Sadece İzmir Satranç Ailesinin Sorunumu??
Değerli Özgür Satranç Forum üyeleri;

Ben ''Özgür Satranç Forum'' da yayınladığım yazımda bir tepki yazısı yazmanın handikapları ve ''http://izmir.tsf.org.tr/'' web sayfasını yönetenlerin tutarsız yazıları karşısın da afallamış olmanın verdiği şaşkınlık ile bu adresteki yazışmaların tamamının fotoğrafını alarak yayınlayamadım.Sadece yazışmaları kopyalayabildim(Bunları yayınlamaya gerek duymadım).Bu web sayfasını yönetenler kendi yazdıkları yazıları ve benim cevaplarımı sildiler.Eğer bu yazı dizininin görüntüsünün tamamını yayınlaya bilseydim, fazla söze gerek kalmayacaktı.

[b] ''Ayrıca Satranç il temsilcisi 2005 Yılından itibaren İlimizde yapılan yaş gurupları İl Birinciliği ve Seçme Turnuvalarından topladığı katılım payını İzmir Kahramanlar İş Bankası şubesinde Satranç İl Temsilcisinin kendi adına açılmış bir banka hesabına yatırılmasını istemiş ve yatırılmıştır.Sadece bu yıl alınan katkı payı TSF hesabına yatırıldı.Bunu bir sporcu velisinin uyarı ile fark ettim.

[/b]

Yazıma eklediğim görüntü 02/12/2008 de ki web sayfasının görünümü:

i. Katılacak sporcular 10.- YTL katılım bedeli öderler. (Katılım bedeli,İş bankası Alsancak şb 3401 şb kod-hesap no: 917593 hesaba yatırılıp internet üzerinden yapılacaktır.)

Tüzüğün ''i'' madedesi ''İş bankası Alsancak şb 3401 şb kod-hesap no: 917593 hesab'' olarak belirtiyor.Bana mail gödererek Kahramanlar İş Bankası Şubesine hiç bir zaman her hangi bir para yatırmadık diyenler haklıymış?

Ayrıca;

''İlk hafta sonu tunuvalarının yapılması örneğin büyük bir icat.Bu turnuvalar da sporcular dan herhangi bir makbuz karşığı olmadan para toplanır. Maddi ödüller verilir.50 sporcunun Katıldığı turnuvada 10 Hakem bulunur.Turnuvanın sahibi Satranç İl temsilciliğidir.Soruyorum; Resmi organizasyonlar da evrak karşılığı olmadan para toplanır veya dağıtılır mı??''

Demişim!!Hakemleri sayarak herhangi bir çetere tutmadım.Çoğunu simalarından tanırım ve genelde isimlerini bilmem.Konak meydanın da ki güvercinleri say deseniz bana daha espirili gelirdi!!Hakemleri özellikle saymışlığım yok.Görevlendirmeyi yapan kurulun işi.Fakat İzmir ilinde ki izlediğim turnuvalarda satranca ilgisi şüpheli boş boş gezinen hakemler ile ilgili gözlemlerim ve turnuvalar da sohbet ettiğim kişilerden kaynaklanan altyapıyla ''50 sporcunun Katıldığı turnuvada 10 Hakem bulunur.'' diye yazıverdim.Bence turnuvalarda gereğinden fazla hakem bulunuyor.Kamu kaynaklarının verimli kullanımı kaygım ısrarla bana bunu yazdırıyor.

''Bu turnuvalar da sporcular dan herhangi bir makbuz karşığı olmadan para toplanır.''

''Resmi organizasyonlar da evrak karşılığı olmadan para toplanır veya dağıtılır mı??''

İzmir İl'inde organizasyonu il temsilciği tarafından yapıldığı yönergesinde açıkca belirtilmiş olan İlk haftasonu turnuvalarında katılımcılardan para toplanması bu paranın dağıtılması konusunda:

a)12 yaş altı grubunda katılımcılardan toplanan para alışveriş ceki olarak belirlenmiş oranlar ile dağıtılmaktadır.Kendisine bağlı sayman, mutemet, satınalma gibi alt birimleri olmayan bir fahri görevli bu mali döngüyü tutmakla yükümlü olduğu defterlere nasıl işlemekte bu para hareketini üst makamları tarafından gerekli görüldüğünde rahatlıkla incelenecek şekilde nasıl kayıt altına almaktadır?

Keza açık kategori için de aynı soru sorulabilir.

b) Özerk bir Federasyonun yöneticileri ve İzmir GSİM Yöneticileri böylesi mali hareketler içeren bir turnuvayı gerekli, mevcut il yapılanmasın da denetimi olanaklı ve verilen idari yetkiler ile yapılabilir buluyormudur??

Birinci görüntü İlk Hafta Sonu Turvası Tüzüğü.Katılım payının %10'u ORGANİZASYON GİDERİ olarak ayrılır yazıyor.

İkinci görüntü 02/12/2008 tarihli /izmir.tsf.org.tr web sayfasına ait.Yaş grupları seçmeleri ve para yatırılacak hesap nosunu veriyor.

Gxhpi.jpg

GxySi.jpg
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
WEB DE GÖRÜNÜM - Yazar: Hüseyin Gümüştekin - 10-02-2010, 16:43
Ne yazık ki? - Yazar: Hüseyin Gümüştekin - 16-02-2010, 20:37
Yeni Veriler 1 - Yazar: Hüseyin Gümüştekin - 18-02-2010, 16:04
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 24-02-2010, 12:58
1001 - Yazar: Hüseyin Gümüştekin - 24-02-2010, 21:43
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 24-02-2010, 23:50
3 N 1 K (1) - Yazar: Hüseyin Gümüştekin - 03-03-2010, 22:14
GÜZEL İZMİR!!! - Yazar: Eray Selim Er - 11-03-2010, 19:40