İhsan (KILIÇ) Ağabey aramıza katıldı madem...
İlk defa birinci ligte oynama fırsatım olmuştu 2005 yılında..Ligin Antalya ayağında oynadığım tek maç İhsan Abi'nin yanlış hatırlamıyorsam 4. masasında oynadığı Siirt takımına karşıydı..Ben maçımı kazanıp çıkmıştım ve dışarda heyecanla maçların sonuçlanmasını bekliyordum..Dayımın oğlu(Sabri Taşçı) ile maç yapmaktaydı İhsan Abi ve bizim açımızdan söylüyorum 'maalesef' İhsan Abi kazanmıştı

Sonra Ateş Ülker Hoca'mız ile Ramil Hüsnüllin-Soyadını yanlış yazdıysam bağışlasın kendisi- arasında oynanan maçta bir sorun çıktı ve Ateş Hoca'm dışarıya çıktığında ismi gibi ateş püskürüyordu..Ben tatsız olaya değinmek istemiyorum..Bütün bunları Ateş Hoca'mın maç sonrası bir sözünü hatırlatmak için yazdım..Şöyle demişti Ateş Hoca'm: ''İhsan'ın hatrı için olayları büyütmekten yana değilim.Yoksa her şey farklı olurdu''..Yani kelimesi kelimesine olmasa da bu anlamda şeyler söylemişti..Ben şaşırmıştım genç bir abinin Ateş Hoca'mız gibi yıllarını satranca vermiş bir isim karşısında 'fren' olabilmesine..Ve çok takdir etmiş, biraz da kıskanmıştım işin doğrusuSmile

Şimdi görüyorum ki kendisiyle birlikte çalışma fırsatına sahibim..Satranç camiası küçükmüş demekSmile

Saygılarımla..
Ara
İbrahim Ethem Kardeşim, sizin gibi değerli dostlarla bir şeyleri paylaşabilmek ve yaşamak benim için de çok onur verici bir şey.
Kalp kalbe karşıdır demişler;aynı duyguları ben de sizlerle çalışacağım için besliyorum.
Ateş Ülker olayına gelincede Ateş Beyle biz turnuvadan 1 yıl önce tanışmıştık.Benim Ateş Beyle tanışmam onun satrançokulu üye listesinden görmemle ona yazmış olduğum tanışma mesajıyla başladı. Sağ olsun Ateş Abi davetimi kırmayıp tanıştı benle ve tanıştıktan sonra sorduğum sorulara gecikmeden cevap verdi. Bu dönem içinde beni tanımış olmali ki Ramil Hüsniilin arkadaşımızla yaşadığı olayı büyütmeme gerekçesini beni göstermesini bu süreçte yaşadıklarımıza bağlıyorum.
Sözlerime son vermeden önce sizlerle çalışacağım için sevinçli olduğumu belirtmek isterim.
Sevgi ve saygılarımla...
FI-NA İhsan KILIÇ - Siirt

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi