Sayın Başkan'dan rica..
İbrahim Ethem Ay'ın yazısını görünce bir umutla ve hemen bağlantıyı açıp yazıyı okumaya başladım ve itiraf etmeliyim ki hayal kırıklığına uğradım.

Mali konularda bir açıklama, somut eleştirilere cevap beklerken çok farklı konulara değinildiğini, şimdiye kadar yazılmış en uzun yazıyla bunların işlendiğini gördüm.

Ethem Bey herhalde yazının ilk üç paragrafını okuyup olumlu yorumda bulunmuş, zira yazının rengi o noktadan itibaren değişmeye başlıyor.

Geçmiş olaylar, artık detaylarını ezberlediğimiz anektodlar, sonuçsuz çekişmeler. Ama en kötüsü bireysel saldırı; kişilerin bir değil, birkaç farklı şekilde hedef gösterilmesi ve camiaya nefret tohumları ekilmesi.

Forum üyeleri olarak biz bu olayları biliyoruz, gerilimin farkındayız. Bize garip gelmiyor.
Ne var ki bir an için olaylara dış gözle bakalım: Bir sporcu velisisiniz ve federasyonun resmi sitesine girdiniz. Siteden köşe yazılarını okumaya niyetlendiniz. En üsttekini açtınız ve o yazıyla karşılaştınız. Ne hissedersiniz?

Mevcut yönetim de, muhalif gruplar da aynı yanlışı yapıyor: Konu dışı eleştiri. Burada yazılan birçok eleştiri yazısında da, yönetimin yazdığı birçok savunma yazısında da aynı hatalar hep tekrarlanmış, tekrarlanmaya devam ediyor. Dar bakış açısıyla öznel bir şekilde tartışmaya devam ettiğimiz sürece kısır döngüden başka hiçbirşey elde edemeyeceğiz.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Sayın Başkan'dan rica.. - Yazar: ibrahimethemAy - 10-12-2010, 00:22
Herkes Bir Midir? - Yazar: Cengiz Keleş - 11-12-2010, 12:07
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ibrahimethemAy - 18-12-2010, 00:32
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: serhad kangöz - 18-12-2010, 20:29
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 20-12-2010, 23:37

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi