HABERLERİ BİLE YOK !
Kriterlerin sürekli değiştiğini söyleyen SÖZLEŞMELİ SAPTIRMA-GAMMAZLAMA BİRLİKLERİ  daha seçme kriterlerinden bihaber olduğunu cümle aleme ilan etmiş durumda. Herkesi kendileri gibi habersiz sanmaları da bunun en açık göstergesidir.

Oysa seçme kriterleri hiçbir zaman değişmedi. 
Ulusal takım havuzlarına ve özel gruplara geçiş için gelişim kazanarak iyileştirmeler bile oldu.
Onlar bilmedikleri için bunu öyle söylüyorlar.
SGB yöneticileri zil takıp oynayarak sayılarının  on binlere ulaştıklarını söylüyorlar ama nedense bu on binde bir kişi bile şu kriterleri göremiyor.
- MATRANÇ -
Ara
Gençler şampiyonasına seçim sadece ELO dan yapıldı diyeceğim ama birileri yine zıplayacak. Hadi sebebini söylemeyeyim biraz da onlar bulsun değil mi?

Beyler bayanlar, kriter yayınlama zorunluluğu falan yok! Nereden çıkarıyorsunuz bunu şimdi?
Arkadaşlar bunu şeffaflık ilkelerinden ve iyi niyetlerinden yazmışlar.

Siz diğer federasyonlarda böyle bir şey görebilir misiniz?
Şimdi bana bilirkişilik taslayıp masa tenisi ulusal takı seçmelerini yazabilirsiniz.
Birisi yazmıştı da...

El insaf!

O spor dalında sadece bir yarışma vardır.
O kadar...

BAZI VURUŞ TEKNİKLERİNİ İYİ UYGULARSINIZ SAYI KAZANIRSINIZ.

Ya da;
Zamanlamaya dikkat eder bu yönünüzü geliştirirsiniz. Top yükselirken, zıplama noktasının en üst noktasındayken ve düşüşe geçtiğinde tekniğinizi uygularsınız. Veya falsonun kalitesi için güç çalışmalarını iyi yaparsınız. Tabi topa teması da topun ön yüzünden yapmanız gerekli.

Masada oynanıyor diye satrançla masa tenisini karıştırmak için bilirkişi olmaya gerek var mı?
- MATRANÇ -
Ara
Şimdi bu arkadaşlarımıza bazı linkleri de verelim de yalan yanlış konuştukları ortaya çıksın. Belki de cahillikleri ortaya çıkar böylece.
Çünkü kriterler neden yayınlanmıyor diye tellallık yapan beyhude dernek başkanları görüyoruz.
Çocuklarınızın hakkını ararken daha dikkatli olurlar herhalde.
Ama biz tüm gençlerimizi ve çocuklarımızı adil, şeffaf yayınlanabilir-izlenebilir bir sistem ile koruma altına alalım.
Sadece Emirhan'ın değil; Alparslan IŞIK'IN, Kağan AYDINÇELEBİ'NİN ',Tuna Onat NALBANT'IN da haklarını koruyalım.
- MATRANÇ -
Ara
Günlerce bekledim.
Yukarıda bahsedilen linkler verilmeyince TSF belgelerini alttan başlayarak üste kadar bir tarayayım dedim.

Görev Tanımları klasöründe karşıma ilginç belgeler çıktı.
Örneğin; Depo Görevlisi Görev Tanımı, İçecek Görevlisi Görev Tanımı.
Vay be ! dedim. Depo görevlisine, içecek görevlisine varana kadar görev tanımları oluşturulmuş ve belgelenmiş. Helal olsun !

İncelememi yukarıya doğru biraz daha artırdım.
Kurullar klasörünün alt başlığı olan Antrenörler klasörünü açtım. İçi boş çıktı. Moralim biraz bozuldu. Ama açtığım sayfadaki “Henüz bu kategoride dosya yok !” bildirimiyle biraz ümitlendim. Bildirim cümlesinin sonuna ! işaretini koymalarını ise biraz endişeyle karşıladım.

Neyse. Prosedürler ve Talimatlar klasörlerine geldim. Buralarda araştırma yaparken karşıma Ulusal Sporcu Seçme Prosedürü (TSF-TK-PRS/04) çıkmasın mı ?!
Harikulade dedim. İşte buldum !
TSF-TK-PRS/04 nolu prosedürü açarak bir an önce detayları okumak istedim.
Heyhat ! İlk cümleyle beraber büyük bir hayal kırıklığı ! Gülsem mi, ağlasam mı bilemedim.

Bulamadım, bulamadım milli takıma sporcu seçme kriterlerini.
Ara
Feti bey, beklettiğim için özür dilerim. Ben de sizden bir link istemiştim. Dünya Gençler Şampiyonası ile ilgili.
Siz de gönderemediniz her halde...

Ama ben  geçmişte çok link paylaşmış olmama rağmen şimdi link nasıl paylaşılıyor burada bilmiyorum.
Linkleri facebook  sosyal paylaşım sayfamdaki yazılarda paylaştım.
Bilginize...
- MATRANÇ -
Ara
Sn. Feti,
Kast ettiğim siz değildiniz. Linklerden haberleri olup da bu kriterleri 'yok'muş gibi gösteren  bazı sabote ruhlu insanlar var da...
Ben sizi tanıyorum.
Saygılarımla.
- MATRANÇ -
Ara
İlk cümlenizden itibaren farketmiştim.
Benim için yazmadığınızı biliyorum.
Açıklamanıza gerek yoktu. Yine de teşekkürler.
Ara
Kriterler için kendimi size borçlu hissediyorum.
Google dan bulabilirsiniz. Facebook kullanıyor musunuz?

Sayfamdan yayınlamıştım.
 Selamlar.
- MATRANÇ -
Ara
[color=#365899][font=Helvetica, Arial, sans-serif]http://www.tsf.org.tr/gunc…/11174-ozel-grup-secme-kriterleri[/font][/color]
[color=#365899][font=Helvetica, Arial, sans-serif]http://tsf.org.tr/…/9097-alt-yapi-ulusal-takim-sistem-ve-kr…[/font][/color]
[color=#365899][font=Helvetica, Arial, sans-serif]http://tsf.org.tr/…/12468-ozel-grup-secme-kriterleri-ve-hak…[/font][/color]
[color=#365899][font=Helvetica, Arial, sans-serif]http://www.tsf.org.tr/…/12438-2018-milli-takim-havuz-kampla…[/font][/color]
- MATRANÇ -
Ara
Dünya Gençler Şampiyonası için link vereceğim demedim. Benden link istenildiğinde başka bir ilgilenen link vermiş ve talep karşılanmıştır. Benim tekrar link vermem gereksizdi.

Buna karşılık Ulusal Takım için seçme kriterleri linki verileceği bildirilmiş ve hala da verilmemiştir. Bu yorumumdan önce satırlar dolusu verilen linkler Ulusal Takım seçme kriterleri değil havuza oyuncu seçmek için günü birlik değiştirilebilen ve değiştirilen haberlerdir.

Ulusal Takım Seçme Kriterleri için link veriyorum diyerek satırlar dolusu TSF haberlerinin linklerinin verilmesi anlamsızdır.
Konu günübirlik değişen havuz oyuncusu seçme kriterleri değil Ulusal Takımları Seçme Kriterleridir.

Şu denilmek isteniyorsa kabul ederim : “Havuzu oluşturmak için kendimize göre kurallarımız var. O havuzdan da istediklerimizi Ulusal Takıma yine biz seçeriz.” Hay haay ! Kabul. Bu sizin seçme kriterlerinizdir. Ama Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil edecek Millî Takımları Seçme Kriterleri olamaz. Çünkü objektif değil sübjektiftir. Ölçülebilirliği, denetlenebilirliği yoktur. Yetersiz, geleceği göremeyen, proaktif olarak karar alamayan antrenörün ve onun kararlarını onaylayan TSF yönetiminin kişisel seçimleridir.

Bu arada, TSF resmi belgelerinde Ulusal Sporcu Seçme Prosedürü kavramı var. Bu prosedürün TSF-TK-PRS/04 no.lu prosedür olduğu da belirtilmiş. Ama burada küçük bir sorun var. TSF-TK-PRS/04 no.lu prosedür Ulusal Sporcu Seçme Prosedürü olmayıp çeşitli ulusal turnuvalarda ödül alacak olan sporcuları seçme prosedürüdür.
Yani, işin özeti : TSF yerel turnuvalarda dereceye girecek olan sporcu ve Millî Takım’a seçilecek olan sporcu kavramlarını birbirine karıştırmaktadır.
Ara
Bir yukarıda yazılanlar milli takıma oyuncu seçme kriterleri değil

heyhat, havuz kriterleri değişmiyor demişssiniz Aşkın hocam. Siz bu sene yaş gruplarına gitmediniz tabi.

Son turlar oynandıktan sonra TSF Başkanı eş puanlıları alıyoruz deyip havuza almıştır.Hani değişmedi diyorsunuz ya, böyle çat diye değiştirdiler.
Ara
(04-11-2018, 18:22)H Mustafa Demir Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bir yukarıda yazılanlar milli takıma oyuncu seçme kriterleri değil

heyhat, havuz kriterleri değişmiyor demişssiniz Aşkın hocam. Siz bu sene yaş gruplarına gitmediniz tabi.

Son turlar oynandıktan sonra TSF Başkanı eş puanlıları alıyoruz deyip havuza almıştır.Hani değişmedi diyorsunuz ya, böyle çat diye değiştirdiler.

Değişmiyor ne yazık ki Mustafa Kardeşim değişmiyor. Son anda eş puanlıların alınması da geçmişte yapıldı defalarca...
Bu da değişmedi.

Ancak yapılanın doğru olmadığını söylüyorum zaten.
En başından ilan edilen sonradan değişmemelidir.
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi