Olimpiyat Düzenlemek..
Bir ülke, neden olimpiyat gibi bir organizasyonu düzenlemek ister?

1) Yapabileceğini göstermek, prestij kazanmak için

2) Ülkenin tanıtımını yapmak için

3) İlgili sporun, ülke içinde tanıtımını yapmak ve basının da desteğiyle yurt içinde momentumu yakalayabilmek, böylece insanları bu spora teşvik etmek için

4) Böyle bir turnuvayı düzenleyecek olmayı fırsat bilerek, yeni tesisleşme hamleleri başta olmak üzere, o sahada daha çok yatırım yapılmasını sağlamak, devletin ve sponsorların dikkatini cezbedebilmek için

5) Dünya'nın, o alanda en ünlü sporcularını yakından görme, onları örnek alma fırsatını; bilhassa ülkenin genç sporcuları olmak üzere, yeni kuşaklara sunabilmek için

Şimdi, başta federasyon başkanımız Ali Nihat Yazıcı Bey olmak üzere Türkiye Satranç Federasyonu Yönetimi'ne soruyorum. Bu turnuva, yukarıdaki konu başlıkları (birkaç başlık daha eklenebilir) açısından değerlendirildiğinde, camiamız için ne kadar faydalı olmuştur?

İyi ki böyle bir organizasyonu düzenledik. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Ama bu organizasyondan gerekli verimi alabildik mi?

Şahsi kanaatim bu fırsatı yeterince kullanamadığımız yönünde.. Bunun sebeplerini de önümüzdeki günlerde elbette tartışacağız..

Sayın Başkan, böyle olmadığını iddia ediyorsanız, lütfen izah buyurunuz.. Başkanlığa aday olmamanız (belki sözünüzde durmayıp aday da olursunuz, sizin bileceğiniz iş), sizi bizlere hesap vermekten mahrum edemez..

Seçime girmeyeceğiniz için bizlerden oy beklemiyor olabilirsiniz, zaten biz de sizden vaat beklemiyoruz. 12 yıldır başında olduğunuz camiaya hesap vermelisiniz!

Saygılarımla..
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Olimpiyat Düzenlemek.. - Yazar: ibrahimethemAy - 10-09-2012, 18:06
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 12-09-2012, 17:48

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi