YİNE ÇAMUR YİNE İFTİRA II ( VİZYONDA )
BAK ŞU AŞKIN TAŞAN'A

GM İLE MOJO JOJO, BANA ÇAMUR VE İFTİRA ATIYORLAR DEDİĞİN ZAMANLARI UNUTMADIK ??

ŞİMDİ YİNE AYNI GM VE MOJO JOJO'NUN YAZILARINI KANIT OLARAK GÖSTERMEYE ÇALIŞIYORSUN ??
ONLARA NE ZAMAN HAYRANLIK DUYMAYA BAŞLADIN ??

AŞAĞIDAKİ SENİN YAZI DEĞİL Mİ YOKSA !!

YİNE ÇAMUR YİNE İFTİRA !

M.Aşkın TAŞAN
25-11-2018, 16:06

Hakkımda  Satranç ve TSF adına yaptığım tüm çalışmalarda yüzüme dost olarak bildiğim insanlar tarafından üzücü  iftiralarının yanı sıra, hakkımda yakıştırma suçların düzenlenmeye çalışılmasını ibretle izlemekteyim.

Bir zamanlar düzeyli bir şekilde tartışırken üslubunu bozarak ve hakkımda olmadık iftiralar düzen Mojo Jojo'da kendi köşesinden bu hayali düzmecelere kanıt sunamadan katkı vermeye devam etmiş. Sebebini tahmin edebiliyorum.

Bilmem ne derneklerinin temsilciliğini yapıyormuşum, hatta bundan menfaat ediniyor muşum.
TSF tarafından düzenlenen TÜRKİYE ŞAMPİYONALARINDA otel konaklamam TSF tarafından ödeniyormuş.

Zamanımızda bunun adı KUMPASTIR !
İftira bezirganlığı dır!
Yalan tellallığı dır!
İftira atan çamurunu yoğururmuş işte...
Kelin merhemi olsa önce kendine sürermiş.
İçinde olmadığı olaylar hakkında ancak ortaya konuşurlar böyle…
Beni yasa dışı terör örgütüyle ilişkilendirmeye çalıştılar iyi mi?
İyice gözleri dönmüş!

Çalıştayların organizasyonlarından bilgim ve maddi çıkarım varmış. Hani belgesi? Mert olan ortaya koyar. Koyamayan NAMERT kalır!

2015 de Ankara'da düzenlenen Çalıştay hala dillerinde dolanıp kaldı. İşin siyasi soruşturma bölümü dışında söyleyeceklerimin hepsi de gerçek ve yaşandı!

Orada değişik illerden ana sınıflarında görevli onlarca öğretmen geldi. Bilgi ve tecrübe paylaşımı yapıldı. MEB’in yıllardır yapamadığını TSF yaptı. Harika bir seminer ve buluşma idi! Bu alanında bir ilktir.
Tüm öğretmenlerin satranç adına çok güzel fikir, uygulama hedef ve kazanım açılarından son derece yararlı sunumları oldu. Ben olayın içinde ve motorik kısmındayım. Bu ülkenin meşru kuruluşlarının sponsorluğunda yapılmış bir uluslararası Çalıştaydır. Sonuç raporları vardır. Satranç adına yapılmıştır. Ne beni ne de diğer katılımcıları sponsorluk ve parasal bağlantılar ilgilendirmez!
Belirlenen takvimde de tüm taahhütler yerine getirilmiştir.Bizi işin bu yönü ilgilendirir. Sizi de çamur atma kısmı…
Orada hangi öğretmen hangi illegal faaliyette bulunmuşsa yüreği yeten bunu ortaya koyar ve ispatlar. ‘Çamur at izi kalsın’ ı oynamaz!
Mert adam işi değil bu yöntem...

Birilerinin “bilmem ne projesi ” demesi kendisini bağlar. Buna inanıyorsa da yüzüme söyleyebilecek yaştadır. Bunu ortaya koyarsanız ciddi insan olursunuz. Avni Katipoğlu’nun bu çıkışı kendisini bağlar. Yanımızda başka klavyede başka konuşanları da çok iyi biliriz.
İnsan biraz samimi olur.
Sorumdan kaçmayın!
Verilecek cevabı olanlar versin!

İspatlanamayacak iftiraları ısıtıp ısıtıp ortaya atmak, atanları kamufle etmez!
Bir GM nin TSF bütçesinden Batum’da gezdiğini de ortaya attılar. Gerçekte bambaşka bir durum ortaya çıktı. Harcırahın kaynağı FIDE çıkınca çuvalladılar tabi! Konuyu örtbes edip unutturmaya çalışıyorlar. Önce kendileri inanmıştı oysa.
Hayret ilk defa da kendileri unutmaya çalışıyorlar. Ne ilacı kullanıyorlarsa fayda etmediği ortada...

Dikkatle bakın, iddialar hakkında belgeler de yok!
Kendi blogunda yerden yere vurduğu ANY bile belgesiz atmıyor kafadan. Onun kadar da olamadılar!

Hukukçu ispatlar! Çok net! Bu iddiaları ortaya atanların hukukçu olduğu söyleniyor. Üstelik de buna inanıyorlar iyi mi?
Siz inanıyor musunuz buna?
Ben inanmıyorum!

İlgili cevabımı hem sosyal medyada verdim hem de burada cevap şeklinde yazdım.
Ama blogunda yayınla-ya-madı bu iftira sahipleri...

Belge istedim sunamadılar. Hatta belgeli cevabımı denetimlerinde bekletiyorlar, yayınlayamıyorlar.
Hem Mojo Jojo hem de ANY...

Şöyle ki,
O Çalıştay bizim Anadolu’dan gelen öğretmenler ile birlikte yaptığımız onurlu bir çalışmadır. İnsanların orada emekleri ve bilgi birikimlerinin paylaşımları vardır. ‘SADECE BU AMAÇLA’ oraya gelmişlerdir. İçinde olmadığınız çalışmalar hakkında insanları ‘BİR ŞEYLERLE İLİŞKİLENDİREREK’ lekelemeye çalışmanızı doğru bulmuyorum. Eski başkanın taktiklerindendir. Bu yüzden de onunla ortak çıkar ilişkisi içinde olduğunuzu düşünmeye başladım. İşin ne organizasyonu ne de bilmem ne bağlantıları bizleri ilgilendirmiyor. Bu yazımı belki de bu sebeple yayınlamak işinize gelmedi. Çamur ellerinde kaldı ve güneşi sıvamaya çalışıyorlar hala...
Bu bile benim haklılığımı gösteriyor.
Ne diyebilirim ki başka?

Selam ve saygılarımla.
- MATRANÇ -
Ara
NOT :

BENİ YANLIŞ YERDE ARIYORSUN. O DERNEKLE BİR İLGİM YOK VE ÜYESİ DEĞİLİM.
ÇOK UZAKLARDA ARAMA. BELKİDE BİR TELEFON KADAR YAKININDAYIM !!
Ara
Not: Ben bu forumda kişilerin fikirleriyle tartışırım, bedenleriyle değil. Onun için seni doğru yerde, 'o dernek zihniyetinle' sobeledim.
Bedenin de fikrin de sana ait. Benim seni bu anlamda bulmama gerek yok ve boşuna telefon bekleme!
- MATRANÇ -
Ara
Mojo Jojo ve GM Suat ATALIK bu ülkede belli bir şahsiyeti temsil ederler. İster kendi isimleriyle isterse de senin gibi rumuzla yazarlar. Kendi tercihleridir. Ben ona karışamam!
Ama sonuna kadar da eleştiririm. Doğru ve kanıtlarıyla ortada duran hiç bir suçlamayı savunmadım. Varsa bunun aksini ortaya koymalısın.
Yukarıdaki yazıya gelince, elbette benim yazım ve fikirlerimdir, neden inkar edeyim?
Ancak ayıramadığın şey şudur: Doğru fikirlere her zaman şapka çıkarırım. Eleştirdiğim insanların yazılarına yaptığım eleştiri kadar yeri ve zamanı gelince takdir ve destek yazılarımı da yazarım. Açıktan da özel mesajla da...
Bunu muhataplarından da öğrenebilirsin, bu forumdan da...
Bunu kanıtlarıyla sana açıklardım. Ancak bunu hak etmediğini düşünüyorum. Artık bu sayfalarda nasıl ki benim geçmiş yazılarımı taramaya başlamışsan, söylediğim nitelikteki yazılarımı da bulabilirsin. Bu yeteneğe sahip olduğun belli.
Ben söylediklerimin yanlışlığı ortaya çıkarsa önce itham ettiğim kişiden ve mutlaka toplumdan da özür yazımı da yazarım. Ama başkaları gibi birisini yanlışlıkla gammazladığımı sanıp da skandal ortaya çıktığında da pılımı pırtımı toplayıp ortalardan sıvışmam. Beni kendinle ya da başka bir arkadaşınla karıştırma!
Yazıların gammazlama kokuyor. Ama kokusu da üstünde sinmiş duruyor. Benim bu topluma veremeyeceğim hiç bir hesabım yoktur.
- MATRANÇ -
Ara
Ha,
Bir de Mojo Jojo tüm yazılarını M.Aşkın TAŞAN'A karşı yazmadı. Yeri geldi bana en ağır eleştirilerde de bulundu. Kabul!
Ama bu onun tarzı ve altında başka bir gerekçe yatmaktaydı. Benim kabul edebileceğim bir gerekçe!

Ama senin bu forumda olma sebebin Mojo'yla asla kıyaslanamayacak kadar değersiz...

Sen bir kişiyi hedef aldın!
Bunu da topluma açık bir zeminde yapmayı seçtin.
Belli bir kin gereği fikirsizce, kanıtsız ve temelsizce saldırıp durursun.

Yel değirmenlerini hatırla!
Kendi eserini...
Seni bekliyorlar.
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi