neden sonuncu oluyoruz?
Bu yazıyı, sayın GM Suat ATALIK'tan bahsedebileyim diye yazmamıştım. Ancak sonradan aklıma geldiği için yazıyorum. Sayın Suat ATALIK, bu ülkenin ilk GM ünvanlı ve 3 - 4 (belki daha çok) defa Türkiye Şampiyonu olmuş bir değeriydi. Değeriydi diyorum, çünkü bir değeri yok sayarsanız o kişi -di li geçmiş zamanlarda kalmış olur. Sadede geliyorum. Niye yani, bir türlü anlamam! Bir insan, mensubu olduğu camiada uyumsuz olabilir, agresif olabilir, karakteri ne olursa olsun..eğer GM ise ve ondan faydalanamıyorsanız hata sizdedir..Unutmam, Barcelonada bir futbolcu vardı Bulgar, adı Stojickov..Acayip agresif karakterde bir insandı..Kendi takım arkadaşlarına dahi fırçayı atardı maç esnasında..Ama süper oynardı..Karakter önemli midir? Bence değildir. Herkesin bir mizacı vardır ve kişi o konuda ülkenin en üstünde ise (hem ünvan hem de tecrübe olarak) onu milli takıma almamak ya da onu milli takımdan uzaklaştırmak gibi bir lüksünüz olmamalı..Şimdi, Bursada şu genç oyuncumuzun yerine Suat ATALIK oynasaydı şu kadar puan kaybetmek yerine şu kadar kazanırdık gibisinden gereksiz ve hoş olmayan istatistik sunmaya girişmeyeceğim..Doğru da olmaz. Çünkü konu, o genç oyuncularımız değil..GM Suat ATALIK 'ın neden elimizden kaybedildiğidir..Büyük çelişkimiz gene şudur; Önce gelişelim istiyoruz, gelişiyoruz da..İyi oyuncularımız yetişsin istiyoruz..Yetişiyorlar da..Ancak, zamanında bu kadar imkana sahip olmadan (zamanının Federasyonlarını dikkate alınız) kendi emekleriyle daha çok GM olan sayın Suat ATALIK ı yok sayıyoruz..Soruyorum o zaman; sayın Haznedaroğlunun, sayın Emre CAN ve diğer gençlerin..35 - 40 yaşlarında aynı muameleyi görmeyeceklerinin garantisi var mı? Önce var olan değerine sahip çıkarsın. Sonra başka değerler yetiştirmeye devam edersin..Bir kişiyi yok sayıp diğerleriyle övünmek eksik ve çelişkili bir tutum değil mi? Ne var yani? Bursa da olsaydı da, hem puanlar kazandırırdı.. hem takım arakadaşları genç kardeşlerine varlığıyla, bilgileriyle, tecrübeleriyle, takım kaptanı olarak maçlara ekstra taktikler sunmasıyla..soruyorum tablo farklı olmaz mıydı? Bu konuda yazıp yazcaklarım bu kadar..Teşekkür ederim. (sen Federasyon olarak GM olmaya aday gençlerle gurur duy -haklı olarak..mevcut ve en tecrübeli GM 'ını yok say..Bunu akla mantığa uygun hale getirebilir misiniz?)
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
neden sonuncu oluyoruz? - Yazar: yusuf_omur - 14-01-2010, 19:11
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: yusuf_omur - 15-01-2010, 09:03

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi