Flaş! Flaş! 1. Avrasya Satranç Turnuvası İzmir'de Başladı !!
1. Avrasya Satranç Turnuvası İzmir'de Başladı

6. Altın Saat Kulesi Ödülleri Festivali İzmir'de başladı. Dr. Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi'nde gerçekleşen festival kapsamında 1. Avrasya Satranç Turnuvası gerçekleşiyor. Türkiye, Azerbaycan, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan, Pakistan, Afganistan,

6. Altın Saat Kulesi Ödülleri Festivali İzmir'de başladı. Dr. Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi'nde gerçekleşen festival kapsamında 1. Avrasya Satranç Turnuvası gerçekleşiyor. Türkiye, Azerbaycan, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan, Pakistan, Afganistan, Endonezya, Irak ve İran'dan gelen satranç oyuncuları satranç müsabakalarına başladı. Organizasyon hakkında açıklama yapan Nihat Sözeri "Festival çerçesinde düzenlediğimiz Satranç Turnuvası şu anda devam ediyor. Turnuvanın birincisine
çeyrek altın vereceğiz. 6. olan oyuncularımıza kadar çeşitli ödüllerimiz olacak. 11 ülkeden 35 yabancı sporcu katılıyor. Türki Cumhuriyetleri, Afganistan, Irak gibi ülkelerden de oyuncular katıldı. Müsabakalar devam etmekte" şeklinde konuştu. Sabah saatlerinde başlayan turnuvanın saat 16.30 gibi son bulması bekleniyor.

Kaynak: http://www.medya73.com/1-avrasya-satranc...27882.html

Çocuk ligi ile ilgilenirken koca uluslararası etkinlikten haberimiz bile olmadı.
● T a ş l a r ı · y e r i n d e n · o y n a t m a · z a m a n ı  !
Asparagas mı bu?!...
Daha çok bulmaca olarak düşünelim.
???
Onca ülkeden gelecek sporculara, turnuva birincisine "çeyrek altın "verleceği yazdıktan sonra, bir de turnuvanın başladığı gün saat 16.30'da bitecei yazıyor. Haberin başında ve sonunda iki bağ yazısı var.

Başındaki bağ: "10 Dakika'da Bembeyaz Dişler İçin TIKLAYIN!"
Sonudaki bağ: "Mucize Saç Çıkarma Spreyi ile Dökülen Saçlarınaza Yeniden Kavuşun!"

Bulmacanın sonucu şu olabilir: Türk gecesi, döner kebab, Türk lokumu, hanım göbeği, dilber dudağı, kadın budu gibi yemek ve tatlı çeşitleriyle sıkça buluşan "satranç" sözcüğünün namusu elden gitmiş görünüyor.
Bu sözcüklerin "dayanılmaz hafifliğinden" yararlanmak isteyen pazarlama şirketlerinin reklam faliyetlerine kurban gittiği konusu bulmacada bulunulacak çıkarım olabilir.

Ben haberin devamında Satranç sözcüğünün gizlice elime sıkıştırdığı notta şunları okudum: "Anneme reklamcı olduğumu söylemeyin, o beni .....evde piyanist sanıyor"...

Of! OF! "Örtki ölek sağdıcım, örtki ölek"
Başladığı gün bitmesi, hem de 16:30'da! Şaka gibi, bu nedir ya? 8)
Ara
Organizatöre ulaşma çabalarım sonuç verdi ve organizasyonu teyit ettirmeyi başardım. Evet, böyle bir turnuva gerçekten yapılmış ve Irak'lı bir sprocu da birinci olmuş.
..muş!...
İzmir'de, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü adına yapılan en geniş kapsamlı organizasyon olan Uluslararası 6. Altın Saat Kulesi Ödülleri Festivali, duygu yüklü görüntüler eşliğinde tamamlandı.

Ayrıntılar:

http://www.nethabercilik.com/haber/6.-al...tivali.htm

Telefon numarası, banka hesap numarası, bütün numaraları bilinmesine karşın İzmir Open organizatörlerine neden ulaşılamıyor ki?

Organizatörün bir engeli mi var? Bizi duygulandırmamak için mi İzmir Open yapılmıyor?

İşi gırgıra vurmuş olsak ta açık açık İzmir Açık'ı buharlaştırdılar sanki? Sayın Harun Taner'in ilk kez gündemimize getirdiği sorusuna yanıt veren bir yetkili ya da organizatöre ulaşmayı başarabilen bir İzmir'li çıkmadı ona ayıp oldu.

Hoş organizatör evliya çelebi gibi diyorlar İzmir'de görmek zor. Sibirya'dan sonra Ankara civarlarında üye olmadığı kurulda el kaldırırken görülmüş. (Görülmemesi imkansızdır Smile ) Gezdiği, yediği, içtiği onun olsun. Bize görüp öğrendiklerini anlatsa. Satrançılar sayesinde uluslararası tecrübe edinseler.

What happen İzmir Open? Please Say You Say Us Open Open.

Sabah sabah neşe saçtınız çok yaşayın Smile
Ara
Günay Alnan Nickli Kullanıcıdan Alıntı:İzmir'de, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü adına yapılan en geniş kapsamlı organizasyon olan Uluslararası 6. Altın Saat Kulesi Ödülleri Festivali, duygu yüklü görüntüler eşliğinde tamamlandı.

Ayrıntılar:

http://www.nethabercilik.com/haber/6.-al...tivali.htm

Telefon numarası, banka hesap numarası, bütün numaraları bilinmesine karşın İzmir Open organizatörlerine neden ulaşılamıyor ki?

Organizatörün bir engeli mi var? Bizi duygulandırmamak için mi İzmir Open yapılmıyor?

İşi gırgıra vurmuş olsak ta açık açık İzmir Açık'ı buharlaştırdılar sanki? Sayın Harun Taner'in ilk kez gündemimize getirdiği sorusuna yanıt veren bir yetkili ya da organizatöre ulaşmayı başarabilen bir İzmir'li çıkmadı ona ayıp oldu.

Hoş organizatör evliya çelebi gibi diyorlar İzmir'de görmek zor. Sibirya'dan sonra Ankara civarlarında üye olmadığı kurulda el kaldırırken görülmüş. (Görülmemesi imkansızdır Smile ) Gezdiği, yediği, içtiği onun olsun. Bize görüp öğrendiklerini anlatsa. Satrançılar sayesinde uluslararası tecrübe edinseler.

What happen İzmir Open? Please Say You Say Us Open Open.

Sabah sabah neşe saçtınız çok yaşayın Smile

Esasında 2009-2010 yılı Antalya programına da dokunmazsam
tam objektif olabilemem gibime geliyor. Sonra da beni aday hakem
bile yapmazlar. Ayıkla pirincin taşını yani. Geçen sezonun Antalya
programında uluslararası bir turnuva da yer alıyordu. Ne iptal
edildiğini işittim, ne de ertelendiğini. Ne de bir açıklama yapıldığını.

Neyse, Fransız Devleti'nin bana olan 151 milyon avroluk borcunu
ödemesinin ardından böyle bir uluslararası turnuvaya sponsor olmayı
planladım. Turnuvanın hakemlerini de yurtdışından getirteceğim;
turnuvaya katılacak satranççıları da bizzat ben seçeceğim.

yü,
IECC 2246, MAPEJK 2300, DESC 2213
Best regards, iyi günler, mfSG, HT

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi