Sn. Kuvay Sanlı
Merhaba Seferi Can bey,

Normal şartlarda forum üzerinden bu tarz tartışmalara daha fazla girmek istemezdim çünkü ciddi konularda çok sık yazı yazdıkça ister istemez sıradanlaşıyor insan. Bir süre sonra yazdığımız en değerli şey dahi gereken etkiyi yaratamıyor. Fakat benim satranca zarar verdiğimi iddia ettiğinize göre bir cevap hakkım oluşmuş durumda.

Başlamadan belirteyim yönetimden veya muhalefetten bir korkum olmasını gerektirecek bir durumum yoktur. Gördüğüm yanlışları eleştiririm, doğruları da takdir ederim. Yapıcı muhalefet yaparım. Ve ne olursa olsun yaptığım her işi saygı çerçevesinde yaparım. Kötü bir niyetim yoktur amacım doğru neyse ona ulaşmaktır. İthamlar bana bir şey kazandırmaz. Sorular sorarım ve tatmin edici cevaplar almayı amaçlarım. Seviyeli bir tartışma ortamı yaratılabildiği takdirde çözülemeyecek problem olmadığına inanırım. Nitekim bugüne kadar da amacıma ulaşmış olduğuma inanıyorum. Birçok satranç severin yazdığım yazılar sayesinde sormaya çekindiği konularda fikir edindiğini düşünüyorum. Eğer yanlış yaptıysam bunu da sonrasında açık yüreklilikle hep belirtmişimdir. Dediğim dedik bir durumum da yok ortada.

Gelelim yapmadığımı iddia ettiklerinize. Uzun uzun kopyaladığınız yazıların hepsini yazıldığı tarihlerde de okumuştum şimdi bir kez daha okudum. Neyi yapıp yapmadığımı anlayamadım. Ortada ciddi sorular var doğru ve bu sorular Sn. Sanlı tarafından dile getirilmiş. Benden tam olarak ne beklemiş olduğunuzu anlamadım. Evet ben de soruyorum mu demeliyim ne demeliyim? Soruların cevabını sizler gibi haliyle ben de bekliyorum.

‘İstediği zaman ortaya çıkanlar’ demekteki amacınız farklı olsa da doğru demişsiniz. Mali genel kurul öncesinde ‘isteyerek’ ve faydalı bir iş yapacağıma inanarak foruma kaydoldum ve gerek mali kurul öncesinde gerekse sonrasında yine ‘isteyerek’ bir çok yazı yazdım. Yine ‘isteyerek’ bir çok yazı daha yazacağım yeri geldiği zaman. Yazdığım yazılardan da pişmanlık duymuyorum o zamanın koşullarında yazdıklarım gayet anlamlıydı ve istediğiniz takdirde bunları detaylıca tartışmaya da hazırım.

Foruma bugün kayıt olmuşsunuz ve forumdaki ilk yazınızın bu olması sebebiyle görüşleriniz hakkında kesin bir fikir sahibi olamıyorum fakat bir tavsiye vermek isterim. ‘Federasyon tu kaka, muhalefet süper’ anlayışında olmayıp, hem federasyonun hem de muhalefetin bireysel ve ekip bazındaki hatalarına objektif olarak yaklaşmanın size çok şey katacağına inanıyorum.

Satranç, politika gibi değildir. Uzlaşamayan kutuplardan oluşmaz. Federasyon seçimlerine 2 yıla yakın bir zaman var. Bu süreçte hiçbir öneri getirmeden sırf eleştirmek Türk satrancına birşey katmaz. Güçlü, örgütlü ve yapıcı bir muhalefetin olabilmesi bizler için her zaman şanstır. Yapmamız gereken kutuplaşmaya değil uzlaşmaya teşvik etmektir.

Son olarak; siz istediğiniz kadar benim satranca zarar verdiğimi söyleyin doğru bildiğimi yazmaya devam edeceğim. Bugün karşımda olursunuz yarın belki yanımda bana farketmez. Ben kimsenin adamı değilim, kimsenin yılmaz savunucusu değilim. Bir kısmını kopyaladığınız yazımın tamamını okumanızı dilerim.

Nasıl bir psikoloji içerisinde olduğunuzu bilmiyorum fakat şunu bilin ki büyük harflerle yazmanız sizi haklı yapmıyor. Bunu forumda yeni olmanıza bağlıyorum.

Hakaret etmeden eleştireceğiniz günlerin de gelmesi dileğiyle..

Sevgiler..

Ataman Aydoğdu
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Sn. Kuvay Sanlı - Yazar: Ataman_aydogdu - 04-12-2010, 12:16
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ataman_aydogdu - 04-12-2010, 13:04
Helal Olsun - Yazar: Hoca - 04-12-2010, 14:23
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hoca - 19-12-2010, 11:12
Ataman Aydoğdunun çelişkisi - Yazar: seferi_can - 11-02-2011, 00:44
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ataman_aydogdu - 11-02-2011, 04:13

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi