GOPSEM HAZİRAN 2013 SATRANÇ TURNUVASI YAPILAMIYOR .
GOPSEM HAZİRAN 2013 SATRANÇ TURNUVASI YAPILAMIYOR .

8-15 Haziran 2013 tarihinde yapılması planlanan Turnuva iletişim eksikliğinden yapılamıyacaktır. Turnuva yönergesi hazırlanmış, İstanbul il temsilciliği onaylamış ve Etkinlik takvimine konmuş olan Turnuva yapılamıyor . NEDEN??? gerekli açıklama için tıklayınız.
www.gopsem.com
GOPSEM HAZİRAN 2013 Satranç turnuvası neden yapılamadığı aşağıdaki maillerden anlaşılmıştır. GOPSEM olarak bu turnuvanın satranç camiasına hizmet için yapılmasını istemiştim. Elimde olmayan sebeplerden yapılamadığı için Satranç camiasından özür dilemiştim ,galiba bu konuda bazı insanlarında benden daha fazla yapması gerekenler var diye düşünüyorum.

Yazışmalar:

Kimden: "Tayfun Kocabalkan" <[email protected]>
Kime: [email protected], "istanbul il temsilcisi" <[email protected]>
Gönderilenler: 9 Haziran Pazar 2013 13:25:39
Konu: yayınlanmayan turnuva
Sayın yetkili,

08- 15 Haziran 2013 tarihinde yapılması planlanan Gopsem Haziran 2013 Satranç turnuvası yönergesi size attığım mailden sonra bana düzeltirip tarafınızdan onaylanmıştır . Benimde 24.05.2013 tarihinde Gençlik hizmetleri il müdürlüğüne fax çekerek izin isteğiminin , daha sonra onaylanarak Ankara'ya gönderildiği bilgisi Sn Büşra hanımdan telefonla öğrenilmiştir. Turnuvanın teknik kurulda neden kabul edilmediği hakkında bilginin bana bildirilmesi hakkında bilgilerinize arz/rica

T.Kocabalkan
********************************************************************************************
Date: Mon, 10 Jun 2013 00:30:04 +0300
From: [email protected]
To: [email protected]
Subject: GOPSEM Haziran 2013 Satranç Turnuvası
Sayın Büşra Başbuğa,
8-15 Haziran arasında yapılması planlanan GOPSEM Haziran 2013 satranç turnuvasıyla ilgili turnuva organizatörü Tayfun Kocabalkan`ın talebi aşağıda yer almaktadır.
Bu turnuvanın GHSİM nden onay- tarih ve numarasını bildirmenizi; ayrıca, yönerge ve izin yazısını hangi tarihte TSF ye faksladığınızı ve faksa geri dönüş alıp almadığınızı bildirmenizi rica ederim.
Saygılarımla,
Sait Rıza Öney
TSF İstanbul İl Temsilcisi
0530-7706534
[email protected]
Date: Tue, 11 Jun 2013 14:52:12 +0300
From: [email protected]
To: [email protected]
Subject: Re: GOPSEM Haziran 2013 Satranç Turnuvası
Büşra Hanım,
Gönderdiğiniz tabloda 24.5.2013 te size ulaştığı ve 24.5.2013 te TSF ye GOPSEM turnuvasını gönderdiğiniz anlaşılıyor.
Bu turnuvanın GHSİM karar no ve tarihini yazabilirmisiniz?
İyi çalışmalar,
Sait Rıza Öney
0530-7706534
[email protected]
Kimden: "büşra başbuğa" <[email protected]>
Kime: [email protected]
Gönderilenler: 11 Haziran Salı 2013 14:45:26
Konu: RE: GOPSEM Haziran 2013 Satranç Turnuvası
10343 sayı 24mayıs 2013 tarih sayılı yazı
******************************************************************************************************
From: İstanbul Satranç İl Temsilciliği [mailto:[email protected]]
Sent: Wednesday, June 12, 2013 12:57 PM
To: Ümit Küçükahmetoğlu
Subject: GOPSEM Haziran 2013 Satranç Turnuvası

Merhaba Ümit Bey,
İstanbul`da, 8-15 Haziran arasında yapılması planlanan GOPSEM Haziran 2013 satranç turnuvasıyla ilgili turnuva organizatörü Tayfun Kocabalkan`ın talebi aşağıda yer almaktadır.
Bu turnuvanın izin işlemlerini GHSİM nde kontrol ettiğimde "10343 sayı 24 Mayıs 2013 tarih sayılı yazı" ile TSF Ankara`ya fakslandığını GHSİM Branş Sorumlusu bildirdi.
Bu turnuva yönergesini Teknik Kurula sunuldu mu? Ve organizatörün merak ettiği neden onaylanmadığı.
Bu konu hakkında bilgi vermenizi rica ederim.
Saygılarımla,
Sait Rıza Öney
Kimden: "Ümit Küçükahmetoğlu" <[email protected]>
Kime: "İstanbul Satranç İl Temsilciliği" <[email protected]>
Gönderilenler: 12 Haziran Çarşamba 2013 13:52:38
Konu: RE: GOPSEM Haziran 2013 Satranç Turnuvası
Rıza bey merhaba;

GOPSEM turnuvası ile ilgili olarak İl Müdürlüğü’nden posta yada faks yolu ile bize ulaşmış herhangi bir yazı yoktur.Mailinizden sonra gelen evrakları tekrar gözden geçirdim.Fakslarımıza tekrar baktık ama bu turnuva maalesef görülmemektedir.Sizinle geçen hafta konuşmamızda da bu turnuvanın olmadığını söylemiştim diye hatırlıyorum.Bilgilerinize.

İyi Günler.

Ümit KÜÇÜKAHMETOĞLU
Türkiye Satranç Federasyonu
Spor Uzmanı
Fevzi Paşa Mah. Şehit Yaşar Akansel Sok.
Özgürler İş Merkezi No:3 Kat:6
(06060) ULUS- ANKARA
E mail: [email protected]
Tel:+ 90 312 309 75 94 / 123
Fax:+ 90 312 310 96 20
Merhaba Tayfun Bey,
Turnuva onayını GHSİM ve TSF tarafında araştırdım. Yazışmalarımda aşağıda bulunuyor.
Gençlik Spordan fakslandığı, fakat faksın TSF ye ulaşmadığı anlaşılmaktadır. Turnuva Teknik Kurula sunulmamıştır. Turnuvanın sırf bu sebepten yapılamamasına ayrıca üzüldüğümü bildiririm.
Yine birlikte yeni turnuvalar yapmak isterim, bu sürecin de iyileştirilmesi için çalışacağım.
Görüşmek üzere, iyi akşamlar dilerim.
Saygılarımla,

Sait Rıza Öney
Tayfun Kocabalkan gerçekten bu satranç işi için çabalayan bu işi zevkle yapan birisi bu açıdan takdir ederim kendisini.
keşke federasyon başkanı siz olsanız.
gerçi başkan nasıl seçilir bu konudaki prosedürü hiç bilmiyorum.
ama tsf baskani olsaydiniz eminim Turkiyede çok guzel organizasyonlar olurdu. en azından başka şehirde turnuva oldugunda oyuncuların konaklaması ücretsiz filan olurdu otellerde cebimizden para vermezdik.
Ara
Novek bey katıldığım konu satranç olayını sevdiğim, vede yardımcı olmaya çalıştığımdır, Diğer bahsettiğiniz konu benimle alakalı değil .
Benim amacım iyibirşeyler yapabilmeye çalışmak , onları paylaşmaktır. İnsanların her zaman hata yapabileceğini bilen,yardımlaşmanın şart olduğunu düşünen , eksiklerimi tamamlamaya çalışan birisiyim.
Tayfun bey,-Unutturamaz seni hiçbir şey unutulsam da ben-diye eski bir şarkı vardı.Ben dahi o eski şarkıların revaçta olduğu günlere yetişemedim.Nedense bazan eski şarkıları hatırlıyorum.Bu konuda onay işleminin oldukça uzun sürdüğü anlaşılmaktadır.Böyle bir işlemin tamamen on-line olması mümkün değil midir?Faksa gerek var mıdır?Para ödemesi dahil birçok işlemi online yapmıyor muyuz?
(Biz unutmak için yurtdışındaki turnuvalara katılalım!)derim.Bildiğiniz gibi büyük masraf gerektirmeden,insanları Satranç oynamaya teşvik eden çeşitli turnuvalar var.Son 3 senedir yurtdışındaki turnuvalar bana yurdumuzdakilerden daha çekici gelmeye başladı.Bunu yavaş yavaş genç arkadaşlarımız da farkedecektir.Türkiye'de turnuva düzenleyen yöneticiler dışardaki turnuvaların yönergelerini inceleyerek kendileri için yararlı olacak bilgileri almalıdır.Kendimizi yabancılara benzetmek zorunda değiliz.Ama yurdumuzda yapılan turnuvalara yerli ustalar katılmıyorsa bunun nedenleri incelenmelidir.Ben aslında size özel mesaj yazacaktım.Ama fırsat doğdu.Açık mesaj yazdım.Çünkü Satranç toplumuna daha çok mesaj vermemiz gereklidir.
Ateş Ülker
Ara
Ateş bey merhaba ,
Benim burada yapmak istediklerim Satranç sporcularına destek vermek onlara katkı yapmaktı , Satranç turnuvası organize etmek nasıl bir iş olduğunu ,hele yalnız bu işleri yapmaya kalkınca nasıl zorlukların olduğunu ve olacağını bilirsiniz çünkü yalnızsınızdır. Fakat benim zorluklarım hiçbir zaman için benden doğmadı. Benim amacım Satranç sporcularına oynayacakları uygun ortamı yaratmaktı , zaten bu turnuva organizatörünün asli görevidir. Turnuvalar sporcular için yapılmalıdır vede 1 saatte yada 1 gündü ben böyle düşündüm turnuva yapalım demekle olmaz , Sporcuların katılımlarını sağlamak için uygun ortam ve düzeni sağlamakla başlar .
Ben senelerdir işim gereğide yurt dışına çıktığım için birçok yurt dışı turnuvada bulundum oralarda Turnuva organize etmek bir sanat yapmak kadar zevkli vede heyacanlı,istekli vede düzenli .insanlara hizmet sunuluyor. Turnuvalarda hiçbir karışlıklık olmuyor bir düzen içinde başlayıp bir düzen içinde bitiyor.
Türkiyede yaptığım turnuvalar ortadadır, Kapalı Elo turnuvalarından tutunda ,Takım turnuvaları, bireysel turnuvalar,özel günler turnuvaları, hatta Ramazan turnuvası bile yaptım .Kendi kapasitem kadar ödüller koydum, yurt dışı (Bulgaristan ) ödüllü turnuva yaptım , genç kardeşlerimize İngilizce eğitim (3 kişi ) 1 dönem ödüller verdim hatta bir turnuvamda katılan bütün oyuncular buraya dikkat ediniz (bütün oyuncular ) en az 3 ödül aldılar .
Bu son yapmak istediğim turnuvada’da en az 3 kişiyi yurt dışına satranç turnuvasına götürecektim , ama kısmet olmadı neden mi? Ben bunu araştırmak sorgulamak istemiyorum , çünkü bu benim görevim değil insanlar görevlerini bilmeli ve uygulamalıdırlar.
Ben son olarak bundan sonra turnuva yapmak istemiyorum ......
Yurt dışında turnuva oynamak isteyenler mutlaka ama mutlaka olanaklarına göre oynayabilecekleri turnuva bulacaklardır. Hem Elo kazanıp hemde farklı insanlarla tanışma,farklı ülkeleri görme olanakları olacak vede inanın harcadıkları Türkiye'de harcadıklarından farklı olmayacatır. ( hatta daha bile az olabilecektir )
Ben son olarak burada Satranç oynamak isteyen Sporcu arkadaşlarıma,kardeşlerime şunu yazmak istiyorum , Eğer yurt dışında turnuva oynamak isterseniz yönlendirme, bilgilendirme bakımından yardımcı olabilirim . ( hiçbir maddi çıkar ve menfaat sağlamamak şartıyla )
Herkese saygılar sunarım.

T.Kocabalkan
Tayfun bey,Söylediklerinize katılmamak mümkün değildir.Dışardaki turnuvalar hakkında bilgi almak isteyenlere ben de yardımcı oluyorum.Yalnız dışarıya gitmek isteyenlerin öncelikle sorgulamaları gereken yarışmanın Elo hesaplarına dahil olup olmadığıdır.Ben bazı yarışmalara Elo hesabına dahil olmadığı halde katılabiliyorum.Bu konuda kişinin öncelikli amacı önemlidir.Türk oyuncularına ait Elo listesindeki oyuncuların sayısını arttırmalıyız!Öte yandan son 3 senedir yurtdışında bir turnuvaya katılmanın büyük masraf gerektirmediğini öğrendim.Şu halde yurtiçindeki harcama ile yurtdışındakini kıyaslamaya başladım.Bu kıyaslamayı yapmalıyız.
Düzenleyici olma konusunda hevesinizi kırmayın!Gerekli eleştirileri yapalım!Ancak yarına da ümitle bakalım!
Ateş Ülker
Ara
Ateş bey işlerim yüzünden mailiniz yeni okudum. son bir söz birdaha Turnuva yapmayacağım . Bu ayıp kiminse bunu bilmeli....

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi