İstanbul'da neler oluyor ?
Sn Taner,turnuvaları ben pek izleyemiyorum.Ancak çocuğumla ilgili turnuvalara gidebiliyorum.Satranca olan ilginin 8-10 yaşlarındaki ilgi için söylediklerinize katılıyorum.14 yaş ilerisi için aynı şeyi ben göremiyorum.
Gördüklerim arasında çocukların cola lı içecekleri çokca tüketmeleri de vardı.8 yaşlarda içenler kadar içmeyenler de vardı.Ama 10 ve yukarısında neredeyse içmeyen yoktu.
Bu colalı içeceklerle ilgili yıllarca çok şey yazıldı.Ben neden içmememiz ve çocuklarımıza içirmememiz gerektiğini daha farklı sebeplerle açıklamıştım. Beslenme meselesini herkes çok iyi ! :roll: bildiğinden tekrarlamama ve farklı şeyler eklememe gerek olmadığını düşünüyorum. :wink:
Şu ekmek meselesinde bir Allahın kulu "beyaz ekmeği" çok tüketenlerin yavaş yavaş nasıl ahmaklaştığını merak edip sormadı.Bundan dolayı colalı içeceklerin de çocuklarınızı zaman içinde nasıl ,yavaş yavaş ahmaklaştıracağını merak etmeyeceksiniz.Ben de anlatmayacağım.
İnsancıklar bana kızıyor.Çocuğuna cola değil süt ver,süt içir diyorum bana kızıyorlar.Süt içen çocuğa cola uzatıp bunu iç desem ,kızmalarını anlarımda tam tersini söylediğimde kızmalarını ben anlamıyorum.
İnsancıklara "beyaz ekmek" yeme "tam buğday" ekmeği ye, diyorum gene bana kızıyorlar.Bir arkadaşımız "özel mesaj" dan yazmış, ben 3728 :wink: kez beyaz ekmek yazmışım,o hala ekmek olarak genellemiş. Ben tekrar 127 kez "beyaz ekmek" :wink: yazarak anlatmaya çalıştım.

İnsancıklar bana kızıyor.. Smile
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
İstanbul'da neler oluyor ? - Yazar: Selçuk Aydın - 28-06-2010, 10:14
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Harun Taner - 28-06-2010, 18:36
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Selçuk Aydın - 09-07-2010, 09:48

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi