Antalyada neler oluyor
b3xfr.jpg

GM Sarhan Guliyev'in adını ilkez Tipik Satranç Oyun Sonları kitabından duymuştum. Türkiye'de de Beşiktaş takımında oynarken görmüştüm. Onla tanışmam Antalya takımına beraber transfer olmamızla başladı. İlk kez bir Büyük Ustayla aynı takımda oynayacak olmanın heyecanıyla Siirt’en Konya’ya yola çıktım.

Takımla buluştuğumuz da Sarhan Guliyev’i tanıdığımda acaba bütün Büyük Ustalar oyunlarındaki güçleri kadar insanlıkları da bu kadar güçlümü diye düşündüm. Ama gerçekten Sarhan Hocanın farkıydı bu.

Sarhan Hocamın bana ve takımdaki bütün arkadaşlarıma inanılmaz katıları oldu. Maçlarda yaptığımız hataları bize gösterip , saatlerce sıkılmadan analiz veren değerli biriydi.

Sarhan Guliyev'in Antalya ya yerleştiğini duyunca çok sevindim.. Bu olay Antalya ve Türkiye satrancı için büyük bir şanstı. Yazın kısa süreli Antalya gezimde onun öğrencileriyle verdiği derse misafir olarak girdim. Satrancta ne kadar amatör olduğumu , Ustanın eşsiz anlatım gücü ve derin tecrübeleriyle verdiği örneklerle gördüm.
Sarhan Hoca dan ders alan öğrencilerin başarları girdikleri turnuvalarda hep daha iyiye gidiyordu. Ve Antalya Satrancının geleceği çok iyi görünüyordu.

Abidin Ünal'ın “Antalya’da Neler Oluyor” yazısını okuyunca çok üzüldüm. Türkiye ve Antalya Satrancı için büyük bir kayıp. Keşke maddi imkanım olsa idi Büyük Usta Sarhan Guliyev’i Siirt’e getirtip kendim ve oğluma özel ders aldırabilseydim

GM Sarhan Guliyev’in Antalyada kaldığı yerden devam edip ülkemiz satrancına hizmet etmesi dileğiyle...

Siirten Sevgi ve Saygılarımla...
İhsan KILIÇ
FI-NA İhsan KILIÇ - Siirt

Bu Konudaki Yorumlar
Antalyada neler oluyor - Yazar: Abidin Ünal - 24-06-2010, 20:02
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: GM_1416 - 25-06-2010, 08:41
Yazık... - Yazar: Hasan Fehmi Arat - 25-06-2010, 08:52
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: IhsanKILIC - 25-06-2010, 08:58
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Abidin Ünal - 25-06-2010, 23:19
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Özgür Satranç Forum - 27-06-2010, 22:44
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Cengiz GÜLEBAY - 29-06-2010, 00:06
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: nuktan - 29-06-2010, 19:59