ANTALYA OKULLAR ARASI TAKIM SATRANÇ TURNUVASI YÖNERGESİ
2008 YILI ANTALYA OKULLAR ARASI TAKIM SATRANÇ TURNUVASI YÖNERGESİ

İLİ ANTALYA İLÇESİ MERKEZ
YARIŞMA ADI OKULLAR ARASI TAKIM SATRANÇ TURNUVASI
BAŞLAMA-BİTİŞ TARİHİ 08.03.2008 - 09.03.2008 YERİ Ramazan Savaş İlköğretim Okulu
SON BAŞVURU TARİHİ 06.03.2008 Saat: 18:00 SİSTEM Katılıma göre 5-7 Tur İsviçre veya Berger döner Sistem
DÜŞÜNME SÜRESİ 60dk + 30 sn hamle başına eklemeli tempo
ORGANİZASYON G.S. İl Müdürlüğü, Satranç İl Temsilciliği
ÖDÜLLER Her kategorinin İlk üç Takımına Kupa ve sporcularına Başarı Belgesi verilecektir.

1.KATEGORİLER:
1.İlk Öğretim ve Dengi Okullar Arası Takım Satranç Turnuvası, 2.Lise ve Dengi Okullar Arası Takım Satranç Turnuvası,
2.KATILIM:
a) Lise ve dengi okul takımları 4 (dört) sporcudan oluşur. 4. masada bayan sporcu zorunludur. İlköğretim ve Dengi Okul takımları 6 (altı) sporcudan oluşur. 5. ve 6. masa oyuncuları İlköğretim birinci kademe sporcularından oluşturulacaktır. 4.ve 6. masada bayan sporcu zorunludur.
b) Takımlar Ana Listelerinde, Liseler en az 4 en fazla 8, İlköğretim en az 6 en fazla 12 sporcu bildirebilirler. Ana Listeler okul müdürlüğünce onaylanıp aşağıda belirtilen yer-gün-tarih ve saatte yapılacak Teknik Toplantıda turnuva başhakemliğine ilecektir. Ayrıca Ana Listelerin internet üzerinden [email protected] adresine iletilmesi zorunludur. Aşağıdaki örnek formu excel formatında internet ortamından gönderilecektir.
c) Takımlar verdikleri Ana Listenin dışında oyuncu oynatamazlar. Listelerde sporcular ELO-UKD sırasına göre sıralanmalıdır (En kuvvetliden en zayıfa doğru) Analiste hazırlanırken İlköğretim Okullarında sporcuların karşılarına 1.kademe veya 2. kademe olduğu yazılacaktır. Okul Müdürlüğünce onaylanacaktır. Ana Liste bildirimindeki sporcuların sırası turnuva bitimine kadar değiştirilemez. Maça çıkış listelerinde ana listedeki sıralama ölçü alınacaktır.
d) Okullar turnuvaya bir takımla katılabilirler. Bir takım Liselerde en az üç, İlköğretimlerde en az 5 oyuncu ile maça çıkabilir Sporcular turnuvaya Türkiye Satranç Federasyonunun lisanslarıyla katılacaklardır. Lisansı olmayan sporcular velileri veya öğretmenleriyle kendilerine en yakın Türkiye İş Bankası şubesine müracaat ederek, Lisanslarını çıkarmış olmalıdırlar. Lisansı olup vizesi olmayan sporcular vizelerini turnuva öncesinde yaptırmış olmaları gerekmektedir. yeni lisans çıkartılırken veya vize yaptırılırken Türkiye İş Bankası 4200-5930838 no lu hesaba yatırdığınız 5 YTL nin dekontunu turnuva alanında görevli hakemlere gösterilmek üzere yanınızda getirilecektir.
3.BAŞVURULAR:
Turnuvaya başvurular Türkiye Satranç Federasyonu Antalya il Temsilciliği irtibat (Adres: Antalya Satranç Eğitim Merkezi Derneği Bahçelievler Teoman Paşa Caddesi 179.sokak Kapalı Sabit Halk Pazarı İçi No:9/13-Antalya) bürosuna aşağıda ekte belirtilen onaylı başvuru formu ile elden yapılacaktır. Ayrıca EXCEL formatında internet üzerinden [email protected] adresine iletilecektir. Eksik doldurulmuş başvuru formu kabul edilmeyecektir. Başvuru formunda yazılı sporcu listesi değiştirilemez. Son başvuru tarihi: 06 Mart 2008 saat 18.00' e kadardır. Bu tarih ve saate aynı adreste TEKNİK TOPLANTI yapılacaktır. Başvuruyu zamanında yapmayan takımlar turnuvaya alınmayacaktır. Takımlar 08 Mart 2008 saat: 09.00'da turnuva salonunda son yoklama için hazır olmaları gereklidir. Takım kaptanı-idareci veya takım yoklamada bulunmadıkları takdirde eşlendirmeye alınmaz.
4. TEKNİK BÖLÜM:
1. Turnuvada FIDE Satranç Kuralları, FIDE Turnuva Kuralları, TSF Yarışma Kuralları geçerlidir.
2. Turnuva sistemi katılım sayısına göre Berger veya İsviçre Sistemi yapılacaktır. Zaman temposu 60 dk + 30 sn eklemeli yapılacaktır.
3. Eşlendirmelerde ve son derecelendirmede Bilgisayar kullanılacak olup, eşitlik bozma yöntemleri aşağıdaki sıra ile uygulanacaktır. (Maç Puanı, Masa Puanları, Sonneborg- Berger ) Takım puanlarında; galibiyet 2 puan, beraberlikler 1 puan yenilgi 0 puandır.
4. Turnuvaya bir saat içinde gelmeyen takım veya sporcu hükmen yenik sayılır. Hükmen yenilgi alan takım tur bitmeden önce turnuvaya devam edeceğini bildirmediği takdirde eşlendirmeye alınmaz. Herhangi bir şekilde iki hükmen yenilgi alan takım turnuvadan çıkarılır. Takımlar bir kişi eksik olarak maça çıkabilirler. Birden fazla eksik sporcusu olan takım maça başlayamaz. Bir saat içinde eksik masaları tamamlanmadığı takdirde hükmen yenik sayılır.
5. Oyunları biten sporcular turnuva salonunu terk eder. Turnuva salonunda analiz yapılamaz.
6. Turlar süresince sporcuların hakemler dışındaki kişilerle konuşması yasaktır.
7. Turnuvaya gelen yetişkinler arasından hakem, öğretici monitör, eğitmen kimliğine sahip yönetici veya veliler arasından satranç oyunu ve kuralları bilgi birikimine sahip, etik kimliği bilinen ve kabul gören kişiler arasından İtiraz Kurulu oluşturulacaktır. İtiraz kurulları, Satranç Yarışmaları İtiraz Kurulları Yönergesi uyarınca görev yaparlar. İtiraz güvence bedeli 75,- YTL dır. İtiraz kurulu 3 asil 2 yedek üyeden açık oylama ile seçilecektir. İtirazlar yazılı olarak başhakemliğe yapılacaktır. İtiraz bedeli yatırılmadan yapılacak itirazlar kabul edilmez. İtirazın haklı bulunması halinde yatırılan para iade edilir.
8. Turnuva sonuçları UKD hesaplamalarına dahil edilecektir.
9. Tüzükte belirtilmeyen konularda karar Başhakemliğe aittir.
10. Turnuvaya katılan sporcular tüzüğü kabul etmiş sayılır.
Bilgi: 0 505 874 78 64 – 0 532 230 93 50 Mustafa ŞAHİN
Satranç İl Temsilcisi

TURNUVA PROGRAMI:

AÇIKLAMA TARİH SAAT
Teknik Toplantı 06.03.2008 18.00
1.Tur Takımlar eşlendirme duyurusu 08.03.2008 08.30-09.00
1.Tur Maça çıkış Listelerinin teslimi 08.03.2008 09.00-09.30
1.Tur maça çıkış listelerini duyurusu 08.03.2008 09.45
1.Turun başlaması 08.03.2008 10.00

2008 YILI OKULLAR ARASI TAKIM SATRANÇ TURNUVASI BAŞVURU FORMU

OKUL ADI:
KATEGORİSİ:

SIRA SOYADI ADI T.C NUMARASI DOĞUM tarihi Kaptan Bayan ELO UKD
İlköğretim 1.Kademe İlköğretim 2.Kademe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

TELEFON – E-POSTA:
ADRES:
TAKIM SORUMLUSU (Adı Soyadı İmza)

Açıklamalar:
• Tüm bilgileri girerken büyük harf kullanınız.
• Takım kaptanı, bayan sporcuyu ve sporcunun Okul kademesini X ile belirleyiniz.
• Form Okul yöneticileri tarafından eksiksiz doldurulduktan sonra:
• Onaylı liste 06.03.2008 de saat 18.00 de Antalya Satranç Eğitim Merkezi Derneğinde yapılacak Teknik Toplantıya Kaptan veya İdareci tarafından elden getirilecektir.
• Onaylı liste elektronik ortamda [email protected] adresine gönderilecektir.
Ara
takımlar dışında . genel sıralamada ilk 3 e girenlere de başarı belgesi verilmesini öneriyorum . yada masa derecelerine .
ben ce böyle daha çok talep ve ilgi olur.

ayrıca bir sorum daha olucaktı . benim oklum ANTALYA ANADOLU TEKNİK LİSESİ, ANADOLU MESLEK LİSESİ, TEKNİK LİSE VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ. die geçio. yani bir oklun un için de aslında ayrı ayrı 3 okul var. şimdi bizim okul 2 veya 3 ayrı takımla katıla bilirmi.mesela 1. takım ANTALYA ANADOLU TEKNİK LİSESİ 2. takım ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ gibi . .... ?
Ara
Sevgili Yusuf

Bugün (6 MArt 2008 saat: 18.00) ASEM de teknik toplantı yapılacak. Önerilerini orada iletebilirsin.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi