27 Kasım'da Sayın Yazıcı ne yapacak?
Herkese uzun bir aradan sonra yeniden merhabalar..

Bilenler bilir, Başkan Ali Nihat Yazıcı hakkında yazdığım bir yazıdan sonra federasyondan uyarı almış, kendisinden özür dilemiş ve bundan sonra satranç forumlarında yazı yazmayacağımı belirtmiştim.

O tarihten bu yana yaklaşık bir buçuk sene geçmiş. Geride kalan bir buçuk sene içerisinde, Dünya sıralamasında üçüncü olan İsrail'i yendiğimiz maçtan sonra dayanamamış ve kısa bir tebrik yazısı yazmıştım, hepsi o kadar..

Aslında o yazıyı yazdığıma da sonradan pişman oldum. Çünkü takımımız o turnuvayı en dipte bitirmişti..

Bu arada 27 Kasım sabahı Ankara'da olma ihtimalim var; fakat henüz net değil.. Ertesi hafta 4-5 tane sınavım var, derslerimi yoluna koymaya çalışıyorum!

Ben göremesem de, siz söylersiniz; Sayın Yazıcı o gün nasıl bir yol izleyecek, işte tahminlerim:

1. Sayın Yazıcı, her seçimde söylediği 1 milyon lisanslı sporcu vaadini pek de yeri olmamasına rağmen yine tekrarlayabilir..

2. Satranç camiasını yakından takip edemeyen delegeleri etkilemek için, okullar arası turnuvalarda alınan madalyaları “Dünya Şampiyonluğu” diye pazarlayabilir..(Hadi sponsor bulurken yapıyorsunuz, helal olsun; ama bize de mi Sayın Başkan? İnanmadığınız şeyleri nasıl bu kadar ustaca savunabiliyorsunuz? )

3. Her seçimde yaptığı gibi sert ve kendinden emin bir konuşmayla, yapılacak olan açık oylamada delegeleri tesir altına almak isteyecektir… ( Sayın Yazıcı’nın bütün gücüyle bağırdığını gören delegelerin çoğu, göreceksiniz beş dakika sonra onun aleyhinde göstere göstere ellerini kaldıracaklar; korkmadan kalkan ellere selam olsun. )

4. "Bir ay içerisinde 2 GM çıkaracağız, önümüzdeki ay görürsünüz" diyebilir. Şaşırmayın, daha önce aynen böyle demişliği vardır.

5. “Dünya’da satranç efsanesi olduğumuz” yönündeki inandırıcılıktan bir hayli uzak iddialarını sürdürecek, satranç camiasına nispeten uzak delegeleri yanıltmaya çalışacaktır.

6. Konuşmasının bir yerinde, etkili olmak adına yine ve yine namusu ve şerefi adına yemin edecek bir konu bulacaktır. Yemin etmezse gerçekten çok şaşıracağım.

Dilerim; aklanan, yalnızca delegelerin vicdanı olacaktır!

Sağlıcakla kalın, saygılarımla..
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
27 Kasım'da Sayın Yazıcı ne yapacak? - Yazar: ibrahimethemAy - 24-11-2010, 17:43
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: canince - 24-11-2010, 18:57
Açık Mektup : İbrahim Hoş Geldin. - Yazar: Hoca - 25-11-2010, 01:45
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 25-11-2010, 02:00

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi