Betül'den sonra Kübra da WGM oldu
Öncelikle Kübra'yı tebrik etmek istiyorum. Bir ara erkeklerde her hafta GM normu ve IM ünvanı haberleri alıyorduk. Şimdi aynı süreci kadınlar için yaşıyoruz ve gerçekten çok mutlu oluyoruz.

Şimdilik Bursa'da İsrail galibiyetiyle olduğu gibi, bu turnuvada da Ukrayna galibiyetine sevinen ancak Bursa'daki turnuvayı son sırada, bu turnuvayı ise hiç maç puanı olmayan ve 1 masa puanını iki beraberlik ile bize karşı kazanan (diğer maçları hep 4-0 malubiyet) Afrika'nın ardından sondan ikinci olarak tamamlıyoruz. Bu üzücü mü, bence "şimdilik" değil.

Erkek basketbol takımımız yıllarca 2010'da ülkemizde düzenlenecek Dünya Şampiyonası'nı hedef alarak bir sürü önemli turnuvayı sadece oyuncu kazanmak ve birşeyleri oturtmak amacıyla kötü derecelerle bitirdi. Ancak, sonuçta asıl hedef olan 2010'da Dünya 2.si oldu! Bu yüzden bu turnuvalarda alınan son sıra derecelerinden çok, Betül gibi, Kübra gibi oyuncuları kazandığımıza sevinmeliyiz. Tabii ki İsrail galibiyetini veya Ukrayna galibiyetini büyük başarı olarak görmek ve bu galibiyetlere gereğinden fazla sevinmek henüz dünya devlerinden biri haline gelmediğimizi gösteriyor ve bizi üzüyor. Ama yakında o da olacak inşallah.

Şimdi 2012'de ülkemizde düzenlenecek olan Olimpiyatlara erkeklerde Dragan Solak'ın da dahil olmasıyla alıştığımıza göre oldukça geniş bir GM havuzu ile katılacağız. IM Mustafa Yılmaz ise sadece kağıt üzerinde IM olan, tahtada GM'lerden hiçbir farkı olmayan, belki de olimpiyatlara kadar GM olacak bir sporcu.

Kadınlara gelince 1 devşirme WGM, 4 WIM'i olan bir ülkeyken artık 3 WGM ve 2 WIM'den oluşan bir havuza sahip olarak katılacağız. Belki o zamana kadar bu sayılar artabilir de.

Tamam, 2012'de şampiyonluğa oynamayacağız ama tam kadro gidilmesi halinde bence ilk 10'da yer alacak takımlarımız olacak.

Konuyu dağıttım ama tekrar Kübra'yı tebrik ederek toparlıyorum ve bundan sonrası için başarılar diliyorum.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ibrahimethemAy - 25-12-2011, 21:35
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Cengiz Keleş - 26-12-2011, 09:07
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: dupreee - 26-12-2011, 14:31
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Attorney at Law - 27-12-2011, 15:37
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 28-12-2011, 09:04
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Attorney at Law - 28-12-2011, 12:24
Tebrikler Kübra - Yazar: Hoca - 29-12-2011, 08:20

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi