TSF FORUM KAPATILDI
Bugün, TSF FORUM'a girmek isteyenler şu mesajla karşılaştı.

Alıntı:29.11.2008 Tarihli Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu'nun 2 Nolu kararı gereği Forum alanı hizmete kapatılmıştır.

TÜRKİYE SATRANÇ FEDERASYONU
● T a ş l a r ı · y e r i n d e n · o y n a t m a · z a m a n ı  !
Sırada TSF var şimdi!...
Hayırlara vesile olmasını temenni ederim.
Forumların habersiz ve aniden kapatıldığı ay diye almanakta yerini bulacaktır.
Hikmetten sual sorulmaz, ancak misal alsaydık iyi olacaktı.
Uçakta bavullar kalmıştır. Şöyle yapılabilir miydi acizane , forum kilitlendi 1 hafta içinde herkes bavullarını alsın. Bavullar emanete alınmıştır. Almaya gelmeyenlerin bavulları adreslerine iade edilecektir türünden bir yaklaşım beklerdim.

TSF yönetiminin çok çalışacağına dair yaklaşım yapılabilir ki ben bunu savunanlar safındayım. Forumu okumaktan iş yapamaz hale gelme durumları belirmeye başlamıştır. Biz çalışacağız sizde çalışın diye de yorumlanabilir.

Bizim ev ahalisinin forum kapatılması hakkındaki yorumunu buraya yazmayayım. Ama sevinçliler. Ben de alınacak hikmeti kendi çapımda almış bulunmaktayım...

sevgi ve saygılar..

Not: eğer ki benim kapatılmada bir kusurum vardı ise af ola diyorum...
Ara
Dost

Ben berceste mısraı buldum
Hey ömrümce söylerim
Gözden, gezden, arpacıktan olsun
Hey ömrümce söylerim!
Bizsiz Ilgaz'ın çam ormanları güzel değildir.
Hayda günlerim hayda
Sırtını düşmana verdikçe
Murat dağları güzel değildir,
Dost dost ille kavga!
Biz olmasak gökyüzü, biz olmasak üzüm,
Biz olmasak üzüm göz, kömür göz, ela göz;
Biz olmasak göz ile kaş, öpücük, nar içi dudak;
Biz olmasak ray, dönen tekerlek, yıkanan buğday,
Ayın onbeşi;
Biz olmasak Taşova'nın tütünü, Kütahya'nın çinisi,
Yani bizsiz
Anne dizi, kardeş dizi, yar dizi
Güzel değildir.
Gel günlerim gel de dol
Gel Aydınlım İzmirlim,
Gel aslanım Mamak'tan
Erzincan'dan Kemah'tan
Düşmanlar selam ister
Gözden, gezden, arpacıktan!
Adana'nın pamuğu dokumada;
Diyarbakır, Afyon, Kütahya fabrikada
Ümit işkencede mahzun
Tenim, ayaklarım uryan
Ekmek işkencede mahzun
Ve Divrik'in demiri arabada
İşçi-köylü ve işçi birarada
Söyle türküler yadigarı kardeş
Söyle ağrılar yadigarı kardeş
Neden alınterleri
Nimetler, haklar haram oldu sana
Gel gunlerim gel de dol
Gel Aydınlım İzmirlim
Gel aslanım Mamak'tan
Erzincan'dan, Kemah'tan
Düşmanlar selam ister
Gözden, gezden, arpacıktan
Sana selam olsun
Hürriyetlerin meçhul olduğu dünya
Canım Türkiye,
Memleketimiz!
Calısşn halklarıyla ümmi
Calışan halklarıyla garip,
Irgadı, esnafı, madencisi, iptidai aletleri
Kadınları, erkekleri, hapishaneleri;
Başı boş suları, dumanlı vadileri, yoz topraklarıyla,
İşşizleri, realist şairleri, mücahitleri,
Sokak şarkısı, keten helvası,
Akşam Haberleri satanlarıyla memleketim
Sana selam olsun
Sürgünler, mahkumlar, hastalar
Alacağın olsun
Seni İstanbul seni
Seni Bursa, Çankırı, Malatya,
Sizlere selam olsun üniversiteler!
Öğretmenleri alınmış kürsüler,
Öğretmenler
Sizlere selam olsun
Hürriyeti yazan eller, dizen eller
Sizlere selam olsun makineler
Entertipler, rotatifler, bobinler
Bu gülünç, aşağılık,
Namussuz şeyler dışında,
Sana selam olsun
Zincirin zulmün kar etmediği,
Kırbacın kar etmediği
Büyük tahammül!
Gel günlerim gel de dol!
Gel Aydınlım, İzmirlim,
Gel aslanım Mamak'tan
Erzincan'dan, Kemah'tan
Düşmanlar selam ister
Gözden, gezden, arpacıktan

(Enver Gökçe)

Yani bizsiz;
Tsf Forum güzel değildir
Yokluğumuza dayanamamıştır
Verem olmuş ölmüştür Zahir...
"Alıntı:
29.11.2008 Tarihli Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu'nun 2 Nolu kararı gereği Forum alanı hizmete kapatılmıştır.

TÜRKİYE SATRANÇ FEDERASYONU "

Bu kararların tamamı kamuoyuna açıklanmalıdır. Gerekçeleri ile birlikte.
Açıklanmış mıdır?
Nerede?
Buraya da aktarırsanız iyi olur...
TSF FORUM öldü diye üzülmeyin ben size yenisini alırım.

Bakın işte yeni tsf forum burda: http://www.sosyalforum.org/
Yayın hayatını bitiren ama gönüllerde hoş bir seda yapan Hatırla Sevgili den fragmanlar da görebiliriz.

bundan 40 yıl öncesi...
Sıkıyönetim.
Evden adam toplamalar.
adaya cümbür cemaat zorlamaylan zorunlu tatile göndermeler.
adada traji komedik eksantrik konuşmalar.
suçsuzların masustan salıverilmesi.
kalanların karanlıkta birbirlerini arama biçimleri.
kalem kırılması.
darağaçlar.

darağıcında kibrit çöpüylen verilen küçücük not kağıdına sığdırılan destansı cümleler.

ben çok film seyretmişim.
etkisinde fazlasıylan kalmışım.
artıkın film milm seyretmicem.
Ara
HuseyinAktas Nickli Kullanıcıdan Alıntı:TSF FORUM öldü diye üzülmeyin ben size yenisini alırım.

Bakın işte yeni tsf forum burda: http://www.sosyalforum.org/

Ben her TeSeFe ye TSF demem, TeSeFe benim olmadıkça.
Ara
TSF forumu kapatılması yerine kapalı zarf usülü ihale yoluyla özelleştirilse kasamıza epey para girerdi.
Kim alır demeyin. mesela ben..
Bu açıdan baktığımız da demek amaçlanan para olayı değilmiş. Başka sebepler aranmalı diye düşünüyorum.
Ara
Değerli Dostlarım,
TSF Olimpiyat kazanıyor ama doğru dürüst kimse tebrik etmiyor, keza milli takım için de aynı şeyleri söylemek mümkün. ANY şunu anladı ki bu saçma sistem içindeki seçimi istediği kadar kazansın ve o koltuğa geçici de olsa otursun onu artık bu camia kabullenmiyor ve sevmiyor.
Avrupa da neden demokrasi ve hukuk diğer ülkelere oranla daha düzgün çalışıyor ? Çünkü temelinde eleştiriyi hoş görme ve anlama kabiliyeti yatıyor. Bu da Avrupalıyı medeni ülkeler topluluğu olarak görülmesini sağlıyor. MÖ 2000 yıllarında Thales bu kadar tanrımız var ama fırtınalar neden bitmiyor, bunu artık tartışmalıyız diyerek Felsefe'yi başlattı. Daha sonra Platon mektebi kuruldu. Phtogoras, herkes Homeros'tan bahsediyor ben bu bilgileri yazılı hale getirip satayım diyerek, dünyada ilk kitabı satmaya başladı. Bu sefer " ya ben bu Homeros'un bu hikayesini başka türlü işitmiştim" sorgulamaları başladı. Eleştirinin başlaması ile demokrasi dediğimiz kavramlara ulaşıldı.
Talancı, karalamacı ve sorgusuz cezalandırma sistemleri ile yaşamlarını sürdüren uluslar ya tarih sahnesinden çekildi ya da sürünerek varlıklarını sürdürebilme çabası içindeler.
ANY bu sefer ceza biletini kendisine ve TSF'ye kesti. İletişim bağlarını büyük ölçüde ortadan kaldırdı. Bu yönetim ANY nedeniyle her an olağanüstü Genel Kurul'a gitme mecburiyetinde kalabilir. Bekleyin ve görün!!
Sevgi ve saygılarımla
H. Sertaç Dalkıran
hsdalkiran
Bundan böyle İzmir forumuna takılacağım.

Bornova da ..
adı:
Bornova forum...
zaten sık sık ordaydım.
Abone olucam. Adminini moderatörünü arıyorum.
Ara
hsdalkiran Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Değerli Dostlarım,
TSF Olimpiyat kazanıyor ama doğru dürüst kimse tebrik etmiyor, keza milli takım için de aynı şeyleri söylemek mümkün. ANY şunu anladı ki bu saçma sistem içindeki seçimi istediği kadar kazansın ve o koltuğa geçici de olsa otursun onu artık bu camia kabullenmiyor ve sevmiyor.
Avrupa da neden demokrasi ve hukuk diğer ülkelere oranla daha düzgün çalışıyor ? Çünkü temelinde eleştiriyi hoş görme ve anlama kabiliyeti yatıyor. Bu da Avrupalıyı medeni ülkeler topluluğu olarak görülmesini sağlıyor. MÖ 2000 yıllarında Thales bu kadar tanrımız var ama fırtınalar neden bitmiyor, bunu artık tartışmalıyız diyerek Felsefe'yi başlattı. Daha sonra Platon mektebi kuruldu. Phtogoras, herkes Homeros'tan bahsediyor ben bu bilgileri yazılı hale getirip satayım diyerek, dünyada ilk kitabı satmaya başladı. Bu sefer " ya ben bu Homeros'un bu hikayesini başka türlü işitmiştim" sorgulamaları başladı. Eleştirinin başlaması ile demokrasi dediğimiz kavramlara ulaşıldı.
Talancı, karalamacı ve sorgusuz cezalandırma sistemleri ile yaşamlarını sürdüren uluslar ya tarih sahnesinden çekildi ya da sürünerek varlıllarını sürdürebilme çabası içindeler.
ANY bu sefer ceza biletini kendisine ve TSF'ye kesti. İletişim bağlarını büyük ölçüde ortadan kaldırdı. Bu yönetim ANY nedeniyle her an olağanüstü Genel Kurul'a gitme mecburiyetinde kalabilir. Bekleyin ve görün!!
Sevgi ve saygılarımla
H. Sertaç Dalkıran

Sayın Dalkıran,
sanırsam cenk devam ediyor dediniz. iyi saf tutunuz safları gözden geçirin de mi demek istediniz sanırsam.
Biz dedem korkut (ki o Akhisarlı beyazsaçlı Mesut Efe, nam-ı diğer Gülen Adam) kızanları Cenk Yeri'nde(*) piknik yapmaktayız.

(*)Cenk Yeri: İzmir- İstanbul yolunda çok hızlı geçerken kazaların sıkça olduğu kavşaktan Bakır kasabasına doğru yönleniyorsunuz. Az ilerde Cenk Yeri sizi karşılayacaktır:

http://www.cenkyeri.bel.tr/index.php?ind...gle&ide=80

unutmayın,
Giderken solda gelirken sağda..
yönünüze göre konum değişebilir.
Ara
abdullaharik Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Bugün, TSF FORUM'a girmek isteyenler şu mesajla karşılaştı.

Alıntı:29.11.2008 Tarihli Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu'nun 2 Nolu kararı gereği Forum alanı hizmete kapatılmıştır.

TÜRKİYE SATRANÇ FEDERASYONU

Bu konu başlığına yazacağım son yorum.

Bu karar oy birliği ile mi alınmıştır, oy çokluğu ile mi?
Aleyhte oy veren kişi yada kişileri Türk satranç tarihi öğrenecek midir, öğrenecekse ne zaman öğrenecektir?
Ara
"unutmayın,
Giderken solda gelirken sağda..
yönünüze göre konum değişebilir." (Tuncay Şen)

Soldan cenge girenler dönünce gidenlere göre sağdan gelirler.
Sodan ya da sağdan çok önemli değil, önemli olan cenk sahasında olmaktır.Çünkü ne demiş Nazım:
"Döğüşebilmek hürriyetidir
En mühimi hürriyetlerin
...
Çürüyen diş
dökülen et
ve ebetteki sevgilim elbet
dolaşacaktır bu memlekette
en en şanlı elibisesiyle
işci tulumuyla hürriyet"

Bir de önemli olan; halkın, çocukların, yetimlerin safında cenge katılmaktır.

Aşağıda Google'dan alınan bir yazıyı aktarıyorum:
"Sanatsız kalan bir toplumun hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

Bir insan topluluğunu millet yapan en önemli nitelik, bireyler arasındaki dil, din, tarih, amaç ve kültür bırliğidir. İnsanlar bunları paylaştıkları ölçüde kendilerini içinde yaşadıkları toplumun bir parçası olarak görürler. İnsanları birbirlerine hem gönülden, hem zihinden bağlarlar. İşte ait olma duygusu dediğimiz şey böyle oluşur. Ortak kültür sayesinde bu duygu gelişir, güçlenir. Ortak kültür, bir milletin örf ve adetleri, destanları, sözlü ve yazılı edebiyatı ile sanatçının toplamı olarak ortaya çıkar. Kanımca Atatürk'ün söylediği cümle içindeki "sanat" sözcüğü, genel anlamda kullanılmıştır. Yani büyük olasılıkla kültür kavramı kastedilmektedir. Ama yine de, özellikle sanat boyutunu ele alacak olursak bir ulusun varlığını sürdürmek için ihtiyaç duyduğu en önemli besinin sanat olduğunu söyleyebiliriz.

Sanat, insanları yaratıcılığa ve üretkenliğe teşvik eder. Ortaya çıkan sanat yapıtları bir yandan o ulusun yaratıcılığını temsil ederken; bir yandan da ulusal gurur vesilesi olurlar. Ayrıca sanat, toplumsal olayları yorumlamak için farklı bir bakış açısı sunmaktadır. Bu açı çok daha toleranslı ve özgürlükçüdür. Sanat katı kurallar tanımadığı için değişime ve gelişime hep açık olmuştur. Dolayısıyla milletlerin tarih içinde geçirdikleri evrim, büyük ölçüde sanat sayesinde olmuştur. 16. yy'da yaşanan Rönesansın etkilerinin günümüze kadar uzandığını söylemeye gerek var mı?

İşte büyük Atatürk'ün sözlerinden çıkan anlam budur. Milletler sanatla, kültürle, edebiyatla beslenemezlerse yaşayamazlar. Kuruyup yok olurlar. Yani, çağlara ayak uydurmanın ve kendini geliştirmenin yolu önce sanattan geçer. Birlikte üretip, birlik içinde paylaşılan bir kültür o toplumun yaşam garantisidir.

Bu harç olmazsa gerçekten o milletin hayat damarlarından biri, belki de en önemlisi kopmuş demektir.

Sinan Aksoy
.................
.................

Yani Türkiye Satranç Federasyonunun "hayat damarlarından biri kopmuştur" bence... Satrancı "bilim, sanat ve spor olarak tanımlarken, tsf forumun Türk Satrancı için bilim ve sanat dallarını geliştirmekte olan ve bunun doğum sancıları çekilirken, sancılara dayanamayan anası tarafından boğulan bir çocuğa benzetirsek, bu çok yanlış olmayacaktır.

Yoksa bu gürbüz çocuğa kıymak hep bir "cinayet" olarak anılacaktır.
Bu çocuğun doğumuna elinde süt kovaları, hediyelik giysilerle kapıda bekleyen sevenleri ayrı bir "cinayet" kurbanıdır...

Daha önceleri çocuğun bir tarafı eksik olmasın diye her aşerişinde, gerekli yiyecekleri taşıyıp da, doğuma yakın zamanda evden kovulanlar da zaten ölmüşlerdi. Ama onlar bir yerlerde yeniden doğmanın yolunu bulacaklardır. Pablo Neruda'nın dediği gibi:

Halkım ben, parmakla sayılmayan
Sesimde pırıl pırıl bir güç var
Karanlıkta boy atmaya
Sessizliği aşmaya yarayan

Ölü, yiğit, gölge ve buz, ne varsa
Tohuma dururlar yeniden
Ve halk, toprağa gömülü
Tohuma durur bir yerde
Buğday nasıl filizini sürer de
Çıkarsa toprağın üstüne
Güzelim kızıl elleriyle
Sessizliği burgu gibi deler de

Biz halkız, yeniden doğarız ölümlerde.
.................
.................

Saygılarımla...
Ara
Yukardaki yazıyı aynen imzalıyorum!...
Bu sabah evden çıkmak üzere iken bir arkadaşım kapıyı çaldı.

Oturmaya zamanım yoksa da buyur ettim.

Abisinin yanında garsonluk yapıyordu.

İşten çıkmış.

"Çocuk gibi bağırıyor birader" diye yakındı...

Arkadaşım benden bir kaç yaş daha büyüktü.
50 yaşında filan olmalı... İki yetişkin çocuğu var...
Abisi bağırdığı için işten çıkmış...

Küçükler büyüyor da, büyükler büyümüyor bizim ülkede...

Büyüyemeyen büyüklere önerim, eğer büyümeye devam etmek istiyorlarsa, büyüklüklerini küçüklerle paylaşmalarıdır. Büyüdükten sonra büyümenin tek yolu budur!...

Tsf forumdaki paylaşımdan korkanlar ve yalnızca kendi sesini duymak isteyenler, başka ses duyamayacaklardır. Küçülerek yok olmaya devam edeceklerdir...
TSF nin Kapatılma ile İlgili Açıklaması:

Alıntı:TSF Forum Kapatıldı
Pazartesi, 01 Aralık 2008 10:20
1 Nisan 2001'den beri yayında olan TSF Forum, velilerden gelen yazılanlara ilişkin şikayetler, kurumsal olarak görülen zararlar, sponsorlara yönelik yanlış anlamlar içeren ifadeler, kişilik haklarına saldırı ve hakaret içeren mesajlar, satranca hiçbir faydası olmayan kişisel mesajlar nedeni ile TSF Forum alanı Federasyon Yönetim Kurulu kararıyla kapatılmıştır.
Kaynak: http://www.tsf.org.tr/component/content/...-kapatildi-
● T a ş l a r ı · y e r i n d e n · o y n a t m a · z a m a n ı  !
Denize Kalbur Gitti- Nevin Yörük
Gelin Ağlatan Havası- Nevin Yörük
Üç Kemerin Dibeği- Saffet Tangü
Üç Kemerin Dibeği- Serpil Kaya

Yukardaki türküler, Tuncay Şen'in verdiği; http://www.cenkyeri.bel.tr/index.php?ind...gle&ide=80 linkinde, TÜRKÜLERİMİZ başlığı altında yer alıyor.

Herkesin dinlemesini öneririm. "Denize Kalbur Gitti-Fikret BELKİLER" Tükünün orjinal kaydı herhalde. Çok hoş... Mutlak dinleyin: http://www.cenkyeri.bel.tr/mkportal/turkuler/1.html

Denize kalbur gitti
Dibine daldı gitti
Al bayraklı trenler
Yarimi aldı gitti

Denizde kalbur yüzer
Annem kendini üzer
Üzme annem kendini
Damadın benden güzel

Denize serdin postu
Şu gelen kimin dostu
Gören maşallah desin
Kimin var böyle dostu

(Türkünün “nina na nay nay naynom” sözlerinden oluşan bir nakaratı var ki tadından yazamadım…)

Ya bu nasıl "cenk" yeri?...

Bağlamamı almaz mıyım
Cenk yerine varmaz mıyım
Bu türküleri çalmaz mıyım
İki kadeh atmaz mıyın gari

Tuncay
Bu türküler benim için tüm mesajlarına bedel oldu.
Şu tsf forumu açıp açıp kapatsınlar gari, ardından böyle yerler dökülüp gelecekse…
drtuncaysen Nickli Kullanıcıdan Alıntı:TSF forumu kapatılması yerine kapalı zarf usülü ihale yoluyla özelleştirilse kasamıza epey para girerdi.
Kim alır demeyin. mesela ben..
Bu açıdan baktığımız da demek amaçlanan para olayı değilmiş. Başka sebepler aranmalı diye düşünüyorum.

Senin etin budun belli değil mi?
Sürekli etimiz budumuz bellidir yazmıyor musun Tuncay Ağabey?

Not:Forumun kapatılması ile ilgili yazımı göndereceğim, acelesi yok, şu sıralar moda olan bir laf var: "hele bir gerekçeli kararı görelim"
Kendimi hukukçu gibi hissettim.

Selamlar..
Ara
Gerekçeli kararı çok beklersin İbrahim. Kısa karardan çıkaracaksın "kıssanı" ve alacaksın "hıssanı"...

Kısa kararı Abdullah Arkadaş Yukarda yayınladı: "Pazartesi, 01 Aralık 2008 10:20
1 Nisan 2001'den beri yayında olan TSF Forum, velilerden gelen yazılanlara ilişkin şikayetler, kurumsal olarak görülen zararlar, sponsorlara yönelik yanlış anlamlar içeren ifadeler, kişilik haklarına saldırı ve hakaret içeren mesajlar, satranca hiçbir faydası olmayan kişisel mesajlar nedeni ile TSF Forum alanı Federasyon Yönetim Kurulu kararıyla kapatılmıştır."

"Yaptıklarımız yapacaklarımızın garantisidir"

Ben bu sözleri nerden anımsıyorum acaba?!... Böyle miydi yoksa "kap(at)tıklarımız kap(at)acaklarımızın garantisidir" şeklinde miydi? Anımsayan var mı başka? Doğrusunu buraya yazıversin...

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi