Olimpiyatları Protesto
Zamanında size hayran olan bir satranççı olarak son dönemde yazdıklarınız beni bayağı bir hayrete düşürüyor.
Birilerinin nasıl savunulması gerektiği üzerinde fikir yürütebilecek deneyime bende sahibim.Hatay ile ilgi şimdi dile getirilenler mi haksız yapılan uygulamalar mı?
Mektuptan bu kadar açık yüreklilikle bahsede biliyorsanız yazılanların Hatay lılarla alakalı değil tamamen organizasyon ile alakalı olduğu üzerinde fikir yürütebilirdiniz.1.Tur 'un sözde Hatayı tanıtma adına Arkeoleoji Müzesinde yapılması ANA YOLUN tüm sesi yankılanırken içerde Dünya'nın en seçkin bayan sporcuları içerde hamle yapmaya çalışıyordu.(nedeni organizasyondan bir arkadaşın zorunluluktan orda yapıldığını söylemesi gibi profesyonelce )Hangisini anlatayım üstadım.Hatay yemeklerini tercih ettirmeye çalışırdık oda olmuyor.Hatay'ın hoş görüsü ile kucaklamak isterdik birileri farklı bir muamele ile karşılamıştı.Gerek yok fazla söze....ama size ''Hırsızın hiç mi suçu yok ?''sorulu benzetmesini kullanmayı seçiyorum.
Benim özel olarak tabir ettiğim bir kavram değildir MUHALEFET .Ortaya çıkarılan veya çıkarılmaya çalışılan her olgu yanlış olsun veya olmasın sorgulanma seviyesine getirilebiliyorsa Şahıstan dolayı komple yok saymak daha büyük haksızlık olur bence.
Burda bir takım şeyleri ifşa etmenin mantığı yok ... maazallah kendimi savunmaktan bunaldım bir dilekçe yüzünden..Tehdit telefonları geldi Kardeşlerim zarar gördü ...Satranç için değmez bu kadarına Big Grin
Turnuvanın kime ne kadar maddi ve gelişimsel olarak fayda sağlayacağı ayrı bir tartışma konusu elbet....Benim takıldığım konu Bayanlar Şampiyonasının Türk bayrağına daha layık yapılabileceğine inanıyorum.

Saygılarımla
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Olimpiyatları Protesto - Yazar: Kuvay Sanlı1 - 29-06-2012, 18:47
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Feti - 29-06-2012, 20:40
Satranç Olimpiyatı - Yazar: engur kaya - 30-06-2012, 10:28
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 30-06-2012, 11:03
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Kuvay Sanlı1 - 30-06-2012, 12:36
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: erkal - 03-07-2012, 13:06
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 03-07-2012, 17:04
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: erkal - 06-07-2012, 12:48

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi