Gelişmeler
Yazmamın sebebi; son gelişmeler, açıklamalar ve sorulardan çok, Sayın Ülker'inde ifade ettiği gibi kimliklerimizi saklamamız ya da isimlerimizi yazmamamızla ilgili. Bana bu tür yazılar samimi gelmiyor.

Ben forumlara kayıt esnasında kişilerin kendi kimlikleriyle kaydolmaları taraftarıyım. Bu konuda da forum yöneticilerinden bu yönde bir çalışma içine girmelerini istiyorum. Böylelikle forum hedeflediği amaçlara doğru yol alır. Aksi takdirde Cnbc-e de oynayan Gossip Girl ( Dedikoducu Kız ) isimli dizide yer alan foruma döner.

Bir insan ismini neden saklı tutar merak ettim açıkçası, bir iyilikse yaptığı ve duyurmak istemiyorsa kendini olabilir belki ya da bir kötülükse amaçlanan, provakasyon söz konusu ise ve gruplara bölmek veya kutuplaşma yaratmaksa ortak payda bırakmadan amaçlanan, isimler saklanır belki de. Rumuz ya da takma ad kullananlara cephe açmak değil niyetim. Olay ya da kişiler değil hedefim, sadece fikren gelmemiz gereken bir nokta olduğunu söylüyor ve bunu savunuyorum.

Bu kadar kötümser ya da paranoyak bakmamalıyım belki de, ama kişilerin düşüncelerini korkmadan ifade etmeleri gerekir düşüncesindeyim.

Saygılarımla.
Menderes Sargın
Satranç Akademisi
Eğitim Merkezi
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Gelişmeler - Yazar: Kuvay Sanlı1 - 17-05-2010, 11:08
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Anonymous - 20-05-2010, 09:36
Sayın Kuvay Sanlı, - Yazar: xboss - 20-05-2010, 14:45
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Menderes Sargın - 30-05-2010, 10:16

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi