GM Suat ATALIK
Merhaba

Ben bu jesti hiç anlayamadım. Türkiye Birinciliği prosedürlerine göre Büyük Usta ünvanına sahip oyuncularımızın final yarışmasına direkt olarak katılma hakkı var. Aslında TSF sitesinde yer alan davetli sporcu kavramı anlamsız. Bu sporcuların hepsi hakkı olan sporcular. Türkiye Şampiyonası, gelecekte, yönetimin keyfi bir biçimde seçeceği oyuncular tarafından oynanacaksa, davetli sporcu tanımı kullanılsın aksi takdirde 'bakın güç benim elimde' demek dışında bir anlam ifade etmiyor.

Ülkenin tek Büyük Ustasının Türkiye Şampiyonasına girme hakkının olmaması mı normal ki bu bir jest oluyor? Bu jesti yapanlar Atalıkları neden Akdeniz Şampiyonasına davet etmediler acaba?

Suat Atalık bir yana Ekaterina Atalık ne olacak? Biliyorsunuz kendisi TSF tarafından disiplin kuruluna yollandı ve karar aylar sonra suçsuz olarak açıklandı. Suçsuz Ekaterina Atalık, ülkemizin tek WGM sporcusu, geçtiğimiz senenin Türkiye Şampiyonu, İş Bankası Atatürk Memorial turnuvasına davetli değil. Onun yerine dünyanın dört bir yanından sporcular davet edilmiş. Üstelik turnuva FIDE Grand Prix yaışmalarına dahil. Yarışma kurallarına göre de katılan sporcuların en az 2400 elo puanına sahip olması gerekiyor. Bu kuralın düzenleyici ülkenin sporcusu olarak Betül Cemre Yıldız için uygulanmaması çok normal. Peki neden Azeri Mamedjarova için (2362) bu kural deliniyor da normlara uyan Avrupa Şampiyonu sporcumuz Ekaterina Atalık bu turnuvaya davet edilmiyor? Söyler misiniz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Ekaterina Atalık, TSF ve bizler için yalnızca ''siyasi suçlu'' (!) Suat Atalık'ın eşi midir, yoksa ülkenin açık ara en kuvvetli kadın oyuncusu mudur?

Tüm bunları görmezden gelip, bırakın Atalık'ı ülkemizin diğer önemli oyuncularının bazılarının bile katılmadığı şampiyonaya hakkı olduğu için lütfen davet edilmesini büyük bir jest olarak değerlendirmek büyük haksızlık.

TSF bu sporcuları kazanmak için birşey yapmayacaksa bunu ilan etsin ki bizlerde burada falcılık yapmaktan kurtulalım. İletişimsizlik, sorulara karşı duyarsızlık başını aldı gidiyor. Turnuvalarda açılış ve kapanış konuşmalarıyla bu işler yürümüyor. Ortada bir seçim ortamı bile yokken bu kadar iletişimsiz, sorulara ve eleştirilere kapalı bir yönetim anlayışının başarı üreteceğinden oldukça kuşkuluyum.

Bugün tüm sporculara, sözleşme tehditi üzerinden sopa gösterilmektedir. TSF bir spor kulübü mantığıyla yönetildikçe, sporcular 'siyaseti seçmiştir' gibi garip ve içinde bulundukları kurumla alakasız şekilde sıfatlarla nitelendirildikçe hiç bir jest bana samimi gelmeyecektir.

Saygılarımla
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
GM Suat ATALIK - Yazar: Anonymous - 04-03-2009, 11:23
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Erşan Gökerman - 05-03-2009, 12:43
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Anonymous - 05-03-2009, 15:06
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 05-03-2009, 19:22
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 05-03-2009, 19:27
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 05-03-2009, 19:30
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdullaharik - 06-03-2009, 10:35
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Anonymous - 06-03-2009, 10:54

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi