Lisans Çıkarırken Yaşanan Problem !!
İkamet belgesi veya yerleşim belgesi Federasyon açısından önemli değildir.Bu gibi belgeleri Banka istemektedir.Yakın zaman önce hesap sahiplerinin bankaya ikamet belgesi vermesi yasal zorunluluk olmuştur.Bankalar neden ikamet belgesi istiyor?Bankada hesabı olanların birçoğuna eninde sonunda kredi verilecektir.Kredileri ödeyemeyenler de giderek artmaktadır.Ödemelerini yapamayanlar hakkında en hızlı şekilde yasal işlemlerin başlatılması için yerinin,yurdunun bilinmesi gereklidir.
Sayın Pekol önemli bir konuya değindi.Çünkü binlerce kişiyi ilgilendirmektedir.Ancak ben "yerleşim belgesi"nin ne olduğunu bilmiyorum.Sadece ikamet belgesinin yeterli olacağını sanıyordum.Bir de başımıza yerleşim belgesi çıktı ise işimiz artmaktadır.
Yasaları hazırlayanlar sanki vatandaşın birşeylerden kaçmasından çekinmektedir.Her atılan adımda TC kimlik numarası,adres veya ikamet belgesi aranmaktadır.Oysa kaçmak isteyen bunlar olsa da çeşitli yollardan kaçabilmektedir.Amerika Birleşik Devletlerinde uçakla ülkeyi terkedip otomobilini de havaalanındaki otoparka bırakarak kaçanlar ve bankaya da mektup yazıp otomobilin borca mahsup sayılmasını isteyenler vardır.Bunlar herhalde borçlunun kibar olanıdır.Otomobili ve uçak bileti olmayanlar ise tahminimce sandal kiralayacaktır!
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Yerleşim belgesi nasıl çıkarılır? - Yazar: Ateş Ülker - 23-04-2009, 11:40

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi