellerine almalarını, sayfalarını çevirmelerini içtenlikle tavsiye eder, okurken ve ders kitabı gibi çalışırken faydalanmalarını dilerim.

İlginize ve güzel sözlerinize teşekkür ederiz.

Dergiciliğe soyunurken işimizin zor olacağını tahmin edebiliyorduk. Ancak bir yandan da, içerikli bir satranç dergisi çıkarabilmek, gerçekleştirmeyi hayal ettiğimiz bir amaç oldu bizler için.

Kendimize sert eleştiriler yönelterek, Satrançsever'in güzel bir dergi olmasına çalışıyoruz. Her sayının bir öncekinden daha nitelikli olmasına gayret ediyoruz. Yazı, görsel, öneri ve eleştirileriyle katkıda bulunan saygın isimlere bakınca, daha büyük kitlelere ulaşabilmeyi içtenlikle arzu ediyoruz. Bir satrançsever olarak şahsi beklentim, satranç dünyasının kendi dergilerine sahip çıkmasıdır. Bu beklentinin boşa çıkmayacağına inanıyorum.

Umarım amaçlarımızı gerçekleştirmekte başarılı olabiliriz!

Saygılarımla,
Alper Efe Ataman

RE: Satrançsever / 4 Çok Yakında Sizlerle - satrancihan - 25-10-2018

Hocam bu derginin içeriğinde ne var acaba? Satranç hamleleri falan mı?