TSF Olağanüstü Genel Kurulu
Değerli Arkadaşlar
Katılmış olduğum her genel kurulda olduğu gibi görüşlerimi bildirmek amacıyla kürsüye çıktım. Keşke daha çok arkadaşımız yönetimle ilişkileri ve fincancı katırlarını hesaba katmadan medeni cesaret gösterip ortaya çıksalar.

Bu genel kurulda sunulan alım yaklaşık 2 milyon TL civarındadır.

Konuşmamda, bu dönemde bu kadar parayı binaya harcayarak akademi çalışmasına başlamanın akılcı olmadığını, akademi çalışmalarına mevcut merkezimizde hemen başlayacak imkanımız olduğunu, ve
1- Kulüplere ek yardım yapılması gerektiğini
2- Büyük şehirlerde satranç merkezi ihtiyacı olduğunu
3- Üst seviye oyuncularımızın gelecek kaygılarının giderilmesi gerektiğini, aksi halde akademi için insan kaynağı bulamayacağımızı belirttim.

Dolayısıyla bina ihtiyacının sonraya bırakılmasını teklif ettim.

Yönetim sunumunda ve çizdiği mali portrede makul bir yaklaşım gösterdi, akademi çalışmalarının genişletileceğini belirtti. Bu binanın kullanım hakkını (irtifak) almakla beraber, bakanlığın yardımı ile mülkiyeti tam olarak alabileceğimizi belirtince proje ve alım makul bir çerçeveye oturdu diyebiliriz. Çünkü yaklaşık 2 milyon yatırım ile en azından 4-5 milyon değerinde bir mülk edinilmektedir. Mülkiyetin tam alınmasıyla gelecekte icab ederse satılarak daha büyük bir merkez için kullanılabilir.

Ayrıca genel kurula katılan GSGM Genel Müd Yardımcısı bu bina ve sonrası için maddi destek verileceğini kürsüden ifade etti. Dolayısıyla verilen sözler çok tutulmayacak bile olsa, ortam oylama için müsait idi. Karşı 3 oy da olmayabilirdi. Ben karşı oy kullandım, zamanlama açısından doğru bulmuyordum ama bina ihtiyacı bugün değilse gelecekte muhakkak olacaktır, alınan bu bina da kötü bir yatırım değildir. Daha iyisi olamaz mı, elbette olabilir. Onu da başka bir zaman buluruz diye umuyorum.

Şu aşamada akademi çalışmalarının milli takımlar ve adayları çerçevesinde hemen başlayıp gelişmesini ve kurumsallaşmasını beklemeliyiz. Aksi halde organizasyon yapan, güzel binaları olan ama satranç oynamayı bilmeyen bir ülke imajımız iyice pekişecek.
Saygılar
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: bahtiyar - 04-05-2011, 22:40
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Attorney at Law - 04-06-2011, 16:45
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Cengiz Keleş - 05-06-2011, 11:52

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi