Garry Kasparov: En İyi Satranç Partileri Cilt 2
Öncelikle şunu belirtmek isterim. Sayın Alper Efe ATAMAN ile herhangi bir tanışıklığım yoktur. Smile yani kitapların reklamını yapma amaçlı yazmıyorum.
Ancak şunu yazmalıyım. Birinci kitabı bitirmek üzereyim, 60. partideyim (kitap 74 partiden oluşuyor)..Bence GM İgor STHOL un analizleri de güzel, Alper bey'in çevirisi de..GM Sthol'e, playchesste iken yazmıştım (ben arada yazarım insanlara play chesste iken Smile ünlü de olsalar..demiştim ki, Vol.1 kitabınız çok güzel olmuş, analizleriniz de çok öğretici demiştim..Teşekkür etmişti..İkinci cilt Türkiye de çıkmadı mı ? diye sormuştu..O zaman için, "henüz çıkmadı" cevabını vermiştim..Tekrar denk gelirse playchess te, İkinci cilt te çıktı diycem. Smile
Birinci ciltte, tek sorun şuydu, nadiren de olsa notasyon hataları vardı..İkinci ciltte umarım yoktur. Gerçi olsa da o kadar ciddi sorun olmuyor..Bana göre her iki kitapta süper. Oyun gücünüze ciddi katkısı oluyor..Açılış ezberlemeden, oyunun nasıl açılması gerektiğini, oyun ortasını öğreten ve okuyucuda / çalışan kişide kalıcı iz bırakan bir eser. Satrançta aşama kaydetmek isteyen orta ratingli oyunculara şiddetle tavsiye ederim. İyi günler..
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: yusuf_omur - 26-03-2010, 11:20

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi