Tsf'nin Vefasızlık Örneği...
.

[size=24] [color=red]Ne Tesadüf?!...[/color] [/size]

Sayın Serhat Kangöz'ün benim açtığım "Tsf'nin Vefasızlık Örneği... " forum başlılığı altına yazdığı, önemli veriler içeren cevaptan kısa bir alıntı yaparak yazıma, uzunca sayılabilecek bir aradan sonra devam etmek istiyorum:

"Atilla bey, Simten hanım il temsilciliğinden ayrıldıktan sonra istanbul.tsf.org.tr adresinde veda yazısı ve yeni temsilcisinin bilgi notu yayınlanmıştı. Şimdi eski sayfaları kontrol ederek size link yollamak istedim ama temsilci değişikliği ile ilgili haberlerin hepsi silinmiş. Mart ayı tümüyle silinmiş. Ben kasıt olmadığını düşünüyorum. TSF Sitesinin il temcilikleri ile ilgili birçok sayfası zaten çalıştırılmıyor.
..."

Sayın Serhat KANGÖZ'ün satranç kamu oyunda yaşanan olaylara ve Tsf'nin güncel durumuna objektif veriler ışığında çoğu zaman eleştirel nitelik taşıyan, sportif satrancın geleceği için büyük önemli tespitler içeren yazılarını özellik ile Tsf Kasım 2010 Mali Genel Kurulu öncesinde ve sonrasında ilgi ile okumuştuk.

Benim açtığım başlık altına yazdığı, gözlem ve tespit içeren cevabı okuyunca "--Demek ki delirmemişim. Benim gördüğümü, gördüğünü söyleyen en azından bir kişi çıktı." diye sevinip hemen en yakın markete koştum. ( Kendime soğuk bir-iki bira ısmarlamak için...) Deneyimlerim bana uzun bir süredir öğrendiğin veri yada bilgi özellik ile Tsf kaynaklı ise mutlaka sağlam olarak yedekle. Yoksa ne söylersen, ne anlatırsan anlat sonunda köyün delisi gibi ortada kalırsın gerçeğini bana pek çok olay ve ders ile defalarca öğretmişti.

Bu yazıyı yazmamın en önemli sebebi İstanbul satranç kamuoyunun yazıma vermesinin muhtemel olduğunu sandığım cevapların ardından, İzmir de de benzer bir görev değişikliğinin olduğunu ayrıntıları ile yazmaktı. ( Bu arada İzmir de oluşan görev değişikliği izmir.tsf.ortg.tr de hiç yer almadı!... Ben bu değişikliği İzmir satranç kamuoyuna bir araştırmacı gazeteci özeni ve titizliği ile birinci elden taze taze anlatıp duyurma başarısını, rakip gazeteye haber atlatan muhabir gibi birinci elden ayrıntılı sunum yaparak başardım.) Bu konuda ki ayrıntılı yazımı, " http://forum.satranc.biz/viewtopic.php?t=2706 " linkinde "Sadece İzmir Satranç Ailesinin Sorunu mu?? -2-" başlıklı yazımda bulabilirsiniz.

İzmir satranç il temsilciliği görevini, İzmir sportif satranç kamuoyunun kendisini kesinlik ile reddine, ve fakat bilgimiz dahilinde olduğu kadarı ile İzmir Gsim'in görevi sürdürmesi konusunda ki büyük ısrarına(??!) rağmen istifa ederek bırakan sn. Büyükvural sevenlerini yazılı bir açıklamadan ve yazılı bir vedadan mahrum bırakarak Türkiye' nin ikinci büyük şehrinin satranç yönetimini sadece bi rol* üstlenmiş bir kişiye bırakıp karakayıp oluvermişti. Ta ki "OPEN" da ortaya çıkana kadar. (* İzmir satranç kamuoyu; Kurul başkanı-Bölge başkanı-İl temsilcisi gibi en az üç rol üstlenmiş sabık yöneticisine yıllardır fazlası ile alışıktı...)
Sürekli öğrenmek iyidir.Öğrendiklerini doğru kullanabilmek daha iyi.(Eski lahit yazıtlarından alıntı.)
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: serhad kangöz - 05-05-2011, 08:54
Ne Tesadüf - Yazar: Atilla Alpaslan - 03-09-2011, 22:59

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi